• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carrie Underwood  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Some Hearts (ang. Trochę serc) – debiutancki album amerykańskiej wokalistki country Carrie Underwood. Album został wydany jedynie w USA i Kanadzie 15 listopada 2005.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Carrie Marie Underwood (ur. 10 marca 1983 w Muskogee) − amerykańska wokalistka country wykonująca także muzykę popularną. Pochodzi z Checotah w stanie Oklahoma. Stała się znana po wygraniu czwartej edycji amerykańskiego Idola. Jej albumy i single pokrywały się nierzadko wielokrotną platyną, a sama artystka kilka razy została wyróżniona nagrodą Grammy.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.„Just A Dream” – pierwszy singel amerykańskiego rapera Nelly’ego promujący jego szósty album 5.0. Utwór ukazał się 16 sierpnia 2010 roku. Piosenka została napisana przez Nelly’ego, Rico Love, i Franka Romano, a jej producentem jest Jim Jonsin. Singel został wydany wraz z promocyjnym singlem „Tippin” In da Club”. 6 października 2010 roku singiel uzyskał status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. W Polsce piosenka ta osiągnęła pierwsze miejsce w notowaniu Polish Airplay Chart, natomiast w Australii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Irlandii zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Dorastała na farmie rodziców, Stephena i Carole Underwood. Ma dwie starsze siostry, Shannę i Stephanie. W dzieciństwie Carrie zagrała w Robbins Memorial Talent Show. Śpiewała też w chórze kościelnym. Związana z protestanckim kościołem do dzisiaj wykonuje muzykę chrześcijańską.

  Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W 2001 zakończyła szkołę średnią w Checotah. Rozpoczęła studia w Northeastern University State w Tahlequah, gdzie skończyła z wyróżnieniem (magna laude) studia licencjackie na kierunku: komunikacja masowa i naciski w dziennikarstwie. Uczestniczyła też w licznych konkursach piękności, a w 2004 zajęła 2 miejsce w konkursie Miss NSU.

  Protestantyzm – jedna z głównych gałęzi chrześcijaństwa, obok katolicyzmu i prawosławia, na którą składają się wyznania religijne powstałe na skutek ruchów reformacyjnych wewnątrz Kościoła rzymskokatolickiego rozpoczętych wystąpieniem Marcina Lutra w XVI wieku oraz ruchów przebudzeniowych w łonie macierzystych wyznań protestanckich w kolejnych stuleciach.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Aktualnie Carrie mieszka we Franklin, na przedmieściach Nashville w stanie Tennessee. Na przesłuchania do American Idol trafiła latem 2004. Już w drugim etapie przesłuchań była faworytką i wróżono jej wygraną w tej edycji. 25 maja 2005 Carrie wygrała 4 edycję American Idol. 15 listopada wydała swoją debiutancka płytę Some Hearts. Za album zgarnęła liczne nagrody, a najważniejsze z nich są dwie statuetki Grammy zdobyte w 2007 i jedna w 2008. Drugi album, zatytułowany Carnival Ride, ukazał się 23 października 2007. Trzeci album Play On ukazał się 3 listopada 2009.

  "Just Stand Up!" (ang. Po prostu wstań!) - piosenka charytatywnej supergrupy wielu wokalistek, wykonana podczas telethonu Stand Up to Cancer.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Carrie Underwood
  Carrie Underwood in Singapore.JPG
  Carrie Underwood 2006.jpg
  Carrie Underwood in Iraq adjust.jpg
  Carrie Underwood.jpg
  CarrieUnderwood10302008.jpg
  CarrieUnderwoodACM10.jpg
  CarrieUnderwoodApr10.jpg
  CarrieUnderwoodAtTheWorldArena.jpg
  CarrieUnderwoodNov09.jpg
  Carrie Underwood 2008 at Nokia Theatre.jpg
  Hires 9carrie1.jpg
  Hires 9carrie2.jpg
  KatieCookCarrieUnderwoodApr10.jpg
  National Anthem at Super Bowl XLIV.JPG

  American Idol[ | edytuj kod]

  Występy i oceny[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Keith Lionel Urban (ur. 26 października 1967 w Whangarei w Nowej Zelandii) - australijski piosenkarz country, gitarzysta, zdobywca dwóch nagród Grammy, który sukcesy komercyjne odniósł głównie w Stanach Zjednoczonych.
  "Inside Your Heaven" - utwór napisany przez Andreasa Carlssona, Pelle Nylén, Savana Kotecha a wyprodukowany przez Desmonda Childa. Dwie wersje piosenki zostały zrealizowane jako single w 2005 roku: przez Carrie Underwood, która wygrała 4 edycję amerykańskiego "Idola" oraz artystę Bo Bice, który w tym samym programie zdobył drugie miejsce. Wersja Carrie Underwood ujrzała światło dzienne 14 czerwca 2005 roku.
  Checotah - miasto w USA, w stanie Oklahoma. 3 481 mieszkańców (2000). 10 marca 1983 roku urodziła się tam Carrie Underwood, amerykańska piosenkarka muzyki country.
  Franklin - miasto w USA, w stanie Tennessee, w hrabstwie Williamson. Według danych z 2006 roku miasto miało 55870 mieszkańców. Pochodzi stamtąd wokalistka Paramore, Hayley Williams i Miley Cyrus.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.072 sek.