Cartoon Network (Polska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cartoon Network Polska – polska wersja stacji Cartoon Network, która wystartowała 1 września 1998 roku o godzinie 12:00, a od 1 marca 2007 nadawana jest codziennie całą dobę. Do października 2015 roku równolegle prowadzona była transmisja Cartoon Network w godz. 06:00-21:00 (wcześniej w godz. 03:00-21:00), dzieląc czas antenowy z TCM. Ten sam program od 30 września 2002 roku nadawany był również dla Rumunii i na Węgrzech (wersja 18-godzinna). Od 1 października 2008 Cartoon Network kierowany jest dla Polski oddzielnym strumieniem, a dla Rumunii i Węgier osobnym. Oba nadawane są z Warszawy. Odbiorcy kanału w Canal+, w Cyfrowym Polsacie i w dekoderach cyfrowych sieci kablowych mogli wybrać polską, węgierską, rumuńską lub angielską wersję językową. Obecnie dostępna jest tylko polska i oryginalna ścieżka językowa. Stacja w latach 1998–2020 była nadawana z Londynu w Wielkiej Brytanii, a od 2021 roku jest nadawana z Pragi w Czechach. Stacja jest zarządzana przez Turner Broadcasting System Germany z siedzibą w Monachium w Niemczech.

WarnerMedia, LLC (do 2018 roku Time Warner Inc.) – trzecia co do wielkości korporacja mediowa świata (po Comcast i The Walt Disney Company), powstała z połączenia wydawnictwa Time Inc. (wydawcy tygodnika „Time”) i wytwórni Warner Communications Inc. W roku 2014 wartość przychodów spółki osiągnęła około 30 mld USD. Scooby Doo i Cyberpościg (ang. Scooby-Doo and Cyber Chase) – dziewiąty film animowany z serii Scooby Doo, wyprodukowany w roku 2001.

Cartoon Network w komórkach – Operator telefonii komórkowej Orange rozszerzył swoją ofertę mobilnej telewizji o nowy kanał. Od 27 września 2006 roku abonenci Orange mogą oglądać Cartoon Network. Dwugodzinny blok programowy składający się z ulubionych kreskówek jest uaktualniany codziennie.

Cartoon Network Polska zleca nagrania polskiej wersji studiom dubbingowym: Start International Polska, Master Film, Studio Sonica, Studio Genetix Film Factory i SDI Media Polska.

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ; w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca.Beyblade (jap. 爆転シュート ベイブレード Bakuten Shūto Beiburēdo) – manga stworzona przez Takao Aokiego oraz serial anime na jej podstawie.

Historia[ | edytuj kod]

Scooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbów (ang. Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map) – film kukiełkowy z serii Scooby Doo z roku 2013.Tex Avery przedstawia (ang. The Tex Avery Show) – amerykański serial animowany. Emitowany na kanale Boomerang w języku polskim.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

Nieustraszeni Bracia Adrenalini (ang. The Amazing Adrenalini Brothers) – brytyjsko-kanadyjska kreskówka. W Polsce nadawana w Cartoon Network i na kanale Nickelodeon.
He-Man i władcy wszechświata (ang. He-Man and the Masters of the Universe / Masters of the Universe vs. the Snake Men) – amerykański serial animowany, remake serii o He-Manie z 1983 roku.
SDI Media Group – międzynarodowe przedsiębiorstwo oferujące usługi sporządzania napisów, tłumaczeń i dubbingu dla branży rozrywkowej. Siedziba firmy mieści się w Los Angeles, a inne biura i obiekty znajdują się w 37 krajach świata. SDI Media dostarcza usługi tłumaczeniowe i dubbingowe w 80 językach. Zatrudnia ponad tysiąc pracowników na całym świecie.
Ben 10 (2005-2008) – amerykański serial animowany nadawany przez Cartoon Network. Jego twórcą jest grupa Man of Action.
{{Serial infobox}} Nieznane pola: "od lat". Najnowsze wydanie (org. The Latest Buzz) – kanadyjski serial fabularny.
Fuzja AOL-Time Warner – jedno z największych wydarzeń w historii mediów z 2001 roku, które zakończyło się w 2009 roku jako nieudany związek AOL i Time Warner.
Po drugiej stronie muru (inny polski tytuł: Za bramą ogrodu, ang. Over the Garden Wall, 2014) – amerykański serial animowany stworzony przez Patricka McHale’a oraz wyprodukowany przez wytwórnię Cartoon Network Studios, powstały na podstawie filmu krótkometrażowego z 2013 roku pt. Tome of the Unknown.

Reklama