• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chengdu J-20  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Skrzydło samolotu (płat nośny) – zespół płatowca, jeden z głównych elementów konstrukcyjnych stałopłatów (samolotów, szybowców) służący do wytwarzania siły nośnej. W przekroju skrzydło ma kształt profilu lotniczego. Na krawędzi skrzydła umieszczone są lotki i często urządzenia do zwiększenia siły nośnej (sloty, klapy). Skrzydło tworzy często zespół konstrukcyjny w skład którego mogą wchodzić gondole silnikowe, podwozie, zbiorniki paliwa oraz pomieszczenia na ładunek użytkowy.Robert Michael Gates (ur. 25 września 1943 w Wichita) – sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych od 18 grudnia 2006 do 20 stycznia 2009 w gabinecie George’a W. Busha a od 20 stycznia 2009 do 1 lipca 2011 w gabinecie Baracka Obamy, były zastępca dyrektora Centrali Wywiadu Williama Caseya (Deputy Director of Central Intelligence – DDCI), od 6 listopada 1991 do 20 stycznia 1993 dyrektor Centrali Wywiadu – DCI, od 2002 prezydent Texas A&M University.
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  MiG 1-44 (inne nazwy: MFI, MiG 1.44) – projekt radzieckiego/rosyjskiego myśliwca przewagi powietrznej zarzuconego w stadium demonstratora.
  Hanyu pinyin – oficjalna transkrypcja standardowego języka mandaryńskiego (putonghua) – urzędowego języka Chin – na alfabet łaciński.
  Shenyang J-8 (chin. 歼-8, kod NATO: Finback) – chiński jednomiejscowy samolot myśliwski. Maszyna, produkowana przez Shenyang Aircraft Corporation, powstała na bazie radzieckiego samolotu MiG-21.
  Podwozie – zespół płatowca (samolotu, śmigłowca lub szybowca) umożliwiający postój na podłożu oraz przejście ze stanu spoczynku do lotu w powietrzu i odwrotnie. Podwozie umożliwia postój płatowca na ziemi, wodzie lub konstrukcji (np. pokładzie okrętu), jego przemieszczanie po podłożu (kołowanie), start i lądowanie (lub wodowanie).
  Office of Naval Intelligence (ONI) (Biuro Wywiadu Marynarki Wojennej) – było pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych służbą specjalną powołaną w celu gromadzenia informacji wojskowych na temat innych państw. Utworzono je 23 marca 1882 roku w celu gromadzenia i rejestracji użytecznych dla Departamentu Marynarki Wojennej, zarówno w czasie wojny jak i pokoju, informacji o obcych siłach morskich.
  Chengdu FC-1 Xiaolong (również PAC JF-17 Thunder w Pakistanie) – lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan. Dotychczas istnieje tylko wersja jednomiejscowa w służbie pakistańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.059 sek.