• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cascada  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  VIVA Comet - nagroda przyznawana przez stację muzyczną VIVA dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także VIVA na Węgrzech, a od 2007 - w Polsce.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Cascadaniemieckie trio tworzące muzykę hard dance oraz euro dance założone w 2004 roku przez wokalistkę Natalie Horler oraz dwóch producentów: Maniana i Yanou. Zespół zdobył popularność dzięki takim przebojom jak: „Miracle”, „Everytime We Touch”, „Truly Madly Deeply”, „What Hurts the Most”, „Evacuate the Dancefloor” czy „Pyromania”, natomiast pierwszy album Cascady od momentu debiutu do dziś jest jej największym sukcesem komercyjnym.

  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa."San Francisco" to piosenka wykonywana przez niemieckie trio Cascada. Pochodzi ona z czwartego albumu grupy Original Me (2011). Tekst do niej został napisany przez DJ Maniana i Yanou, a została wydana 3 czerwca 2011, jako trzeci oficjalny singiel. Premiera teledysku odbyła się na portalu YouTube 28 kwietnia 2011. W klipie widać wokalistkę Cascady, która wraz z grupą tancerzy ubrana jest w stylu hipisowskim. Piosenka spotkała się z pozytywnymi recenzjami. Porównywana jest do hitu Katy Perry "California Gurls" z 2010. "San Francisco" okazał się sukcesem komercyjnym w Austrii i uznany jest za najlepszy singiel od czasu wydania "Evacuate the Dancefloor" w 2009. Na notowaniach piosenka znalazła się na miejscu #14, natomiast w Niemczech i Holandii zajęła #13 pozycję.

  Zespół sprzedał ponad 20 mln płyt na całym świecie i 15 mln plików download. W 2013 roku reprezentował Niemcy podczas 58. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Glorious”.

  Spis treści

 • 1 Historia zespołu
 • 1.1 2004–05: Początki kariery
 • 1.2 2006: Everytime We Touch
 • 1.3 2007–08: Perfect Day
 • 1.4 2009: Evacuate the Dancefloor
 • 1.5 2010–11: Original Me
 • 1.6 2012: It's Christmas Time
 • 1.7 2013: Konkurs Piosenki Eurowizji i Acoustic Sessions
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Albumy kompilacyjne
 • 2.3 Albumy z remiksami
 • 2.4 Albumy świąteczne
 • 2.5 Albumy akustyczne
 • 3 Nagrody i nominacje
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Everytime We Touch – czwarty singel pochodzący z albumu Everytime We Touch. Piosenka została bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków, co spowodowało międzynarodowy sukces tego utworu oraz wypromowanie zespołu w świecie. Uzyskała ona certyfikat RIAA w postaci podwójnej platyny.
  Katheryn Elizabeth Hudson, znana pod pseudonimem Katy Perry (ur. 25 października 1984 roku w Santa Barbara w stanie Kalifornia) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale również twórczyni muzyki oraz aktorka. Ojciec Perry jest pastorem, dlatego dorastała słuchając gospel i śpiewając w kościelnym chórze. Po zdobyciu GED w wieku piętnastu lat rozpoczęła karierę muzyczną jako Katy Hudson. Pod koniec 2001 roku wydała swój debiutancki album studyjny Katy Hudson, jednak nie osiągnął on komercyjnego sukcesu. Następnie nagrała dwie kolejne płyty: z producenckim zespołem Matrix oraz solową, która nie została opublikowana. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. Wówczas przyjęła pseudonim Katy Perry.
  World Music Awards – nagrody muzyczne przyznawane od 1989 roku artystom muzycznym z całego świata, za największą liczbę sprzedanych płyt. Nagrody przyznawane są przez International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).
  Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.
  Savage Garden – australijski duet założony w 1994 w Brisbane w Australii. Jego skład tworzył Darren Hayes (wokalista) i Daniel Jones (gitarzysta i klawiszowiec). Grupa prezentowała piosenki w stylu pop, chociaż zdarzały się utwory nagrywane w stylu rocka alternatywnego.
  Eurodance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) popularny w latach 90. XX wieku bedący podgatunkiem muzyki dance.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.106 sek.