• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cheviot Hills

  Przeczytaj także...
  Century City – dzielnica i kompleks biznesowo-mieszkalny w zachodniej części Los Angeles. W 2008 roku szacowano liczbę mieszkańców na 5 934  osób. Położona w południowej części Westside. Jej granice wyznaczają w przybliżeniu Beverly Glen Boulevard, Santa Monica Boulevard, Pico Boulevard i Century Park. Od zachodu graniczy z West Los Angeles, od północy z Westwood, od wschodu z Beverly Hills, od południa z Cheviot Hills.Pico Boulevard – ulica w hrabstwie Los Angeles biegnąca z zachodu na wschód. Rozciąga się od Oceanu Spokojnego w Santa Monica do śródmieścia (downtown) Los Angeles. Długość – ok. 25 km (16 mil).
  Rancho Park – dzielnica w zachodniej części Los Angeles. W 2008 roku szacowano liczbę mieszkańców na 4 556  osób. Położona w środkowej części Westside. Jej granice wyznaczają w przybliżeniu Pico Boulevard, Overland Avenue, Northvale Road, National Boulevard i Sepulveda Boulevard. Od północnego zachodu graniczy z West Los Angeles, od wschodu z Cheviot Hills, od zachodu z Sawtelle, od południa z Palms.

  Cheviot Hills – dzielnica w zachodniej części Los Angeles. W 2008 roku szacowano liczbę mieszkańców na 7303 osoby. Położona we wschodniej części regionu Westside.

  Granice Cheviot Hills wyznaczają w przybliżeniu Pico Boulevard, Overland Avenue, Northvale Road, Rosa Parks Freeway oraz Beverwil Drive. Od północy graniczy z Century City i Beverly Hills, od wschodu z Beverlywood, od południa z Palms, z zachodniej strony z Rancho Park.

  Cheviot Hills znajduje się na obszarze dawnego rancza Rancho Rincon de los Bueyes. Urbanizacja tych terenów zaczęła się w latach 20. W dzielnicy znajdują się parki, korty tenisowe oraz pole golfowe. Przeważa zabudowa jednorodzinna.

  Stan Laurel właśc. Arthur Stanley Jefferson (ur. 16 czerwca 1890 w Ulverston, Wielka Brytania, zm. 23 lutego 1965 w Santa Monica, Kalifornia, USA) – angielski komik, scenarzysta i reżyser. W roku 1960 uhonorowany został Oscarem za wybitne osiągnięcia w twórczości filmowej.Interstate 10 – amerykańska autostrada międzystanowa znajdująca się w południowej części kraju. Zaczyna się w Jacksonville, a kończy w Los Angeles. Przebiega przez stany:

  Znani mieszkańcy[ | edytuj kod]

 • Ray Bradbury – pisarz
 • Stan Laurel – komik
 • Maureen Reagan – córka prezydenta USA
 • Bruce Bennett – aktor
 • Agnes Moorehead – aktorka
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Lista dzielnic i osiedli Los Angeles
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Agnes Robertson Moorehead (ur. 6 grudnia 1900 w Clinton, zm. 30 kwietnia 1974 w Rochester) − amerykańska aktorka, czterokrotnie nominowana do Oscara za drugoplanowe role w filmach: Wspaniałość Ambersonów (1942), Pani Parkington (1944), Johnny Belinda (1948) i Nie płacz, Charlotto (1964).Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Raymond Douglas Bradbury (ur. 22 sierpnia 1920 w Waukegan, zm. 5 czerwca 2012 w Los Angeles) – amerykański pisarz, należący do czołówki światowych twórców fantastyki. Używał pseudonimów: Edward Banks, William Elliot, D. R. Banat, Leonard Douglas, Leonard Spaulding. Publikował pod nimi głównie w pismach głównego nurtu.
  Beverly Hills jest zamożnym miastem położonym w metropolii Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Prawa miejskie otrzymało w roku 1914. Los Angeles, które otacza Beverly Hills, chciało wchłonąć je w roku 1923, ale poprzez działania mieszkańców Beverly Hills pozostało samodzielnym miastem. Przez następne lata, Beverly Hills przekształciło się w osiedle bogatych i sławnych ludzi. Wiele słynnych osobistości, szczególnie z Hollywood, mieszka lub mieszkało tutaj. Miasto jest jedną z najbardziej ekskluzywnych miejscowości w USA. Tutaj znajduje się m.in. słynna aleja Rodeo Drive.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.