• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carroll - Iowa

  Przeczytaj także...
  Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych – akt prawny autorstwa m.in. Thomasa Jeffersona, uzasadniający prawo Trzynastu Kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej do wolności i niezależności od króla Wielkiej Brytanii, Jerzego III. Ogłoszona 4 lipca 1776 w Filadelfii podczas II Kongresu Kontynentalnego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Hrabstwo Carroll (ang. Carroll County) to hrabstwo w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię lądową 1 475 km². Według szacunków US Census Bureau w roku 2006 liczyło 20 963 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miasto Carroll.

  Carroll – miasto w USA, w stanie Iowa, ośrodek administracyjny hrabstwa Carroll. Według spisu z 2000 roku, liczyło 10 106 mieszkańców, a zajmuje powierzchnię 14,3 km².

  Charles Carroll (z Carrollton) (ur. 19 września 1737 w Annapolis, zm. 14 listopada 1832 roku w Baltimore) – amerykański polityk z Marylandu. W latach 1776-1778 i ponownie w roku 1780 był delegatem stanu Maryland do Kongresu Kontynentalnego. Był jedynym katolickim sygnatariuszem Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Został wybrany w pierwszych wyborach do Senatu Stanów Zjednoczonych, gdzie zasiadał od 4 marca 1789 do 30 listopada 1792, gdy zrezygnował w celu powrotu do stanowego senatu w Marylandzie. W chwili śmierci był ostatnim żyjącym sygnatariuszem Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

  Nazwa miasta jest na cześć Charlesa Carrolla, jednego z sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.