• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chesterfield - stacja kolejowa

  Przeczytaj także...
  Chesterfield - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie Derbyshire, w dystrykcie Chesterfield. W 2011 roku miasto liczyła 76 753 mieszkańców. Chesterfield jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Cestrefeld.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Northern Rail - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę podmiejskich i regionalnych połączeń pasażerskich w północnej części Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 12 grudnia 2004 i potrwa do września 2013. Firma należy do międzynarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzą największy holenderski przewoźnik kolejowy, Nederlandse Spoorwegen (za pośrednictwem swojej spółki zależnej Abellio), oraz notowana na London Stock Exchange grupa Serco. Pociągi Northern Rail zatrzymują się na 519 stacjach, z czego 471 jest administrowanych przez tego przewoźnika.

  Chesterfield (ang.: Chesterfield railway station) – stacja kolejowa w Chesterfield, w hrabstwie Derbyshire, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Położona jest 12 mil (19 km) na południe od stacji kolejowej Sheffield, na wschód od centrum miasta, na Midland Main Line. Przewoźnikiem zarządzającym stacją jest East Midlands Trains, ponadto obsługują ją CrossCountry oraz Northern Rail.

  Sheffield - stacja kolejowa w mieście Sheffield w hrabstwie South Yorkshire na liniach kolejowych Cross Country Route i East Coast. Węzeł kolejowy.Midland Main Line – jedna z głównych linii kolejowych Wielkiej Brytanii, w środkowej Anglii, prowadząca z Londynu (St Pancras International) do Leeds (Leeds City). Linia przebiega przez regiony Wielkiego Londynu, East of England, East Midlands oraz Yorkshire and the Humber. Głównymi miastami na trasie linii są Luton, Bedford, Kettering, Leicester, Derby, Nottingham, Chesterfield i Sheffield.

  Stacja działa w ramach programu PlusBus, w ramach którego można kupić wspólny bilet na pociąg i autobus. Pod koniec 2009 Chesterfield został włączony do usług Penalty fare East Midlands Trains.

  Na przełomie 2008/09 z usług stacji skorzystało 1,438 mln pasażerów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  East Midlands Trains - brytyjski przewoźnik kolejowy z siedzibą w Derby, posiadający koncesję na obsługę tras podmiejskich i regionalnych w regionie East Midlands i ościennych hrabstwach, a także zapewniający połączenia tej części Anglii z Londynem. Okres koncesyjny rozpoczął się 11 listopada 2007 i potrwa do 1 kwietnia 2015. Firma jest częścią koncernu Stagecoach Group.CrossCountry - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę grupy dalekobieżnych tras pasażerskich na terenie Anglii, Walii i Szkocji. W większości są to połączenia klasy InterCity, przy czym żadne z nich nie przechodzi przez Londyn. Okres koncesyjny rozpoczął się 11 listopada 2007 i potrwa do 1 kwietnia 2016. Firma jest częścią grupy Arriva. Jej pociągi zatrzymują się na 100 stacjach.
  Warto wiedzieć że... beta

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.821 sek.