• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chirurdzy - seria 5  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10]
  Przeczytaj także...
  Wilson Pickett (18 marca 1941 - 19 stycznia 2006) - amerykański czarnoskóry wokalista soulowy. W latach sześćdziesiątych Pickett należał obok Otisa Reddinga i Arethy Franklin do najpopularniejszych artystów swego gatunku. Autor takich przebojów jak In the Midnight Hour, Land of 1000 Dances, Mustang Sally i Funky Broadway. Kolejne dziesięciolecia były wypełnione okresami ciszy przerywanymi nostalgicznymi powrotami na scenę i do studia nagrań.Céline Marie Claudette Dion Angélil (ur. 30 marca 1968 w Charlemagne) – kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z francuskojęzycznej prowincji Quebec. Dysponuje 5-oktawowym mezzosopranem lirycznym. Posiada słuch absolutny. Tworzy w wielu gatunkach muzycznych, jest jedną z czołowych przedstawicielek adult contemporary. Nagrywa klasyczne chansony, soul, blues, jazz, pop tradycyjny, folk. Śpiewa po francusku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku, nagrała także utwory po japońsku. Poza śpiewaniem zajmuje się w dużej mierze działalnością charytatywną. Wspiera finansowo fundacje, przeznacza na nie m.in. części dochodów ze swoich koncertów czy sprzedaży płyt.
  Here's To The Future[]
 • Premiera (USA): 14 maja 2009
 • Reżyseria: Bill D'Elia
 • Scenariusz: Allan Heinberg
 • Gościnnie wystąpili: Jeffrey Dean Morgan (Denny Duquette), Jessica Capshaw (Arizona Robbins), Kimberly Elise (dr Swender),Debra Mooney (matka Hunta), Liza Weil (Alison), Zach Gilford (Charlie)
 • Tytuł: Tytuł odcinka odnosi się do piosenki zespołu Non REM.
 • Oficjalny polski tytuł: „Krok w przyszłość”
 • Streszczenie[]

  Derek wymyślił sposób na wycięcie guza Izzy – po operacji planują ślub z Meredith. Izzy przedstawia swoich przyjaciół-pacjentów Alexowi, mówi przy tym, że miewa lepsze i gorsze dni. Owen oznajmia Cristinie, że miał dobrą sesję z psychiatrą. Ta pyta, czy rozmawiali o jego matce i czy w końcu ją odwiedzi, skoro mieszka tak niedaleko. W tym czasie do szpitala trafia porucznik Lowell, skarżąc się na ból w nodze. Hunt, Torres i O'Malley nie znajdują żadnej przyczyny, a porucznik chce aby odcięli mu nogę i założyli protezę, by mógł wrócić na front.

  Sarah McLachlan, O.C. (ur. 28 stycznia 1968 roku w Halifax, Nowa Szkocja, Kanada) – kanadyjska wokalistka, pianistka i kompozytorka. McLachlan jako dziecko pobierała lekcje śpiewu oraz gry na fortepianie. Jako nastolatka uczęszczała do Queen Elizabeth High School. W 1988 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Touch, który uzyskał status platynowej płyty w Kanadzie. Sprzedała ponad 40 mln albumów na całym świecie (stan na 2006).Bruce Frederick Joseph Springsteen alias The Boss (ur. 23 września 1949 w Long Branch, New Jersey) – amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

  Richard przyciąga Bailey w stronę chirurgii ogólnej nowym sprzętem – nowoczesnym system do operacji "da Vinci". Miranda jest zachwycona.

  Mark chce kupić mieszkanie i pyta Lexie, czy chce z nim zamieszkać. Nie robi tego jednak wprost. Derek słysząc tę rozmowę mówi przyjacielowi, że nie musi robić tego, co on.

  Derek przedstawia swój pomysł co do operacji Izzy – zagrożeniem jest utrata pamięci i mowy. Dr Swander jest przeciwna, chce leczyć Izzy lekiem IL-2. Podczas rozmowy (a raczej kłótni) o sposób leczenia, Izzy ma halucynacje – leży na plaży z Dennym, mówi, że chciałaby mieć czwórkę dzieci – dwóch chłopców i dwie dziewczynki, rozmawia też o swojej pracy i o tym czy chce operację czy nie.

  The Distillers to punkrockowy zespół założony przez Australijkę Brody Dalle pod koniec 1998 roku. Został oficjalnie rozwiązany w 2006 roku.Diana Ross, właśc. Diane Ernestine Earle Ross (ur. 26 marca 1944 w Detroit) – amerykańska piosenkarka, śpiewająca w stylu soul, R&B i pop, oraz aktorka. Obecnie występuje solo. W latach 60. była liderką zespołu żeńskiego The Supremes.

  Później, idąc korytarzem z Cristiną, Meredith i Alexem pyta męża o zdanie, a późnej wręcz każe podjąć mu decyzję za nią. Tłumaczy, że mężowie zawsze każą robić coś żonie. Alex nie chce podejmować decyzji za nią, tak jak i Meredith oraz Cristina.

