• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cayman Brac

  Przeczytaj także...
  Mały Kajman (ang. Little Cayman) - wyspa na Morzu Karaibskim, najmniejsza z trzech wysp tworzących brytyjskie terytorium Kajmanów. Położona jest 140 km na północny wschód od Wielkiego Kajmanu i 8 km na zachód od wyspy Cayman Brac. Współrzędne geograficzne: 19°41′N 80°03′W/19,683333 -80,050000. Wyspę zamieszkuje około 170 osób. Jej powierzchnia wynosi 26 km².Kajmany – wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Obejmują 3 wyspy (Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman) o łącznej powierzchni 259 km². Liczą 45 000 mieszkańców, z czego połowa żyje w stolicy. Terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Główne miasto - George Town. 90% żywności pochodzi z importu, a głównymi źródłami dochodu są turystyka oraz usługi finansowe.
  Wyspa – trwały fragment lądowej powierzchni Ziemi, który jest otoczony ze wszystkich stron wodą. Wyspy istnieją więc na rzekach, jeziorach, stawach, morzach i oceanach. Mała wyspa to wysepka. Za wyspy nie uznaje się ruchomych ławic piaszczystych ani obszarów lądu zalewanych podczas przypływów.

  Cayman Bracwyspa na Morzu Karaibskim, jedna z trzech wysp tworzących brytyjskie terytorium Kajmanów. Położona jest 143 km na północny wschód od Wielkiego Kajmanu i 8 km na wschód od Małego Kajmanu. Jej powierzchnia wynosi 38 km². Zamieszkuje ją około 1,3 tys. mieszk. (2005). Największa miejscowość na wyspie to West End.

  Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu, środowiska i rytmu życia. Obejmuje całokształt stosunków i zjawisk związanych z ruchem turystycznym.Wielki Kajman (ang. Grand Cayman) - wyspa na Morzu Karaibskim, główna wyspa brytyjskiego terytorium Kajmanów. Współrzędne geograficzne: 19°20′N 81°13′W/19,333333 -81,216667. Najwyższe wzniesienie wyspy wznosi się na wysokość 24 m n.p.m. Jej powierzchnia wynosi 196 km².

  Najwyższe wzniesienie na wyspie, wapienna skała The Bluff, wznosi się na wysokość 43 m n.p.m.

  Podstawą gospodarki wyspy jest turystyka.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa Cayman Brac
 • Informacje o wyspie
 • Warto wiedzieć że... beta

  Morze Karaibskie – morze, wchodzące w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego, położone na północ od Ameryki Południowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.733 sek.