• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chirurdzy  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sara Ramírez (ur. 31 sierpnia 1975 w Mazatlán w stanie Sinaloa, Meksyk), meksykańsko-amerykańska aktorka i piosenkarka. Zdobywczyni Nagrody Tony w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Musicalu.Fox Life – kanał telewizyjny, skierowany głównie do dorosłej publiczności. Stacja prezentuje najnowsze seriale, reality show oraz filmy wyprodukowane głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
  Emisja[]

  Światową premierę miał 27 marca 2005. W Polsce serial można było oglądać od 1 lipca 2005 w telewizji Polsat. Powtórną emisję w tej samej stacji serial miał na przełomie luty-marzec 2006, natomiast trzeci raz: styczeń-luty 2007. Pierwszy sezon jest od stycznia 2007 roku nadawany przez stację Fox Life.

  Drugi sezon od marca 2007 pokazywała Telewizja Polsat, zaś trzeci sezon został wyemitowany najpierw przez Fox Life (koniec emisji sierpień 2007), a później także przez Telewizję Polsat.

  Psapp to brytyjski zespół muzyczny założony w roku 2002 przez Galię Durant oraz Carima Clasmanna. Swoją muzykę nazywają "toytroniczną" (ang. toy - zabawka) ponieważ powstaje przy pomocy wielu zabawek oraz instrumentów przeznaczonych dla dzieci. Piosenka Cosy in the Rocket (ang. "Przytulnie w rakiecie") została wykorzystana jako motyw przewodni w serialu Chirurdzy.22 września jest 265. (w latach przestępnych 266.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 100 dni.

  Odcinki czwartego sezonu wyemitowanego na Fox Life przerwano ze względu na strajk scenarzystów. Od 13 sierpnia Fox Life wznowił emisję odcinków 4 serii.

  Kolejny już sezon, piąty, miał swoja premierę w Stanach Zjednoczonych 25 września 2008. W Polsce odcinki 5 sezonu były emitowane na Fox Life od 3 marca 2009.

  Szósty sezon miał swoja premierę w USA 24 września 2009. W Polsce był wyemitowany przez telewizję Fox Life od 3 marca 2010

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Camilla Luddington (ur. 15 grudnia 1983 r. w Ascot w Wielkiej Brytanii) − brytyjska aktorka filmowa i telewizyjna. W 2010 wystąpiła w krótkometrażowym filmie The Filming of Shakey Willis, którego była producentem reżyserem i scenarzystą.

  Premiera siódmego sezonu odbyła się w USA 23 września 2010. 9 marca 2011 premiera odbyła się w Polsce na Fox Life.

  W USA, premiera ósmego sezonu odbyła się 22 września 2011. W Polsce serial ten miał premierę 11 stycznia 2012 na Fox Life.

  Dziewiąty sezon miał swoją premierę w USA 27 września 2012. Natomiast 9 stycznia 2013 miał premierę w Polsce na kanale Fox Life.

  26 września w USA nastąpiła 2-godzinna premiera 10 sezonu serialu, którego finałowy - 24 - odcinek został wyemitowany dnia 16 maja 2014 roku.

  Film dramatyczny – gatunek filmowy zawierający najczęściej utwory o charakterze fabularnym, rzadziej także dokumentalnym, których struktura ma za zadanie poruszyć emocje widza. Akcja filmu skupia się wokół głównego konfliktu. W zależności od typu konfliktu i problematyki występują różne odmiany gatunku.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  W Polsce od 21 stycznia 2015 roku emisja serialu została przeniesiona z zlikwidowanego kanału Fox Life do Fox.

  Sezony[]

  Seria 1[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 1).

  (2005)

  Sezon pierwszy po raz pierwszy został wyemitowany 27 marca 2005, a ostatni odcinek 22 maja 2005. Seria pierwsza Grey's Anatomy liczy 13 odcinków, ale ABC zdecydowało się wyemitować tylko 9. Kolejne 4 zostały "przeniesione" do następnej serii (czyli są to odcinki 2x01, 2x02, 2x03, 2x04).