  Dr Swander pokazuje Cristinie i Meredith wyniki swojej pacjentki Alison. Kobieta miała pięć operacji i chemioterapię, która zadziałała ale później przerzuty wrócił. Po trzech miesiącach terapii IL-2 i wielu miesiącach oczekiwania przerzuty zniknęły. Meredith i Cristina są przeciwko operacji, a kropkę nad „i” stawiają testy na pamięć. Podczas ich przeprowadzania Izzy nie pamięta niczego i nie jest w stanie nic powiedzieć.

  Zespół Aspergera (syndrom Aspergera, ZA; ang. Asperger syndrome, AS) – całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.Lenka, właściwie Lenka Křipač (ur. 19 marca 1978 na odludnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii) – australijska piosenkarka czechosłowackiego pochodzenia, kompozytorka (w tym muzyki filmowej), muzyk australijskiego zespołu elektroniczno-rockowego Decoder Ring. Wcześniej znana jako prezenterka kreskówek w porannym programie telewizyjnym Cheez-It telewizji australijskiej, także jako wieloletnia aktorka w australijskich serialach telewizyjnych.

  Izzy rozmawia z Alison – ta mówi, że operacja nie ma sensu, a później dostaje ataku. Ma operację, a następnie zostaje podłączona do respiratora.

  Meredith po kłótni z Derekiem zmienia zdanie. Wszyscy przekonują Izzy do operacji. Dziewczyna zgadza się ale zaznacza, że chce podpisać NR – dokument o nie resustytacji. Alex jest zrozpaczony, ale nie ma innego wyjścia.

  Dr Torres obcina zdrową nogę porucznikowi Lowellowi.

  Wet Wet Wet – brytyjska grupa popowa założona w 1982 roku, w Clydebank (Szkocja). W skład grupy wchodzą Marti Pellow (wokalista), Tommy Cunningham (perkusista i wokalista), Graeme Clark (wokalista i basista), Neil Mitchell (wokalista i klawiszowiec). Najbardziej znane przeboje grupy to: Love is All Around (cover utworu grupy The Troggs), Angel Eyes (Home and Away), Goodnight Girl i Julia Says.Loretta Devine (ur. 21 sierpnia 1949 w Houston w stanie Teksas, USA) – amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

  Cristina idzie z Owenem do jego matki, w tym samym czasie George zaciąga się do armii.

  Muzyka[]

 • Charmed Life – Joy Williams
 • The Road Meets The Sun – Katie Herzig & Matthew Perryman Jones
 • Hold On To Me – Sugarplum Fairies
 • Now Or Never[]

 • Premiera (USA): 14 maja 2009
 • Reżyseria: Rob Corn
 • Scenariusz: Debora Cahn
 • Gościnnie wystąpili: Jessica Capshaw (Arizona Robbins), Kimberly Elise (dr Swender),Shannon Lucio (Amanda)
 • Tytuł: Tytuł odcinka odnosi się do piosenki Three Days Grace
 • Oficjalny polski tytuł: „Teraz albo nigdy”
 • Streszczenie[]

  Izzy jest po operacji – wszyscy oczekują momentu, w którym się obudzi, ale muszą wracać do swoich obowiązków. Przy jej łóżku zostaje Alex.

  Hector Elizondo (ur. 22 grudnia 1936 roku w zachodniej części Nowego Jorku) – aktor amerykański. Jego ojcem był Martin Echevarria Elizondo (Bask urodzony na statku płynącym z Hiszpanii do Portoryko), a matką pochodząca z Portoryko Carmen Medina. Jego rodzice pobrali się w Portoryko i przeprowadzili się do Nowego Jorku, zanim Hector i jego młodsza siostra Emma przyszli na świat.Three Days Grace (znany też jako 3DG lub TDG) – kanadyjski zespół grający alternatywny metal, założony w 1992 w Norwood w Kanadzie pod nazwą Groundswell. W dniu 9 stycznia 2013 roku zespół ogłosił że wokalista Adam rezygnuje z dalszej współpracy z zespołem.

  Dr Robbins oznajmia Bailey, że została członkiem oddziału chirurgii dziecięcej – Bailey nie wykazuje entuzjazmu.

  Izzy budzi się, mówi i nie ma zaników pamięci.

  O'Mailey przekazuje Bailey wiadomość, że zaciągnął się do armii.

  Meredith mówi Cristinie, że postanowili z Derekiem wziąć szybki ślub w City Hall – Cristina daje jej listę zakupów (jako coś starego), plik niebieskich karteczek (jako coś nowego) i długopis (jako coś pożyczonego; każda z wymienionych rzeczy jest niebieska).

  Do szpitala trafia mężczyzna, który wpadł pod autobus ratując życie kobiecie. Mężczyzna ma rozległe obrażenia i nie można rozpoznać jego twarzy.

