• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Castel Sant'Elia

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus PP. II), właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Miasto Watykan (16 października 1978 – 2 kwietnia 2005), kawaler Orderu Orła Białego, błogosławiony Kościoła katolickiego.
  Bazylika – w architekturze typ chrześcijańskiej świątyni wielonawowej (niezależnie od pełnionych funkcji kanonicznych) z nawą główną wyższą od naw bocznych, posiadającą okna ponad dachami naw bocznych (w odróżnieniu od kościoła halowego). Kościół z nawą główną wyższą od naw bocznych, lecz bez okien to pseudobazylika.

  Castel Sant’Elia – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lacjum, w prowincji Viterbo. Znajduje się tu Sanktuarium SS. Maria Ad Rupes, prowadzone przez polskich Braci Michalitów. Na terenie sanktuarium znajduje się bazylika. To miejsce warte odwiedzin ze względów historycznych a także niezwykle widoki na wąwóz z naturalnych tarasów sanktuarium oraz korytarze, groty i kapliczki ukryte na terenie sanktuarium. Na początku lat 90. papież Jan Paweł II odwiedził to miejsce i spędził tu kilka dni. W pod koniec lat 80. do Castel Sant Elia przybywało wielu Polaków, ze względu na sanktuarium prowadzone przez polskich Braci, mogli oczekiwać od nich pomocy na znalezienie pracy i generalne poprawienie swoich warunków życiowych.

  Lacjum (wł. Lazio) – region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 17 203 km²; 5,2 mln mieszkańców ze stolicą w Rzymie (2,5 mln mieszkańców). Gęstość zaludnienia 302 os./km². Graniczy z regionami: Toskania, Umbria, Marche, Abruzja, Molise i Kampania.Zgromadzenie św. Michała Archanioła (CSMA – łac.Congregatio Sancti Michaelis Archangeli, popularna nazwa michalici) – wspólnota kapłanów i braci zakonnych założona na początku XX wieku przez bł. księdza Bronisława Markiewicza. Patronem Zgromadzenia jest św. Michał Archanioł.

  W Castel Sant’Elia znajduje się jedna szkołą elementarna a główna ulica to Via Umberto I. W centrum miasteczka znajduje się zamek/ratusz, pod którym co roku organizuje się festyn typu dni miasta.

  Według danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 2126 osób, 92,4 os./km².

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa gminy
 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica oraz Peter G. Fink, dawny mieszkaniec gminy.
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.