  Chirurdzy to serial o zmaganiach w życiu prywatnym i zawodowym pięciu stażystów. Początkowo poznajemy Meredith Grey, córkę słynnej kobiety-chirurga Ellis Grey, która zostaje stażystką w Seattle Grace Hospital. Już pierwszego dnia Meredith spóźnia się do pracy i okazuje się, że mężczyzna, z którym upojnie spędziła poprzednią noc, jest jej przełożonym.

  Nagroda Satelita lub Złoty Satelita (ang. Satellite Awards) − nagroda filmowa przyznawana na wzór Złotych Globów przez Międzynarodową Akademię Prasy od 1996 roku. Nagrody przyznawane są za produkcje kinowe jak i telewizyjne, przyznaje się również specjalne nagrody okolicznościowe.Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.

  Następnie spotykamy innych stażystów: ambitną Cristinę Yang; byłą modelkę Isobel "Izzie" Stevens, która próbuje pokazać, że poza urodą ma inne atuty; George’a O'Malleya, uznawanego za nieudacznika i Alexa Kareva, kryjącego się za maską arogancji. Opiekunem stażystów jest dr Miranda Bailey, nazywana "Kapo" (w angielskiej wersji językowej – Nazi). Dalej poznajemy doktora Dereka Shepherda, neurochirurga, który wdaje się w romans ze stażystką – Meredith; dr Prestona Burke'a, kardiochirurga, który walczy z Shepherdem o objęcie w przyszłości stanowiska po dr Richardzie Webberze, ordynatorze chirurgii, który był dawnym przyjacielem matki Meredith. Odcinki zawierają również wątki romansu dr Prestona Burke'a z Cristiną, próby ukrycia choroby Alzheimera matki Meredith, a także skrywanej miłości George’a do Meredith. Sezon pierwszy kończy się sceną, w której Derek przedstawia Meredith swoją żonę, dr Addison Montgomery-Shepherd (postać grana przez Kate Walsh).

  Jackson Avery – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jesse Williamsa, a stworzony przez Shondę Rhimes.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.

  Seria 2[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 2).

  (2005-2006)

  Sezon drugi został po raz pierwszy wyemitowany 25 września 2005. Ostatni odcinek został pokazany w nocy z 14 na 15 maja 2006 i trwał prawie trzy godziny. Początkowo pierwszy sezon powstały na zamówienie stacji ABC został skrócony z 14 do 9 odcinków, by skończyć się razem z serialem Gotowe na wszystko, emitowanym przed nim. Pozostałe odcinki postanowiono zachować i dołączyć do drugiego sezonu, po czym epizody 10–14 wyemitowano jako pierwsze pięć odcinków drugiego sezonu. Telewizja ABC zamówiła dodatkowe 22 odcinki, zwiększając tym samym liczba odcinków drugiego sezonu do 27. Liczba ta nie dotyczy jednak specjalnych podsumowujących odcinków "Straight From The Heart" oraz "Under Pressure", jednak 27. oryginalny odcinek został ostatecznie uwzględniony w drugim sezonie. "Bring the Pain," który został pokazany jako 14. część, był cytowany w blogu autorki Shondy Rhimes jako ten, który miał być odcinkiem finałowym pierwszej serii. Drugi sezon skupia się na relacjach pomiędzy Meredith a doktorem Derekiem Shepherdem, które stają się oschłe po ujawnieniu, że Derek ma żonę Addison. Izzie Stevens oraz Alex Karev rozpoczynają głębszą znajomość (jednak w ostatnich częściach Izzie zakochuje się w pacjencie Denny Duquette), podobnie jak dr Burke oraz Christine. Dr Miranda Bailey zachodzi w ciążę, dowiadujemy się także nowych faktów o rodzinie Meredith. Przez kilka tygodni po odcinku wyemitowanym po Pucharze Super Bowl serial przyciągał więcej widzów niż Gotowe na wszystko.

  Eric William Dane (ur. 9 listopada 1972 r. w San Francisco w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.Fox Polska – kanał telewizyjny, emitujący amerykańskie seriale produkowane przez wytwórnie z Hollywood m.in. przez 20th Century Fox Television.

  Seria 3[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 3).

