• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chirurdzy - seria 5  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10]
  Przeczytaj także...
  Wilson Pickett (18 marca 1941 - 19 stycznia 2006) - amerykański czarnoskóry wokalista soulowy. W latach sześćdziesiątych Pickett należał obok Otisa Reddinga i Arethy Franklin do najpopularniejszych artystów swego gatunku. Autor takich przebojów jak In the Midnight Hour, Land of 1000 Dances, Mustang Sally i Funky Broadway. Kolejne dziesięciolecia były wypełnione okresami ciszy przerywanymi nostalgicznymi powrotami na scenę i do studia nagrań.Céline Marie Claudette Dion Angélil (ur. 30 marca 1968 w Charlemagne) – kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów pochodząca z francuskojęzycznej prowincji Quebec. Dysponuje 5-oktawowym mezzosopranem lirycznym. Posiada słuch absolutny. Tworzy w wielu gatunkach muzycznych, jest jedną z czołowych przedstawicielek adult contemporary. Nagrywa klasyczne chansony, soul, blues, jazz, pop tradycyjny, folk. Śpiewa po francusku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku, nagrała także utwory po japońsku. Poza śpiewaniem zajmuje się w dużej mierze działalnością charytatywną. Wspiera finansowo fundacje, przeznacza na nie m.in. części dochodów ze swoich koncertów czy sprzedaży płyt.
  Sweet Surrender[]
 • Premiera (USA): 23 kwietnia 2009
 • Reżyseria: Tony Phelan
 • Scenariusz: Sonay Washington
 • Gościnnie wystąpili: Kimberly Elise (Swender), Jessica Capshaw (Arizona Robbins), Obba Babatunde (Gates), Jose Zuniga (Meloy), Elden Henson (Smithson), Hector Elizondo (ojciec Callie Torres), Amy Madigan (Wyatt).
 • Tytuł: Tytuł odcinka odnosi się do piosenki wykonywanej przez różnych wykonawców: Bread, Wet Wet Wet, Johna Denvera, Dianę Ross, Roda Stewarta i Sarah McLachlan
 • Oficjalny polski tytuł: „Całkowite oddanie”
 • Streszczenie[]

  Derek i Meredith przygotowują się do ślubu. Cristina wciąż unika swojego chłopaka, po tym jak dowiedziała się, że ma problemy. Izzie przygotowuje dla Meredith suknie ślubne, zamawia różne rzeczy na jej ślub, lecz gdy Meredith nie chce przyjść do Izzie, ta żartuje sobie z wszystkich udając iż coś jej się dzieje, w końcu Meredith przychodzi i przymierza suknie. Do szpitala trafiają dwaj mężczyźni po wypadku samochodowym. Lexie obawia się sześciogodzinnej operacji Dereka z Markiem i dlatego nie może przestać jeść, namawia Meredith by porozmawiała z nimi. Izzie nagle wymiotuje, później gdy zagląda do niej stażysta, który przy wyjściu z sali zrzuca jedną z sukni ślubnych. Izzie nie czuje się na siłach lecz wstaje by podnieść suknię ale po chwili mdleje. Zajmuję się nią Cristina, a Meredith przymierza suknie ślubne. Bailey zajmuje się małą dziewczynką, która nie ma szans na uratowanie. Wkrótce dziecko umiera.

  Sarah McLachlan, O.C. (ur. 28 stycznia 1968 roku w Halifax, Nowa Szkocja, Kanada) – kanadyjska wokalistka, pianistka i kompozytorka. McLachlan jako dziecko pobierała lekcje śpiewu oraz gry na fortepianie. Jako nastolatka uczęszczała do Queen Elizabeth High School. W 1988 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Touch, który uzyskał status platynowej płyty w Kanadzie. Sprzedała ponad 40 mln albumów na całym świecie (stan na 2006).Bruce Frederick Joseph Springsteen alias The Boss (ur. 23 września 1949 w Long Branch, New Jersey) – amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

