• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chemistry

  Przeczytaj także...
  Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Chemistry jest trzecim albumem brytyjskiego girlsband Girls Aloud, który został wydany w Wielkiej Brytanii przez Polydor Reords dnia 5 grudnia 2005. Twórcami albumu byli Brian Higgins i Xenomania. Chemistry, zajmując 11 lokatę, stał się pierwszym albumem dziewczyn, nie będącym w top ten. Mimo to przez pierwsze tygodnie sprzedawał się wyjątkowo dobrze, osiągając status platyny. W Australii i Nowej Zelandii album wydano 20 lutego 2006.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Cheryl Ann Fernandez-Versini, primo voto Cole, z domu Tweedy (ur. 30 czerwca 1983 w Newcastle upon Tyne) – angielska wokalistka, autorka tekstów, tancerka i osobowość telewizyjna. Zdobyła sławę późnym 2002, kiedy wzięła udział w przesłuchaniach do telewizyjnego show Popstars: The Rivals w brytyjskiej stacji ITV. Cole wywalczyła miejsce w girlsbandzie utworzonym na potrzeby programu, Girls Aloud. W 2009 roku, rozpoczęła karierę solową. Obecnie żona francuskiego restauratora Juana Bernarda Fernandez-Versiniego.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Wersja standardowa[ | edytuj kod]

  Płyta – bonus (Limitowana Edycja)[ | edytuj kod]

  Australijska i Nowozelandzka Edycja[ | edytuj kod]

  Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Chemistry debiutował na miejscu #11 w UK albums chart. Sprzedał się w ilości 81 962 kopii w ciągu pierwszego tygodnia. Będąc przez siedem tygodni w UK Top 75, osiągnął platynowy status (sprzedając się w ilości 370.000 kopii).

  "Something Kinda Ooooh" – pierwszy singel zespołu Girls Aloud z płyty Greatest Hits – "The Sound of Girls Aloud". Został wydany 23 października 2006.Nadine Elizabeth Louise Coyle (ur. 15 czerwca 1985 w Derry, Irlandia Północna) – irlandzka piosenkarka, członkini, a także solistka zespołu Girls Aloud.

  W Irlandii debiutował na miejscu #34. Po czterech tygodniach zajął #31 miejsce. Brak sukcesu albumu wynikał z braku koncertów dziewczyn w Irlandii podczas Chemistry Tour.

  Pozycje[ | edytuj kod]

  Piąty singel[ | edytuj kod]

  Pogłoski mówiły o tym, że Girls Aloud wydadzą piąty singel, drugi utwór na płycie "chemistry" – "Models". Wydanie planowano na 15 maja. W wywiadzie dla The Sun, Nadine zatwierdziła plotkę, jednakże Cheryl zaprzeczyła wypowiedzi Nadine i dodała, iż nie będzie więcej singli z tegoż albumu. "Models" został więc extra utworem na singlu "Something Kinda Ooooh".

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • GirlsAloud.co.uk — strona oficjalna zespołu.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.982 sek.