  (2006-2007)

  Jego nadawanie rozpoczęto w dniu 21 września 2006 roku. Premierowy odcinek został obejrzany przez 25,14 milionów widzów w tym 10,9 milionów w wieku 18–49 lat, wyprzedzając widownię premierowego odcinka CSI. Do serialu oficjalnie dołączyli Sara Ramirez (Callie Torres) oraz Eric Dane (Mark Sloan), którzy występowali już od drugiej połowy 2 sezonu.

  Katherine Marie Heigl (ur. 24 listopada 1978 w Waszyngtonie w USA) − amerykańska aktorka i producentka, gwiazda serialu ABC Chirurdzy.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Ostatni odcinek trzeciego sezonu został wyemitowany 17 maja 2007. Ślub dr Cristiny Yang z dr. Prestonem Burkiem został odwołany w czasie ceremonii kościelnej. Dr Richard Webber, w wyniku rezygnacji dr. Dereka Sheperda z proponowanej funkcji, odzyskał pozycje ordynatora chirurgii, a w rywalizacji o posadę szefa rezydentów zwyciężyła dr Calliope Torres. Nierozwiązane zostały wątki związku pomiędzy Derekiem a dr Meredith Grey, a także trójkątu Callie Torres/George O'Malley/Izzie Stevens. Po otrzymaniu wyników z testu, okazało się, że jedynie George O'Malley nie zdał, co stawiało pod znakiem zapytania jego dalszą rolę w serialu. Podczas gdy dotychczasowi stażyści zostali rezydentami, pojawili się nowi stażyści, w tym przyrodnia siostra Meredith – Lexie Grey. Doktor Addison Montgomery oficjalnie przenosi się do Los Angeles jako główna postać nowego serialu ABC Prywatna praktyka.

  Peter Horton (ur. 20 sierpnia 1953 w Bellevue w stanie Waszyngton) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta, producent telewizyjny.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Cały sezon ma 25 odcinków oraz dwa specjalne.

  Seria 4[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 4).

  (2007-2008)

  Emisja rozpoczęła się we wrześniu 2007 r. przez telewizje ABC. Sezon 4 liczy 17 odcinków. Po raz pierwszy w historii serialu zmniejszyła się obsada głównych ról serialu. Postać grana przez Kate Walsh została przeniesiona do Prywatna praktyka spin-offu Chirurgów. 7 czerwca 2007 stacja ABC ogłosiła, że nie przedłuża kontraktu z Isaiahem Washingtonem.

  Ten artykuł przedstawia streszczenia i inne informacje o odcinkach amerykańskiego serialu telewizyjnego pt. Chirurdzy wyświetlanych w piątym sezonie. Emisja pierwszego odcinka piątego sezonu w USA miała miejsce 25 września 2008 r. a w Polsce 3 marca 2009 r.Gotowe na wszystko (ang. Desperate Housewives, dosł. „zdesperowane gospodynie domowe”) – amerykański serial telewizyjny, wyprodukowany i nadawany przez telewizję ABC od 3 października 2004 do 13 maja 2012 roku. W Polsce pojawił się rok później, 8 września 2005. Akcja toczyła się w luksusowym przedmieściu fikcyjnego miasta Fairview, przy ulicy Wisteria Lane. Sąsiadki, pozornie idealne amerykańskie panie domu, nie tylko zmagały się z szarą rzeczywistością. Próbowały przy tym też odkryć mroczną tajemnicę ich zmarłej przyjaciółki oraz każdego następnego sąsiada, jaki się tam sprowadzał. Serial jest mieszanką różnych gatunków telewizyjnych jak komedii, dramatu, kryminału i klasycznej opery mydlanej.

  11 czerwca 2007 ogłoszono, że Chyler Leigh, była gwiazda serialu Reunion, zostanie na stałe w obsadzie serialu, a nie jak początkowo planowano tylko w 13 odcinkach. Chyler gościnnie wystąpiła w dwóch ostatnich odcinkach trzeciego sezonu w roli Lexie Grey – nowej stażystki i przyrodniej siostry Meredith Grey.

  Ogłoszono również, że trwają poszukiwania aktora do roli postaci, która miałaby "rywalizować" z dr Sheperdem. W oficjalnym blogu, twórczyni serialu Shonda Rhimes zasugerowała, że Mark Sloan w czwartym sezonie stanie się ważniejszą postacią. 16 czerwca 2007 zaprzeczyła plotkom jakoby role Isaiaha Washingtona (dr Preston Burke) miał otrzymać inny aktor, co oznaczało ostateczne wycofanie postaci doktora Burke'a.

