• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chartowo - Poznań  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Osiedle Zodiak – osiedle mieszkaniowe na Chartowie w Poznaniu, w południowej stronie wschodniego klina zieleni. Ograniczone jest ulicami abpa W. Dymka (od północy), Szwajcarska (od wschodu), Kurlandzka (od południa) i Chartowo (od zachodu). Zabudowę osiedla stanowią budynki jednorodzinne oraz zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.Osiedle Rusa – osiedle mieszkaniowe na Chartowie, w Poznaniu. Cechą charakterystyczną tego osiedla są trzy bloki, jedne z najwyższych budynków w Poznaniu oraz dwa podłużne bloki 11 kondygnacyjne, w tym najdłuższy budynek w Poznaniu (435 metrów, 792 mieszkania, 2500 mieszkańców) znajdujący się naprzeciw centrum handlowego M1, poznańskiego browaru i szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Położone jest blisko Jeziora Maltańskiego. Liczbę mieszkańców szacuje się na około 10 000 tysięcy.

  Chartowo – dzielnica Poznania i osiedle administracyjne, we wschodnim obszarze miasta.

  Większość mieszkańców Chartowa jest członkami Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych", której siedziba Zarządu mieści się na na os. Piastowskim.

  Chartynia – ciek zlokalizowany w całości w Poznaniu, na Nowym Mieście. Obecnie służy jako kanał deszczowy Poznańskiego Systemu Kanalizacyjnego.Na mapach: 52°23′27,708″N 16°59′15,580″E/52,391030 16,987661 Hospicjum Palium – największy w Poznaniu ośrodek opieki paliatywnej w skład którego wchodzą oddziały szpitalne, pracownie i poradnie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Media
 • 3 Zobacz też
 • 4 Galeria zdjęć
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jednostka pomocnicza gminy – lokalna wspólnota samorządowa mieszkańców części gminy w Polsce. Jednostki są ustanawiane przez radę gminy (miasta). Gmina może tworzyć jednostki pomocnicze: sołectwa, dzielnice, osiedla i inne (np. sioła, przysiółki, kolonie, okręgi, obwody, rejony, rewiry). Jednostki nie posiadają osobowości prawnej. Jednostka pomocnicza gminy stanowi strukturę społeczno-terytorialną, która przejmuje na swoim terytorium realizację zadań publicznych, ułatwiając gminie wykonywanie jej zadań. Szczególną kompetencją, przysługującą wyłącznie sołectwom, jest dysponowanie (od 2009 r.), funduszem sołeckim.
  Osiedle Lecha – osiedle mieszkaniowe na Chartowie, w Poznaniu. Położone jest obok osiedli Rusa, Czecha, Tysiąclecia i ograniczone ulicami Chartowo, Wiatraczna, Inflancka.
  Miesięcznik jest to czasopismo, które ukazuje się regularnie raz w miesiącu. Przeważnie miesięczniki poświęcone są jakiejś konkretnej problematyce, np. z zakresu sztuki, nauki, techniki, sportu, turystyki czy gier komputerowych, a także konkretnym regionom oraz problematyce politycznej i społecznej. Niektóre miesięczniki wydawane są też w formie poradników.
  Kościół św. Marka Ewangelisty - katolicka świątynia parafialna, zlokalizowana na Osiedlu Czecha w Poznaniu. Przynależy do Dekanatu Poznań-Rataje.
  Powstania śląskie – trzy konflikty zbrojne na Górnym Śląsku, jakie miały miejsce w latach 1919-1921 między ludnością polską i niemiecką. Odbyły się one w okresie formowania się Państwa Polskiego po zakończeniu I wojny światowej.
  Nowe Miasto – dawna dzielnica administracyjna Poznania od 1954 do 1990 roku. Była największą z pięciu dawnych dzielnic. Obejmowała cały obszar miasta na wschód od Warty (prawy brzeg) oraz Ostrów Tumski.
  Osiedle Czecha – osiedle mieszkaniowe na Chartowie, w Poznaniu. Położone jest obok osiedli Lecha, Rusa i Tysiąclecia. Zabudowę osiedla stanowią budynki wielorodzinne – dziewięć czteropiętrowych, dwa jedenastopiętrowe oraz trzy wysokościowce szesnastopiętrowe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.