  Nina Siemaszko (prawdziwe nazwisko Antonina Jadwiga Siemaszko, ur. 14 lipca 1970 w Chicago, Illinois) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna polskiego pochodzenia. Siostra aktora Caseya Siemaszko.Rod Stewart (właśc. Roderick David Stewart; ur. 10 stycznia 1945 w Londynie) – brytyjski piosenkarz rockowy i popowy. Przedstawiciel takich stylów i gatunków, jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock, AOR, blues rock, biały soul i pop tradycyjny. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. Z urodzenia Anglik, jednak uważa się za Szkota. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt.

  Shepard bada Izzy – kobieta upewnia się, że wyciął całego guza. Po chwili pyta o to samo – Shepard zapewnia, że to zaćmienia po operacji. Sytuacja wciąż się powtarza.

  Bailey jest wściekła na Owena, bo uważa, że to on przekonał George'a do wstąpienia do armii – przy okazji dowiadują się o tym Meredith i Callie.

  Alex rozwiesza naokoło łóżka Izzy karteczki z faktami np. o wycięciu guza, godzinie kiedy się wybudziła itp.

  The Bravery - amerykańska grupa muzyczna z Nowego Jorku utworzona w 2003 roku. Ich muzyka to połączenie indie rocka oraz elektroniki.Led Zeppelin – brytyjska grupa założona w Londynie, będąca jednym z pionierów hard rocka. Uważana za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Jej muzyka stanowi połączenie rocka, folku i bluesa z mniejszymi, lecz zauważalnymi, wpływami rockabilly, reggae, soulu, funku, muzyki poważnej, celtyckiej, indyjskiej, arabskiej, muzyki latynoskiej i country. Zespół sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 111 milionów w samej Ameryce. Najbardziej znany utwór, Stairway to Heaven, stał się najczęściej emitowanym przez rozgłośnie radiowe. Grupa stroniła od prasy muzycznej, rzadko udzielała wywiadów, w telewizji pojawiła się tylko raz. Zespół zmienił formułę koncertów rockowych, pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy inni występowali przeciętnie przez trzydzieści minut, Led Zeppelin potrafił grać na żywo przez kilka godzin. Przez cały okres funkcjonowania skład formacji nie ulegał zmianom, po śmierci perkusisty Johna Bonhama w 1980 roku zakończyła działalność. W późniejszym okresie kilka razy reaktywowała się przy okazji pojedynczych koncertów.

  Bailey i Torres chcą przekonać George'a by został w szpitalu – umawiają się na 18.00, kiedy to O'Malley ma wychodzić ze szpitala. Meredith ma przemawiać jako przyjaciółka, Cristina użyć logiki i rozumu, Stevens ma zrobić „smutne oczy” dziewczyny chorej na raka, a Alex wyciągnąć swoje „Nie z takimi chłopakami się wychowałem”.

  Pink Floyd – angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie. Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech muzyki progresywnej. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali na całym świecie ponad 200 milionów albumów (z tego ok. 74,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych), co czyni ich jedną z najlepiej sprzedających się grup muzycznych w historii.Dinah Washington, właśc. Ruth Lee Jones (ur. 29 sierpnia 1924 w Tuscaloosa, Alabama, USA, zm. 14 grudnia 1963 w Detroit, Michigan, USA) – amerykańska wokalistka jazzowa.

  Robbins ma pretensje do Bailey o brak entuzjazmu – Miranda wyjaśnia, że mąż postawił jej ultimatum – albo małżeństwo albo pediatria.

  Derek nie jest gotów do ślubu – musi monitorować Izzie, ale proponuje, że najpierw zrobią swoje, a później się pobiorą. Na karteczkach zapisują swoją „przysięgę” małżeńską i całują się jako „małżeństwo”.

  Cristina podczas rozmowy z Izzie odkrywa, że dziewczyna pamięta swoją kłótnię z Alexem.

  Bailey i Torres nie mogą znaleźć George'a – pytają szefa gdzie on jest. Richard mówi, że George wziął sobie wolne, by spędzić dzień z matką.

  Meredith mówi do pacjenta NN trzymając go za dłoń. Ten pokazuje, że chce coś napisać. Palcem rysuje na dłoni litery i cyfry: „O”, „7” i podwójne „0”. Meredith przerażona odgaduje, że to „007” – ksywka George'a.

  Alex, gdy tylko dowiaduje się o powrocie pamięci Izzy, idzie do niej. Przeprasza i mówi, że ją kocha. Gdy ją przytula, serce dziewczyny zatrzymuje się.

  Meredith podbiega do Hunta, Torres i Sheparda krzycząc, że John Doe (NN) to George.

  Alex reanimuje Izzy, mimo że podpisała NR, w sali operacyjnej reanimują George'a.

  W wizji Izzy wsiada do windy w swojej różowej sukni z balu (Sezon 2). Winda zatrzymuje się, otwierają się drzwi i widzi George'a w mundurze.

  Reanimacja trwa...

  Muzyka[]

 • All Love – Ingrid Michaelson
 • The Battle – Missy Higgins
 • Flashdance... What A Feeling – Hollywood, Mon Amour
 • Off I Go – Greg Laswell
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.