• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carré Otis

  Przeczytaj także...
  Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.Giorgio Armani (ur. 11 lipca 1934 w Piacenzie we Włoszech) – włoski projektant mody oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa Giorgio Armani S.p.A.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Carré Otis (ur. 28 września 1968 roku) – amerykańska modelka.

  Karierę w modelingu rozpoczęła w 1984 roku w Stanach Zjednoczonych, mając szesnaście lat. Początkowo podpisała kontrakt z agencją Elite. Wkrótce zaczęła pojawiać się na wybiegach: San Francisco, Nowego Jorku i Paryża. W 1986 roku pojawiła się na okładce francuskiej edycji Elle. Od tego czasu zaczęła się w jej życiu bardzo dobra passa. Podpisała kolejne kontrakty w Londynie i Mediolanie. W ciągu następnych kilku lat, pojawiła się na okładkach amerykańskich i zagranicznych wydaniach: Vogue, Harper’s Bazaar, Cosmopolitan, Allure, Mirabella i Marie Claire. Wzięła udział w licznych kampaniach reklamowych, takich firm jak: Anna Molinari, Bergdorf Goodman, Blumarine, Calvin Klein, Donna Karan, Giorgio Armani, Guess?, L’Oréal, Ralph Lauren oraz Revlon. Na wybiegu prezentowała kolekcje takich domów mody, jak: Ghost, Istante, Gucci oraz Ermanno Scervino. W 1996 roku jej zdjęcia pojawiły się w kalendarzu firmy Pirelli. W 2005 roku reklamowała linię biżuterii firmy Breil.

  Ghost - polska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała 1988 roku w Gdańsku. W 2000 roku formacja została rozwiązana.Pirelli – włoska firma specjalizująca się w produkcji opon pneumatycznych. Założył ją Giovanni Battista Pirelli w 1872 roku. Opony Pirelli niemal od zawsze kojarzone są ze sportem. Pierwszym sukcesem był rajd Pekin-Paryż w 1907. Zwycięzcy wyścigu używali właśnie opon tej firmy, co przyniosło jej międzynarodową sławę.

  W przerwach między pokazami mody, Otis pojawia się w produkcjach filmowych. W 1989 roku wystąpiła w filmie Dzika orchidea. Partnerem Otis na planie był Mickey Rourke, który trzy lat później został jej mężem. Otis ponownie wystąpiła ze swoim mężem w filmie Osaczony w 1996 roku. W 1998 małżeństwo zakończyło się rozwodem.

  Guccio Gucci S.p.A., znany jako Gucci – włoski dom mody założony we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego (1881-1953).Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.

  Carré ozdobiła swoje ciało pięcioma tatuażami, jest także wyznawczynią buddyzmu.

  Przypisy

  1. Carre Otis (ang.). fashionmodeldirectory.com. [dostęp 2013-02-21].
  2. Carré Otis w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
  3. Carré Otis w bazie filmweb.pl

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Carre Otis na stronie askmen.com (ang.)
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Mickey Rourke, właściwie Philip Andre Rourke, Jr. (ur. 16 września 1952 w Schenectady, w stanie Nowy Jork) − amerykański aktor i scenarzysta.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Donna Karan (ur. 2 października 1948), znana również pod pseudonimem "DK", amerykańska projektant mody i twórczyni Donna Karan New York i etykiety odzieżowe DKNY.
  Mirabella - współcześnie powstałe imię żeńskie, początkowo używane w krajach francusko i angielskojęzycznych jako Mirabelle, pochodzące od łacińskiego słowa mirabilis oznaczającego "wspaniały".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.