• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cedar Point - park rozrywki

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Kolejka górska (ang. roller coaster) – urządzenie rozrywkowe instalowane w większości parków rozrywki. Klasyczna kolejka górska to konstrukcja z wysokimi wzniesieniami, stromymi spadkami i gwałtownymi zakrętami, po której poruszają się pociągi z pasażerami. Doznają oni bardzo silnych wrażeń powodowanych szybko następującymi po sobie pozornymi zmianami grawitacji (przeciążenie i nieważkość) i związanych z nimi zaburzeniami błędnika, oraz doświadczają poczucia zagrożenia.

  Cedar Point – jeden z największych parków rozrywki w USA (1,47 km²), położony nad jeziorem Erie. Otwarty w 1870 roku w mieście Sandusky, w północnym Ohio. Wielokrotny laureat plebiscytu na „Najlepszy park rozrywki na świecie” przeprowadzany przez miesięcznik „Amusement Today”. Na terenie kompleksu znajduje się również park wodny Soak City, pole kempingowe, hotel, tory gokartowe i pola do gry w minigolfa.

  Cedar Point jest dotąd jedynym parkiem rozrywki z czterema kolejkami górskimi, których wysokość przekracza 200 stóp (61 m).

  W chwili obecnej park posiada 17 kolejek górskich.

  Cedar Point słynie z zatrudniania na okres letni wielu studentów z zagranicy, głównie z Polski, Turcji, Ekwadoru i Kolumbii.

  Jedna z głównych atrakcji parku, kolejka górska Millenium Force była od 2001 roku pięciokrotnie nagradzana tytułem „Najlepszej kolejki górskiej na świecie”.

  Top Thrill Dragster jest jedną z najszybszych kolejek górskich na świecie - prędkość 120 mil osiąga już po niecałych 4 sekundach.

  Miejsca kolejek górskich należących do Cedar Point w rankingu miesięcznika „Amusement Today” na najlepsze kolejki górskie w 2007 roku:

  2. Millenium Force

  5. Magnum XL-200

  9. Top Thrill Dragster

  13. Maverick

  19. Raptor


  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona parku • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.