• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cartoon Network - Polska  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.Polsat 2 – kanał Telewizji Polsat skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. Wystartował 1 marca 1997.

  Polska wersja Cartoon Network wystartowała 1 września 1998 roku, o godzinie 12:00, a obecnie nadawany jest codziennie całą dobę od 1 marca 2007. Do października 2015 roku równolegle prowadzona była transmisja Cartoon Network w godz. 06:00-21:00 (wcześniej w godz. 03:00-21:00), dzieląc czas antenowy z TCM. Ten sam program od 30 września 2002 roku nadawany był również dla Rumunii i na Węgrzech (wersja 18-godzinna). Od 1 października 2008 Cartoon Network kierowany jest dla Polski oddzielnym strumieniem, a dla Rumunii i Węgier osobnym. Oba nadawane są z Warszawy. Odbiorcy kanału w nc+, w Cyfrowym Polsacie i w dekoderach cyfrowych sieci kablowych mogli wybrać polską, węgierską, rumuńską lub angielską wersję językową. Obecnie dostępna jest tylko polska i oryginalna ścieżka językowa.

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Studio Genetix Film Factory – polskie filmowo-telewizyjne studio dźwiękowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb polskich produkcji TV, filmowych i radiowych, gier komputerowych, reklam oraz prezentacji multimedialnych. Studio Genetix Film Factory dysponuje obecnie dwoma studiami nagraniowo-montażowymi. Firma działa od 1997 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ulicy Dominikańskiej 9 i Forty Mokotów. Założycielem studia jest Jarosław Wójcik.

  Cartoon Network w komórkach – Operator telefonii komórkowej Orange rozszerzył swoją ofertę mobilnej telewizji o nowy kanał. Od 27 września 2006 roku abonenci Orange mogą oglądać Cartoon Network. Dwugodzinny blok programowy składający się z ulubionych kreskówek jest uaktualniany codziennie.

  Cartoon Network Polska zleca nagrania polskiej wersji studiom dubbingowym: Start International Polska, Master Film, Studio Sonica, Studio Genetix Film Factory i SDI Media Polska.

  Miesięcznik jest to czasopismo, które ukazuje się regularnie raz w miesiącu. Przeważnie miesięczniki poświęcone są jakiejś konkretnej problematyce, np. z zakresu sztuki, nauki, techniki, sportu, turystyki czy gier komputerowych, a także konkretnym regionom oraz problematyce politycznej i społecznej. Niektóre miesięczniki wydawane są też w formie poradników.Laboratorium Dextera (ang. Dexter’s Laboratory, 1996-2003) – amerykański serial animowany opowiadający o perypetiach młodego geniusza Dextera, który wybudował w swoim pokoju tajne laboratorium, oraz jego siostry Dee Dee.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Programy Cartoon Network Polska
 • 2.1 Seriale animowane
 • 2.2 Seriale fabularne
 • 2.3 Programy
 • 2.4 Toonami
 • 2.5 „Sześćdziesiątki”
 • 2.6 Kino Cartoon Network
 • 2.7 Oryginalne filmy Cartoon Network
 • 2.8 Akcja Animacja
 • 2.9 Wakacyjne maratony
 • 2.10 Tunko-głosowanie
 • 2.11 Maratony
 • 2.12 Skatoony
 • 2.13 JBVO
 • 2.14 Gwiezdne wojny: Wojny klonów
 • 2.15 Cartoon Network na Polsacie
 • 3 Czasopisma Cartoon Network
 • 3.1 Komiks Cartoon Network
 • 3.2 Cartoon Network Magazyn
 • 4 Logo
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wycieczka edukacyjna (ang. The Big Field Trip) – dwuczęściowy odcinek specjalny, opisujący przygody zwierząt, znanych z kreskówki Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą. Premiera w Polsce odbyła się 3 września 2007 roku o godz. 17:10 i 17:35.
  Poszukiwany Chudy (ang. Good Wilt Hunting) – średniometrażowy film (około 45-minutowy), dwa odcinki serialu animowanego Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster autorstwa Craiga McCackena, tworzące jedną całość. Są to dwa ostatnie odcinki czwartej serii (ogólnie 51 i 52). Polska premiera odbyła się 21 i 22 maja 2007 roku o godz. 15:30. W USA premiera pierwszej części była 23 listopada 2006, a drugiej dzień później. Oryginalna nazwa nawiązuje do tytułu filmu Buntownik z wyboru (ang. Good Will Hunting).
  Miesiąc – jednostka czasu. Pierwotnie miesiąc wywodził się z cyklu księżycowego, tj. 29 i pół dnia jakie Księżyc potrzebuje na przejście wszystkich swych faz, czyli miesiąc synodyczny. Geneza ta odbiła się także w dawnej polskiej nazwie, która była synonimem słowa Księżyc (księżyc dosłownie syn księcia, tj. Słońca).
  Start International Polska – polskie studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb telewizji, radia, reklam, gier oraz produkcji filmowych. Start International dysponuje łącznie sześcioma studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe światowe normy oraz kilkoma pomieszczeniami technicznymi. Przedsiębiorstwo istnieje od 1995 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 36.
  Johnny Bravo (1997-2004) – amerykański serial animowany, którego głównym bohaterem jest tytułowy Johnny Bravo, mieszkający wraz ze swoją matką w fikcyjnym mieście Aron City.
  Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą lub Mój Kumpel z WF-u jest małpą (ang. My Gym Partner’s a Monkey) – amerykańska kreskówka wyprodukowana przez Cartoon Network Studios. Wykreowana przez Timothy i Julie McNally Cahill. Opowiada ona o chłopcu, który z powodu błędu urzędników trafia do Gimnazjum im. Karola Darwina dla dzikich zwierząt. W aklimatyzacji pomaga mu jego najlepszy kumpel Jake.
  Angelo rządzi (ang. Angelo Rules) – kanadyjsko-francuski serial animowany wyprodukowany przez TeamTO i Cake Entertainment. W Polsce premiera serialu miała miejsce 29 listopada 2010 roku na kanale Cartoon Network. Serial powstał na podstawie książki Comment faire enrager (tł. Jak na złość) autorstwa Sylvie de Mathuisieulx z ilustracjami Sebastiena Diologent.

  Reklama