  Muzyka[]

 • Vagabonds And Clowns – Mostar Diving Club
 • Sweetheart – Jont
 • Summer Came When We Were Falling Out – Shady Bard
 • Break Me Out – The Rescues
 • No Good at Saying Sorry[]

 • Premiera (USA): 30 kwietnia 2009
 • Reżyseria: Tom Verica
 • Scenariusz: Krista Vernoff
 • Gościnnie wystąpili: Sharon Lawrence (Robbie), Jessica Capshaw (Arizona), Jeff Perry (Thatcher), Kellie Martin (Julie), Nina Siemaszko (Kate), Megan Henning (Willow).
 • Tytuł: Tytuł odcinka odnosi się do piosenki zespołu The Early November.
 • Oficjalny polski tytuł: „Jeszcze jedna szansa”
 • Streszczenie[]

  Izzie będzie miała kolejną operację pod warunkiem, że zmniejszą się przerzuty. Pacjentką Marka i Callie jest dziewczyna, która spadła z drzewa zepchnięta przez buldożer. Mieszkała na drzewie, ponieważ sprzeciwia się wycince pod budowę domów. Do szpitala przyjeżdża matka Izzie. Szef chce doprowadzić do pogodzenia Meredith, Lexie i ich ojca, który od 29 dni jest na odwyku. Meredith gratuluje ojcu i wychodzi, Lexie przytula go. Do szpitala trafia rodzina: matka z córka i wielokrotnie postrzelony ojciec, jak się okazuje ojciec bił matkę i córkę, a kilkuletnia dziewczynka strzeliła do niego. Operuje go Owen, George i Cristina, Owen wysyła Cristinę do samochodu po zieloną torbę, Cristina jest zła na Owena. Izze przechodzi kolejne badania i okazuje się, że część guzów zmniejszyła się, ale powstały też nowe. Matka dziewczynki chce, żeby córka przeprosiła ojca za to, że go postrzeliła, lecz Meredith nie pozwala na to twierdząc, że robi źle narażając córkę na taki los, że nie broni jej przed złym ojcem. Callie ma problem, bo rodzice nie odezwali się do niej jeszcze i zastanawia się co zrobić, Cristina doradza jej żeby powiedziała rodzicom, że zerwała z Arizoną. Szef nie chce, żeby Meredith wtrącała się do sprawy małej dziewczynki, zagraża nawet, że wyrzuci ją z pracy, przez co Meredith nie chce widzieć go na ślubie. W końcu matka podejmuje decyzję, że odejdzie od męża, o czym informuje go zaraz po operacji. Siostra dziewczyny z drzewa pozywa firmę odpowiedzialną za wypadek. Callie stwierdza, że rodzice powinni kochać ją taką jaka jest i nie będzie kłamać. Szef rozmawia z Meredith i wyjaśnia jej, że popełnił błąd wiele lat temu, przeprasza ją. Mark pojawia się na kolacji, na którą zapraszała go Lexie. Dziewczyna przedstawia go ojcu. Meredith pakuje razem z Derekiem pamiętniki jej matki. Mówi mu, że szef może przyjść na ślub, zaś Izzie jedzie na kolejną operację.

  The Distillers to punkrockowy zespół założony przez Australijkę Brody Dalle pod koniec 1998 roku. Został oficjalnie rozwiązany w 2006 roku.Diana Ross, właśc. Diane Ernestine Earle Ross (ur. 26 marca 1944 w Detroit) – amerykańska piosenkarka, śpiewająca w stylu soul, R&B i pop, oraz aktorka. Obecnie występuje solo. W latach 60. była liderką zespołu żeńskiego The Supremes.

