• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

  Przeczytaj także...
  Sztuka współczesna - aktualny okres w dziejach sztuki, którego początek umownie wyznaczono na połowę XX wieku (po II wojnie światowej). Nie podlega on jeszcze ustalonym, czasowym podziałom. Na skomplikowany obraz tej sztuki składają się: ruchy artystyczne, tendencje i manifesty.Zamek Ujazdowski w Warszawie – zamek królewski w Warszawie, w Śródmieściu, na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim. Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowskiinstytucja kultury w Warszawie, mieszcząca się w Zamku Ujazdowskim. Zajmuje się tworzeniem, wystawianiem i dokumentowaniem współczesnej sztuki polskiej oraz zagranicznej.

  Powstała w 1985 r. Jej dyrektorem do 2010 roku był Wojciech Krukowski. 22 września 2010 roku nominację na stanowisko dyrektora otrzymał Fabio Cavalucci 15 czerwca 2014 roku nominację na stanowisko dyrektora CSW Zamek Ujazdowski otrzymała Małgorzata Ludwisiak, które objęła z dniem 1 października 2014 roku.

  Wojciech Krukowski (ur. 30 maja 1944 w miejscowości Zabiele, zm. 18 stycznia 2014) – polski historyk sztuki, kurator wystaw, wieloletni dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (CSW).Instytucja kultury – zakład o charakterze publicznym zajmujący się upowszechnianiem kultury, może być zarówno państwowy jak i samorządowy. Przybiera różne formy organizacji, np. teatr, kino, instytucja filmowa, muzeum, biblioteka, opera, operetka, filharmonia, orkiestra, dom kultury, ognisko artystyczne, galeria sztuki, ośrodek badań i dokumentacji.

  Międzynarodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej[]

  W latach 1992, 1994 i 1996/1997 były wystawiane trzy kolejne częściowe edycje Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej. 20 grudnia 2002 została otwarta pełna wersja tej kolekcji, która z czasem ma być uzupełniana o kolejne dzieła.

  Jej zawartość stanowią prawie całkowicie prace z niemal 600 wystaw, które miały miejsce w CSW od 1990. W skład kolekcji wchodzi około 100 prac następujących artystów:

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w serwisie Culture.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.