• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Castets-en-Dorthe

  Przeczytaj także...
  Nowa Akwitania (fr. Nouvelle-Aquitaine) – region administracyjny Francji, ustanowiony z dniem 1 stycznia 2016 pod tymczasową nazwą Akwitania-Limousin-Poitou-Charentes, odzwierciedlającą nazwy łączonych regionów Akwitania, Limousin i Poitou-Charentes.Castillon-de-Castets – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Nowa Akwitania, w departamencie Żyronda. W 2013 roku populacja gminy wynosiła 320 mieszkańców.
  Castets-et-Castillon – gmina we Francji, w regionie Nowa Akwitania, w departamencie Żyronda. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 1526 mieszkańców.

  Castets-en-Dorthe – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Nowa Akwitania, w departamencie Żyronda. W 2013 roku populacja gminy wynosiła 1206 mieszkańców.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  W dniu 1 stycznia 2017 roku z połączenia dwóch ówczesnych gmin – Castets-en-Dorthe oraz Castillon-de-Castets – utworzono nową gminę Castets-et-Castillon. Siedzibą gminy została miejscowość Castets-en-Dorthe.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 1 lutego 2017].
  2. Recueil des Actes Administratif (fr.). gironde.gouv.fr. [dostęp 1 lutego 2017].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.922 sek.