• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Chełm (biał., ukr., ros. Холм [Chołm]) – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce. Znajduje się w odległości 50 km od granicy z Białorusią i 25 km od granicy z Ukrainą w pobliżu przejścia granicznego w Dorohusku. Leży nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu. Chełm jest po Lublinie drugim co do liczby ludności miastem w województwie lubelskim.
  Rumia (kaszb. Rëmiô, niem. Rahmel) – miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim nad Zagórską Strugą. Z miastami Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego.

  Chór Uniwersytetu Medycznego, dawniej Akademicki Chór Akademii Medycznej - chór akademicki działający w Lublinie od 1973 roku do dziś, z przerwą w latach 1990-1993.

  Historia[]

  Chór prowadzili: Ewa Ordyk-Czyżewska, Barbara Śpiewak, Beata Dąbrowska, Bogdan Samardakiewicz i Monika Mielko-Remiszewska.

  Pod dyrekcją Moniki Mielko-Remiszewskiej zespół zdobył m.in. Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Riva del Garda (Włochy 1996), II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (1999), II i I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach (1999, 2001), Nagrodę za Szczególne Wartości Artystyczne i wyróżnienie dla dyrygenta na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych w Chełmie (1995, 1999), Grand Prix i wyróżnienie dla dyrygenta na III Mazowieckim Festiwalu Chórów Akademickich „Gaudeamus” w Warszawie (2004) i I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie (2004).

  Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.Myślenice – miasto powiatowe w woj. małopolskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Myślenice. Jest jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.

  Linki zewnętrzne[]

 • Chór na stronie Uniwersytetu Medycznego • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין, lit. Liublinas, ros. Люблин) – miasto na prawach powiatu, stolica województwa lubelskiego. Położona na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą, historycznie w Małopolsce.
  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego odbywa się corocznie od 1989 roku w Rumi na Pomorzu Gdańskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.