• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chandra Bahadur Dangi


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Pago Pago - stolica Samoa Amerykańskiego. Zlokalizowana jest na wyspie Tutuila (Wyspy Samoa). Mieszka w nim ok. 11 500 osób (2000). Znajduje się tu znaczący w Polinezji międzynarodowy port lotniczy oraz port morski.Nepal (nep. नेपाल trl. Nepāl, trb. Nepal; nazwa tymczasowa: Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, nep. संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपाल trl. Saṁghīya Lokatāntrik Gaṇatantra Nepāl, trb. Sanghija Lokatantrik Ganatantra Nepal) – demokratyczna republika federalna w Azji Południowej, w środkowej części Himalajów, granicząca na północy z Chinami i na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami; bez dostępu do morza.
  Rzeczpospolita” – ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny i ekonomiczno-prawny wydawany w średnim nakładzie jednorazowym około 94 tys. egzemplarzy, jego wynik sprzedaży wynosi 63 tys. (dane z lutego 2013 roku). Tytuł dziennika to staropolskie określenie państwa o ustroju republikańskim. Wydawcą jest spółka Presspublica.

  Chandra Bahadur Dangi (ur. 30 listopada 1939 w Nepalu, zm. 4 września 2015 w Pago Pago) – najniższy człowiek świata, mierzący 0,546 m i ważący 14,5 kg. Był najniższym dorosłym człowiekiem, jakiego wzrost kiedykolwiek został zmierzony.

  Katmandu (nep. काठमाडौं trl. Kāthmāndau) – stolica Nepalu położona w środkowej części kraju, w Dolinie Katmandu.Księga rekordów Guinnessa (ang. Guinness Book of Records) – informator wydawany corocznie przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi.

  Dangi od urodzenia mieszkał w odległej górskiej wiosce Rhimkholi, w Nepalu, leżącej około 400 km na zachód od stolicy kraju, Katmandu. Wspólnie z nim w domu mieszkało jego pięciu braci, z których każdy jest normalnego wzrostu. Dangi przez całe życie zajmował się tkactwem.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.