  Sandra Oh (ur. 20 lipca 1971 w Nepean, Kanada) – kanadyjska aktorka. Jej mężem w latach 2003-2006 był Alexander Payne.Geena Davis, właściwie Virginia Elizabeth Davis (ur. 21 stycznia 1956 w Wareham w stanie Massachusetts, USA) – amerykańska aktorka filmowa. Zdobywczyni najważniejszej nagrody w świecie filmu – nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, Oscara, za drugoplanową rolę w filmie Przypadkowy turysta (The Accidental Tourist, 1988).

  Premierowy odcinek nosi tytuł A Change Is Gonna Come i został wyemitowany 27 września 2007. Kolejne dwa odcinki noszą następujące tytuły i daty emisji Love/Robins (4 października 2007) oraz Let the Truth Sting (11 października 2007).

  Ostatni odcinek sezonu został wyemitowany 22 maja 2008 i nosi tytuł Freedom odcinek składał się z 2 części, obydwie części były wyemitowane tego samego dnia.

  Seria 5[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 5).

  (2008-2009)

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Prace na planie zdjęciowym sezonu piątego rozpoczęły się 25 czerwca 2008. Pierwszy, premierowy, dwugodzinny odcinek pt. "Dream a Little Dream of Me" został wyemitowany 25 września w USA. Telewizyjna premiera w Polsce odbyła się 3 marca 2009 r. na antenie telewizji Fox Life. Finał, odcinek dwugodzinny "Here's to the Future" i "Now or Never" wyemitowany 14 maja 2009 r. w USA. Sezon liczy 24 odcinki.

  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).

  Izzie będzie mieć raka i wyjdzie za mąż za Alexa.Umrze mu w ramionach ale zostanie odratowana. George O'Maley zostanie śmiertelnie potrącony przez autobus ratując życie kobiecie. Caliope ( była żona Georga) zadecyduje wraz z Izzie o organach Georga.

  Seria 6[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 6).

  (2009-2010)

  Emisję 6 sezonu serialu stacja ABC rozpoczęła o godzinie 21:00 24 września 2009 r.

  Nora Angela Zehetner (ur. 5 lutego 1981 w El Paso w Teksasie, USA) − amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, znana z roli Eden McCain w serialu o tematyce science-fiction Herosi.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  W Polsce zaś premierę miał 3 marca 2010 roku o godzinie 21:00 na kanale Fox Life.

  22 czerwca 2009 informacja na temat zwolnienia T.R.Knight'a została oficjalnie potwierdzona i aktor nie wystąpi w szóstym sezonie.

  15 lipca 2009 rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego odcinka 6 sezonu.

  Do obsady dołączyła Kim Raver jako dr Teddy Altman, która specjalizuje się w kardiochirurgii i jest weteranką z Iraku (tak jak Owen Hunt). Z Mercy West zostali przysłani rezydenci: Reed Adamson (Nora Zehetner), Charles Denman (Robert Baker), Jackson Avery Jesse Williams (aktor) i April Kepner (Sarah Drew).

  American Horror Story – amerykański serial z gatunków dramat i horror nadawany przez stację FX od 5 października 2011 roku. W Polsce nadawany na kanale Fox Polska od 12 listopada 2011 roku.Patrick Galen Dempsey (ur. 13 stycznia 1966 w Lewiston, w stanie Maine) – irlandzko-amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, który zdobył sławę w późnych latach 80; model.

  Sezon liczy 24 odcinki, ostatnie dwa zostały wyemitowane razem.

  Meredith I Derek wezmą ślub.

