• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cebula  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Karol Zbigniew Cebula (ur. 30 czerwca 1931 w Gliwicach) – polski rzemieślnik i przedsiębiorca, znany z działalności charytatywnej, samorządowiec, wydawca i felietonista tygodnika "Strzelec Opolski". Członek Trybunału Stanu (1989–1991), radny IV kadencji Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich (2002–2006).Beskid Śląski (czes. Slezské Beskydy, 513.45) – pasmo górskie, stanowiące część Beskidów Zachodnich. Jest mezoregionem wchodzącym w skład prowincji Karpat Zachodnich. Najwyższymi szczytami Beskidu Śląskiego są Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i Barania Góra (1220 m n.p.m.), natomiast dla części czeskiej Czantoria Wielka (995 m n.p.m.).
  Zobacz też[ | edytuj kod]

  Występowanie tekstu „cebula”, „Cebula” etc. w tytułach artykułów  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Marcin Cebula (ur. 6 grudnia 1995 w Staszowie) – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika w Rakowie Częstochowa.
  Ewald Cebula, od 1948 używał imienia Edward (ur. 22 marca 1917 w Świętochłowicach, zm. 1 lutego 2004 w Chorzowie) – polski piłkarz, trener.
  Marek Jerzy Cebula (ur. 30 listopada 1965 w Gubinie) – polski polityk, przedsiębiorca, poseł na Sejm VI kadencji, burmistrz Krosna Odrzańskiego.
  Urginia morska (Urginea maritima) – gatunek rośliny z rodziny hiacyntowatych. Ma wiele nazw zwyczajowych: ckliwica, cebula morska, oszloch morski, a w kulturze islamu określa się ją mianem "cebuli cmentarnej". Roślina znana była już w czasach starożytnych. W starożytnym Egipcie cebulę morską nazywano "okiem Tyfona". W krajach arabskich była i jest sadzona na grobach. W Grecji do dziś częsty jest zwyczaj obdarowywania się cebulą morską z okazji Nowego Roku. Urginia morska pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnego, gdzie rośnie w suchych, piaszczystych miejscach, głównie na wybrzeżu.
  Cebula (łac. bulbus) – przekształcony pęd podziemny o funkcji spichrzowej i przetrwalnikowej charakteryzujący się:
  Józef Cebula (ur. 23 marca 1902 w Malni, 28 kwietnia 1941 w KL Mauthausen-Gusen) – polski duchowny katolicki, oblat, błogosławiony Kościoła katolickiego. Za swoją niezłomną postawę wobec nazistów został zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym.
  Tomasz Cebula (ur. 31 marca 1966 w Brzezinach) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika, 12-krotny reprezentant Polski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.64 sek.