• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Caroline Rhea

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Święta Last Minute (ang. Christmas with the Kranks) - amerykańska komedia filmowa z 2003 roku, powstała na podstawie powieści Johna Grishama Ominąć święta. W Polsce telewizyjna premiera filmu miała miejsce 24 grudnia 2008 roku o godzinie 21:45 w Polsacie.
  Człowiek z Księżyca – komediodramat z 1999 roku, w reżyserii Miloša Formana, będący fabularyzowaną biografią kontrowersyjnego amerykańskiego komika Andy’ego Kaufmana.

  Caroline Gilchrist Rhea (ur. 13 kwietnia 1964 roku w Montreal, Kanada), kanadyjska aktorka filmowa i telewizyjna.

  Pomoc domowa (ang. The Nanny) – amerykański serial telewizyjny, realizowany w latach 1993-1999 przez sieć CBS. Nakręcono 146 odcinków. Serial w wersji oryginalnej emitowano w 90 krajach, w tym w Polsce w Polsacie, TVN 7, TV Puls i TV6. W kilkunastu krajach nakręcono też lokalne wersje tego serialu. W Polsce powstał na jego podstawie serial Niania, emitowany przez TVN.Kibice do dzieła! (ang. Ready to Rumble) – amerykańska komedia z 2000 roku w reżyserii Briana Robbinsa. Wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures.

  Filmografia[]

 • Sordid Lives: The Series (2008) jako Noleta
 • Love N' Dancing (2008) jako Bonnie
 • Fast Girl (2007) jako Maddie
 • Grubasem być (To Be Fat Like Me) (2007) jako Madelyn
 • Fineasz i Ferb (Phineas and Ferb) (2007) jako Linda Fletcher-Flynn/Betty Jo Flynn/Lorraine (głos)
 • Idealny facet (Perfect Man, The) (2005) jako Gloria
 • Nie ma to jak hotel (Suite Life of Zack and Cody, The) (2005) jako Ilsa Schiklegoobermeyger (gościnnie)
 • Święta Last Minute (Christmas with the Kranks) (2004) jako Candi
 • Na krawędzi (On the Edge) (2001) jako
 • Happy Birthday (2001) jako Monica
 • Synowie Świętego Mikołaja (Santa Claus Brothers) (2001) jako Pani Mikołajowa (głos)
 • Randka z wampirem (Mom's Got a Date with a Vampire) (2000) jako Lynette Hansen
 • Kibice do dzieła! (Ready to Rumble) (2000) jako Eugenia King
 • Człowiek z księżyca (Man on the Moon) (1999) jako Aktorka podczas piątkowego show
 • Pomoc domowa (The Nanny) (1998) jako ona sama
 • Aniołek z piekła rodem (Teen Angel) (1997-1998) jako Hilda Spellman (gościnnie)
 • Sabrina, nastoletnia czarownica (Sabrina, the Teenage Witch) (1996-2003) jako Hilda Spellman
 • ABC TGIF (1990-2001) jako Hilda
 • Linki zewnętrzne[]

 • Caroline Rhea w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Caroline Rhea w bazie filmweb.pl
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Grubasem być (ang. To Be Fat Like Me) – amerykański dramat biograficzny z 2007 roku wyreżyserowany przez Douglasa Barra. Wyprodukowany przez Ardmore Productions, CanWest Global Television Network i Probity Pictures.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Idealny facet (ang. The Perfect Man) − komedia romantyczna wyreżyserowana przez Marka Rosmana, amerykańskiego reżysera oraz producenta. Film opowiada o nastolatce, która postanawia stworzyć idealne wyjście dla siebie oraz jej matki poprzez wymyślenie tajemniczego wielbiciela, adoratora jej matki.
  Fineasz i Ferb (ang. Phineas and Ferb, 2007-) – amerykański serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company. Premiera serialu miała miejsce 17 sierpnia 2007 na kanale Disney Channel w USA,a od 5 października 2007 roku na kanale Disney Channel w Polsce oraz 11 kwietnia 2009 roku na Jetix,który został zmieniony na Disney XD we wrześniu 2009 roku. Opowiada on o dwóch przyrodnich braciach pragnących ciekawie spędzić okres letnich wakacji. Wykorzystują w tym celu, nieprzeciętną jak na swój wiek, wiedzę i umiejętności konstruktorskie, codziennie realizując inny projekt. Serial nasycony jest akcją, za sprawą siostry Fretki, utrudniającej chłopcom pracę oraz Pepe Pana Dziobaka, który na co dzień udając bezmyślnego ssaka i maskotkę braci, na czas tajnej misji zamienia się w Agenta P, walczącego z szalonym naukowcem Heinzem Dundersztycem. W efekcie równolegle następujących wydarzeń, wynalazki Fineasza i Ferba znikają zanim Fretka zdąży ich zdemaskować przed mamą, Lindą.
  Nie ma to jak hotel (ang. The Suite Life of Zack and Cody) – amerykański serial familijno-komediowy nadawany przez telewizję Disney Channel i Disney XD. Serial jest również dostępny poprzez iTunes Store. Jego kontynuację (sequel/spin-off) stanowi Suite Life: Nie ma to jak statek.
  Sabrina, nastoletnia czarownica – amerykański serial telewizyjny (sitcom dla młodzieży), emitowany w latach 1996-2003 przez stację ABC. Bohaterką projektu jest Sabrina Spellman, nastolatka, która pewnego dnia dowiaduje się od wychowujących ją ciotek, że jest półśmiertelniczką-półczarownicą. W tytułowej roli obsadzono aktorkę Melissę Joan Hart. Na fali popularności serialu powstały filmy fabularne o przygodach Sabriny.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.