  Sezon kończy się masakrą w szpitalu, gdzie mąż zmarłej pacjentki poluje na Sheparda, który zadecydował o wyłączeniu jej od aparatury podtrzymującej życie, raniąc/zabijając jednocześnie wiele pielęgniarek, strażników i lekarzy (jak np. zamordowana zostaje Reed, raniony Alex Karev). Emocje związane z walką o życie męża spowodowały, że Meredith Grey poroniła

  Ten artykuł przedstawia streszczenia i inne informacje o odcinkach amerykańskiego serialu telewizyjnego pt. Chirurdzy wyświetlanych w szóstym sezonie. Emisja pierwszego odcinka szóstego sezonu w USA miała miejsce 24 września 2009 r.Prywatna praktyka (ang. Private Practice) – serial stacji ABC. Spin-off opowiada o dalszych losach bohaterki Chirurgów – Addison Montgomery, granej przez aktorkę Kate Walsh. Po rozwodzie z Derekiem postanawia odmienić swoje życie w prywatnej klinice przyjaciół w Los Angeles.

  W 22 odcinku gościnnie pojawła się Mandy Moore.

  Seria 7[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 7).

  (2010-2011)

  14 maja stacja ABC ogłosiła, że sezon 7 chirurgów rozpocznie się we wrześniu 2010. Premierowy odcinek kolejnego sezonu Grey's Anatomy – Chirurdzy został pokazany 23 września 2010 roku w USA. Zaś premiera w Polsce pierwszego odcinka odbyła się 9 marca 2011 roku na kanale FoxLife. Jesse Williams (aktor) (Jackson Avery) i Sarah Drew (April Kepner) dołączą do głównej obsady. Pierwszy odcinka nosił tytuł "With You I’m Born Again" (Z Tobą rodzę się na nowo). Sezon liczy 22 odcinki. Akcja serialu zaczyna się po masakrze, jaka nastąpiła w finale ostatniego sezonu. Lekarze, rezydenci oraz stażyści muszą poradzić sobie z różnymi traumami jakie noszą w sobie. Meredith musi powiedzieć mężowi o poronieniu. Cristina wychodzi za mąż za Owena Hunta . Teddy angażuje się w znajomość z bardzo przystojnym nowym lekarzem w Seattle Grace. Dr Bailey zrywa z dotychczasowym partnerem zupełnie nie wiedząc dlaczego. Meredith i Derek adoptują Zole afrykańską sierotę. Lexie i Mark zostaną parą, lecz zerwą, gdyż Mark przespał się z Callie , która zaszła w ciąże. Avery i Lexie będa parą. Callie i Arizona Robins (lesbijki) znów będą razem. Córkę nazwą Sofia Robins Sloan Torres.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Kate Walsh, właśc. Kathleen Erin Walsh (ur. 13 października 1967 w San José) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, obecnie znana z roli dr Addison Forbes Montgomery-Shepherd w serialach stacji ABC Chirurdzy oraz Prywatna praktyka.

  Seria 8[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 8).

  (2011-2012)

  Ósmy sezon ABC rozpoczęło 22 września 2011 roku. Wyemitowano razem dwa odcinki – Free falling oraz She's gone. Sezon ma 24 odcinki. Ostatni to "Flight" – po polsku "Lot". Gdy Meredith podmieniła wyniki badań, pomiędzy nią i Derekiem wszystko się zmieniło. Stracili również Zolę, którą w następnych odcinkach odzyskali. Jackson zerwał z Lexie, ponieważ wiedział, że nadal kocha Marka. W 15-stym odcinku sezonu zobaczymy Amelię – siostrę Dereka, która prosi o pomoc w operacji. Cristina podejrzewa, że Owen ma romans z pielęgniarką. Nie wytrzymuje i pyta go. Owen przyznaje się, że to nie z pielęgniarką ją zdradził, ale przypadkowo poznaną kobietą w barze. Oświadcza, że był to rewanż za dokonaną aborcję. Cristina załamuje się i nie uczy się do egzaminów, lecz później przychodzi do Meredith i wspólnie się uczą. Gdy rezydenci pojechali na egzaminy, Lexie zamierza wyznać Markowi miłość. W tym samym czasie April (dziewica)współżyje z Jacksonem. Kepner ma wyrzuty sumienia i uważa, że Jezus już jej nie kocha. Po powrocie rezydentów do Seattle otrzymują wyniki egzaminu. Wszyscy zdali oprócz April, która jest załamana. Lexie wyznaje Markowi miłość, lecz nagle wchodzi Julia (dziewczyna Sloana okulistka ze Seattle Pres). W 23-cim odcinku Webber mówi Alexowi, że ma szanse dostać się na Hopkins. Lekarze mają lecieć na operację do Boise. Arizona dowiaduje się o planach Alexa na Hopkins i nie pozwala mu lecieć. Do Boise polecieli Derek, Mark, Meredith, Lexie, Arizona i Cristina. Samolot się rozbił. W finale sezonu Mark wyznaje miłość Lexie Grey, jednak ta umiera. Nie wiadomo czy ktoś jeszcze umrze. O tym dowiemy się w 9. sezonie.

