• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Charlie Dominici

  Przeczytaj także...
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.Brooklyn – jeden z pięciu okręgów (boroughs) Nowego Jorku, oraz hrabstwo (county), w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. W 2010 roku liczył ok. 2 505 000 mieszkańców, co daje największą populację ze wszystkich okręgów Nowego Jorku.
  Kevin James LaBrie (ur. 5 maja 1963 r., w Penetanguishene, w prowincji Ontario w Kanadzie), wokalista progresywno-metalowej grupy muzycznej Dream Theater.

  Charlie Dominici (ur. 16 czerwca 1951 w Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański wokalista i muzyk, pierwszy wokalista grupy Dream Theater (pod tą nazwą), zastąpiony później przez Jamesa LaBrie.

  Karierę muzyczną rozpoczął jako gitarzysta i wokalista w chórkach zespołu Franke and the Knockouts, z którym wydał jedną płytę. W 1987 wygrał przesłuchania na wokalistę Dream Theater i dołączył do nich w listopadzie tegoż roku. Wystąpił na debiutanckim albumie grupy, When Dream and Day Unite, z 1989. Jako że był nieco starszy od reszty członków zespołu, jego wizje artystyczne różniły się od poglądów pozostałych muzyków. Styl jego śpiewu nie odpowiadał uprawianemu przez grupę gatunkowi (metal progresywny), muzycy rozstali się więc, w przyjacielskiej atmosferze.

  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Po opuszczeniu zespołu Dominici podjął pracę w finansach w przedsiębiorstwie motoryzacyjnym, okazjonalnie wracając do muzyki - śpiewał na ślubie Mike'a Portnoya, pracował ze swym bratem nad albumem, który jednak nie ujrzał nigdy światła dziennego, nagrał w 2003 utwór opublikowany na własnej stronie internetowej. Bootlegowe wydawnictwo When Dream and Day Unite Demos z 2004 zawiera wersje demo utworów Dream Theater i coverów The Beatles śpiewanych przez Dominiciego.

  Metal progresywny – podgatunek heavy metalu, który ma wiele cech rocka progresywnego, w tym złożone struktury kompozycyjne, niestandardowe i zmienne metrum, zawiłe partie instrumentalne. Wysoki poziom artystyczny kompozycji często łączony jest z obszernymi tekstami w formie opowieści epickich, co w rezultacie daje długie utwory (nawet 15-20 minut) i albumy koncepcyjne.Michael Stephen Portnoy (ur. 20 kwietnia 1967 w Nowym Jorku) – amerykański kompozytor, instrumentalista i perkusista. Uczęszczał do szkoły muzycznej Berklee College of Music w Bostonie.

  6 marca 2004 wystąpił jako gość na koncercie w Los Angeles, z okazji 15. rocznicy wydania pierwszej płyty Dream Theater. Występ ten zarejestrowano na płycie When Dream And Day Reunite.

  W 2005 powrócił do muzyki, wydając firmowaną własnym nazwiskiem płytę O3: A Trilogy, Part 1 - pierwszą część planowanej trylogii. Druga, O3: A Trilogy, Part 2, ukazała się w lutym 2007.

  Podczas trasy koncertowej Dream Theater promującej album Systematic Chaos - Chaos in Motion World Tour planowane są występy zespołu Charliego Dominici jako grupy otwierającej trzy koncerty.

  Rok po wydaniu płyty O3: A Trilogy, Part 2, 22 kwietnia 2008 roku ujrzał światło dziennie trzeci, zamykający trylogię album pod tytułem: O3: A Trilogy, Part 3

  Dyskografia[]

 • Franke and the Knockouts - Franke & Knockouts (1981)
 • Dream Theater - When Dream and Day Unite (1989)
 • Dream Theater - When Dream And Day Unite Demos (2004)
 • Dominici - O3: A Trilogy, Part One (2005)
 • Dream Theater - When Dream And Day Reunite (CD i DVD) (2005)
 • Dominici - O3: A Trilogy, Part Two (2007)
 • Dominici - O3: A Trilogy, Part Three (2008)
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.