  Muzyka[]

 • Brand New – Emilie Mover
 • Stay Over – The Rescues
 • So Far From Me – Brett Dennen
 • Turn And Turn Again – All Thieves
 • Wedding Ring – The Hard Lessons
 • What A Difference A Day Makes[]

 • Premiera (USA): 7 maja 2009
 • Reżyseria: Rob Corn
 • Scenariusz: Shonda Rhimes
 • Gościnnie wystąpili: Jeffrey Dean Morgan (Denny Duquette), Jessica Capshaw (Arizona Robbins)
 • Tytuł: Tytuł odcinka odnosi się do piosenki Dinah Washington.
 • Oficjalny polski tytuł: „Wyjątkowy dzień”
 • Streszczenie[]

  Zbliża się dzień ślubu Meredith i Dereka, który dla nich w najdrobniejszych szczegółach przygotowała Izzie.

  Zespół Aspergera (syndrom Aspergera, ZA; ang. Asperger syndrome, AS) – całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.Lenka, właściwie Lenka Křipač (ur. 19 marca 1978 na odludnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii) – australijska piosenkarka czechosłowackiego pochodzenia, kompozytorka (w tym muzyki filmowej), muzyk australijskiego zespołu elektroniczno-rockowego Decoder Ring. Wcześniej znana jako prezenterka kreskówek w porannym programie telewizyjnym Cheez-It telewizji australijskiej, także jako wieloletnia aktorka w australijskich serialach telewizyjnych.

  Niespodziewanie Izzie ponownie widzi ducha Denny’ego. Boi się że ma kolejnego guza. Wzywa ona Dereka, aby poddał ją tomografii. Podczas badań znajduje on małego guza, którego nie jest w stanie zoperować. Derek i Meredith w tej sytuacji postanawiają cały ślub oddać Izzie i Alexowi. Stevens na swojego świadka wybiera Cristinę, a Alex na swojego Meredith. Izzie jest za słaba, żeby przejść samodzielnie główną nawą kościoła, więc do ołtarza prowadzi ją George. W czasie ceremonii Alex składa Izzie przysięgę małżeńska: „Dziś zaczyna się moje życie. Przez całe życie byłem tylko przemądrzałym dzieciakiem. Dziś staję się mężczyzną. Dziś staję się mężem. Dziś staję się odpowiedzialny za kogoś innego, niż tylko za siebie. Dziś staję się odpowiedzialny za ciebie, za naszą przyszłość, za wszystkie możliwości, które małżeństwo ma do zaoferowania. Razem, bez względu na wszystko będę gotowy... Na cokolwiek... Na wszystko... By zmagać się z życiem, z miłością, z perspektywami i odpowiedzialnością. Dziś, Izzie Stevens, nasze wspólne życie się zaczyna. I ja, na przykład, nie mogę się tego doczekać.” Po ceremonii ślubnej wracają ponownie do szpitala. Kiedy Alex wyjmuje kwiat z włosów zauważa, że Izzie zaczyna łysieć. Stevens goli więc włosy na głowie i nosi jedynie chustę.

  Wet Wet Wet – brytyjska grupa popowa założona w 1982 roku, w Clydebank (Szkocja). W skład grupy wchodzą Marti Pellow (wokalista), Tommy Cunningham (perkusista i wokalista), Graeme Clark (wokalista i basista), Neil Mitchell (wokalista i klawiszowiec). Najbardziej znane przeboje grupy to: Love is All Around (cover utworu grupy The Troggs), Angel Eyes (Home and Away), Goodnight Girl i Julia Says.Loretta Devine (ur. 21 sierpnia 1949 w Houston w stanie Teksas, USA) – amerykańska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

  Callie bierze dodatkowe dyżury na pogotowiu, gdyż jej ojciec wydziedziczył ją. Nie chce się przyznać Arizonie, że nie ma pieniędzy, Po pewnym czasie przyznaje je się do wszystkiego i wspólnie spędzają wieczór.

  Owen rozmawia z Cristina o swojej terapii z psychiatrą. Waytte stwierdziła, że wentylator nad jej łóżkiem mógł spowodować duszenie Cristiny przez niego.