  Film obyczajowy – gatunek filmowy traktujący o sposobach postępowania, charakterystycznych zachowaniach społecznych, zwyczajach, nawykach, przyzwyczajeniach lub codzienności. Przedstawiony jest zazwyczaj w formie relacji (mniej lub bardziej obiektywnej), często poddanej ktytycznej analizie oraz różnej interpretacji.Lista odcinków serialu Chirurdzy – amerykańskiego serialu o tematyce medycznej, nadawanego od 2005 roku przez stację ABC. W Polsce serial jest emitowany przez Polsat i Fox Life.

  Seria 9[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 9).

  (2012-2013)

  Premiera sezonu dziewiątego w sieci ABC odbyła się 27 września 2012.. Sezon liczy 24 odcinki. Tytuł pierwszego odcinka nosi "Going Going Gone.” Eric Dane odchodzi z serialu, występuje tylko w dwóch pierwszych odcinkach 9 sezonu. Szpital po tragedii, jaka spotkała lekarzy, boryka się z problemami finansowymi. Ma zostać sprzedany korporacji. Derek, Meredith, Cristina, Arizona i Callie (za Marka który nie żyje) chcą kupić szpital, lecz nie mają wystarczająco dużo gotówki. Z pomocą przychodzi dr Catherine Avery, która decyduje się zainwestować pieniądze pochodzące z fundacji Avery, ale pod jednym warunkiem: Jackson zostanie przedstawicielem zarządu (Meredith jest w ciązy). W odcinku 17 Dr Jackson Avery wpada na pomysł zmiany nazwy szpitala z Seattle Grace Mercy West na Grey-Sloan Memorial Hospital. W ostatnim odcinku pt. Perfect Storm trwa gwałtowna burza. Na izbę przyjęć przybywa coraz więcej pacjentów. Szpital zostaje pozbawiony prądu. Meredith rodzi syna, lecz sama musi poddać się operacji. W ostatniej scenie w Grey-Sloan Memorial Hospital pojawia się prąd. Życie jednego z lekarzy jest zagrożone (Webbera, a Heather Brooks umiera).

  Chandra Wilson (ur. 27 sierpnia 1969 w Houston, USA) – amerykańska aktorka. Czterokrotnie nominowana do Nagrody Emmy oraz dwukrotna zdobywczyni Nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych. Znana z roli dr Mirandy Bailey w serialu Chirurdzy.James Remar, właściwie William James Remar (ur. 31 grudnia 1953 w Bostonie, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

  Seria 10[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 10).

  (2013-2014) Premiera 26 września 2013 roku. Ten sezon będzie liczył 24 odcinki. Będzie podzielony na dwie części, jesienną i wiosenną. Każda będzie składać się z 12 odcinków. Premiera wiosenna zaplanowana jest na 27 lutego 2014 roku. Tytuł pierwszego odcinka nosi tytuł "Seal Our Fate". Camilla Luddington, Gaius Charles, Jerrika Hinton i Tessa Ferrer dołączyli na stałe do obsady głównej. Natomiast Tina Majorino, która gra dr Heather Brooks, będzie występowała gościnnie. Sandra Oh odchodzi z serialu po 10 sezonie. Postanowiła nie przedłużać kontraktu. James Remar wystąpi gościnnie w kilku odcinkach, a jego rola jest owiana tajemnicą. Ellen Pompeo i Patrick Dempsey podpisali z ABC Studios dwuletnią umowę na sezon 11 i 12.. Paul James dołączył do obsady Chirurgów. Heaven White zagra gościnnie w Chirurgach. Aktorka wcieli się w rolę Zoli

  Lista postaci serialu Chirurdzy. Podział na pełnione funkcje dotyczy odcinków począwszy od ostatniego odcinka 3 sezonu:April Kepner – fikcyjna bohaterka serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Sarah Drew, a stworzona przez Shondę Rhimes.