  Derek daje Meredith w prezencie ślubnym możliwość wykonania samodzielnej operacji wycięcia okrężnicy. Mark ostrzega Meredith, że nie chce być po raz trzeci świadkiem na ślubie Dereka.

  Hector Elizondo (ur. 22 grudnia 1936 roku w zachodniej części Nowego Jorku) – aktor amerykański. Jego ojcem był Martin Echevarria Elizondo (Bask urodzony na statku płynącym z Hiszpanii do Portoryko), a matką pochodząca z Portoryko Carmen Medina. Jego rodzice pobrali się w Portoryko i przeprowadzili się do Nowego Jorku, zanim Hector i jego młodsza siostra Emma przyszli na świat.Three Days Grace (znany też jako 3DG lub TDG) – kanadyjski zespół grający alternatywny metal, założony w 1992 w Norwood w Kanadzie pod nazwą Groundswell. W dniu 9 stycznia 2013 roku zespół ogłosił że wokalista Adam rezygnuje z dalszej współpracy z zespołem.

  Do szpitala trafia grupa studentów, w których samochód wjechała ciężarówka. Tylko jedna dziewczyna przeżyła wypadek. George’owi nie udaje się uratować żadnego pacjenta.

  Muzyka[]

 • First In Line – Matthew Mayfield
 • Another Likely Story – Au Revoir Simone
 • Turn To Stone – Ingrid Michaelson


 • Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nina Siemaszko (prawdziwe nazwisko Antonina Jadwiga Siemaszko, ur. 14 lipca 1970 w Chicago, Illinois) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna polskiego pochodzenia. Siostra aktora Caseya Siemaszko.
  Rod Stewart (właśc. Roderick David Stewart; ur. 10 stycznia 1945 w Londynie) – brytyjski piosenkarz rockowy i popowy. Przedstawiciel takich stylów i gatunków, jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock, AOR, blues rock, biały soul i pop tradycyjny. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. Z urodzenia Anglik, jednak uważa się za Szkota. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt.
  The Bravery - amerykańska grupa muzyczna z Nowego Jorku utworzona w 2003 roku. Ich muzyka to połączenie indie rocka oraz elektroniki.
  Led Zeppelin – brytyjska grupa założona w Londynie, będąca jednym z pionierów hard rocka. Uważana za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Jej muzyka stanowi połączenie rocka, folku i bluesa z mniejszymi, lecz zauważalnymi, wpływami rockabilly, reggae, soulu, funku, muzyki poważnej, celtyckiej, indyjskiej, arabskiej, muzyki latynoskiej i country. Zespół sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 111 milionów w samej Ameryce. Najbardziej znany utwór, Stairway to Heaven, stał się najczęściej emitowanym przez rozgłośnie radiowe. Grupa stroniła od prasy muzycznej, rzadko udzielała wywiadów, w telewizji pojawiła się tylko raz. Zespół zmienił formułę koncertów rockowych, pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy inni występowali przeciętnie przez trzydzieści minut, Led Zeppelin potrafił grać na żywo przez kilka godzin. Przez cały okres funkcjonowania skład formacji nie ulegał zmianom, po śmierci perkusisty Johna Bonhama w 1980 roku zakończyła działalność. W późniejszym okresie kilka razy reaktywowała się przy okazji pojedynczych koncertów.
  Pink Floyd – angielski zespół rockowy założony w 1965 roku w Londynie. Ich twórczość, początkowo klasyfikowana jako rock psychodeliczny, w późniejszych latach nabrała cech muzyki progresywnej. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali na całym świecie ponad 200 milionów albumów (z tego ok. 74,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych), co czyni ich jedną z najlepiej sprzedających się grup muzycznych w historii.
  Dinah Washington, właśc. Ruth Lee Jones (ur. 29 sierpnia 1924 w Tuscaloosa, Alabama, USA, zm. 14 grudnia 1963 w Detroit, Michigan, USA) – amerykańska wokalistka jazzowa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.