  Seria 11[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 11).

  (2014-2015)
  8 maja 2014 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie 11 serii serialu Chirurdzy, którego premiera zaplanowana jest na 25 września 2014 roku. Caterina Scorsone awansowana do stałej obsady w 11 sezonie Chirurgów. Katy Burton ponownie wystąpi w serialu. Geena Davis dołącza do 11. sezonu serialu Chirurdzy. Connie Ray wystąpi w 11 sezonie Chirurgów, zagra matkę April Kepner, Karen. Shonda Rimes zaplanowała w tym sezonie parę odcinków z retrospekcyjnych. Sally Pressman zagra młodą Ellis Grey. Wcześniej tę rolę grała Sarah Paulson, która ze względu na zobowiązania wobec serialu American Horror Story nie mogła ponowie zagrać w Chirurgach. Z serialu odchodzi Derek Sheperd.

  Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) – nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Punktem kulminacyjnym uroczystej kolacji jest ceremonia rozdania nagród za filmy i seriale, których premiera nastąpiła w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie nagrody.

  Seria 12[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 12).

  (2015-2016)
  7 maja 2015 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie 12 sezonu. Jason George awansował w 12 sezonie do głównej obsady. Premiera 12 sezonu Chirurgów jest zaplanowana na 24 września 2015 roku na kanale ABC. Martin Henderson dołączył do obsady, a jego postać jest trzymana w tajemnicy. 12 sezon Chirurgów będzie liczył 25 odcinków.

  Ellen Pompeo (ur. 10 listopada 1969 w Everett) – amerykańska aktorka, znana przede wszystkim z roli Meredith Grey w serialu Chirurdzy, za którą otrzymała Satelitę.Ten artykuł przedstawia streszczenia i inne informacje o odcinkach amerykańskiego serialu telewizyjnego Chirurdzy wyświetlanych w czwartym sezonie. Emisja pierwszego odcinka czwartego sezonu w USA miała miejsce 27 września 2007 r., a ostatnia 22 maja 2008.

  Seria 13[]

   Osobny artykuł: Chirurdzy (seria 13).

  (2016-2017)
  4 marca 2016 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie trzynastego sezonu . Premiera tego sezonu zaplanowana jest na 22 września 2016 roku.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ten artykuł przedstawia streszczenia i inne informacje o odcinkach amerykańskiego serialu telewizyjnego pt. Chirurdzy wyświetlanych w trzecim sezonie. Emisja pierwszego odcinka trzeciego sezonu w Stanów Zjednoczonych miała miejsce 21 września 2006 r., a ostatnia trzeciego sezonu 17 maja 2007.
  Ten artykuł przedstawia streszczenia i inne informacje o odcinkach amerykańskiego serialu telewizyjnego pt. Chirurdzy wyświetlanych w drugim sezonie. Emisja pierwszego odcinka drugiego sezonu w USA miała miejsce 25 września 2005 r., a ostatnia drugiego sezonu 15 maja 2006.
  Dwunasty sezon amerykańskiego serialu medycznego Chirurdzy został zamówiony 7 maja 2015 roku przez stację ABC. Premiera nastąpiła 24 września 2015 w Stanach Zjednoczonych na ABC, a w Polsce 13 stycznia 2016 roku na kanale Fox. Sezon jest produkowany przez ABC Studios, ShondaLand Production Company oraz The Mark Gordon Company.
  Sarah Drew (ur. 1 października 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Obecnie najbardziej znana z roli dr April Kepner w serialu Chirurdzy.
  Ten artykuł zawiera streszczenia, a także informacje o odcinkach pierwszego sezonu serialu Chirurdzy. Pierwsza emisja w USA odbyła się 27 marca 2005, ostatnia pierwszego sezonu 22 maja 2005.
  Sezon jedenasty Chirurgów był emitowany 25 września 2014 roku do 14 maja 2015 roku na antenie amerykańskiej telewizji ABC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.072 sek.