• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Caroline Evers-Swindell

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.
  Georgina Earl panieńskie nazwisko Evers-Swindell (ur. 10 października 1978 w Hastings) – nowozelandzka wioślarka, dwukrotna złota medalistka olimpijska.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Caroline Meyer panieńskie nazwisko Evers-Swindell (ur. 10 października 1978 w Hastings) – nowozelandzka wioślarka, dwukrotna złota medalistka olimpijska.

  Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego) dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Pływa w jednej osadzie (dwójka podwójna) ze swoją siostrą bliźniaczką Georginą. Wspólnie wielokrotnie stawały na podium mistrzostw świata (tytuły mistrzowskie w 2002, 2003 i 2005) oraz zawodów Pucharu Świata. W Atenach w 2004 wywalczyły złoto olimpijskie, cztery lata później obroniły tytuł.

  10 października jest 283. (w latach przestępnych 284.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 82 dni.Hastings – miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej; 62 500 mieszkańców (2006). Przemysł spożywczy, włókienniczy. 10 km na północ leży Napier. W Nowej Zelandii dwa miasta Hasting i Napier nazywane są czasami miastami bliźniaczymi (ang. "The Twin Cities").

  Jej mąż Carl także był olimpijczykiem w wioślarstwie.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

 • Igrzyska OlimpijskiePekin 2008dwójka podwójna – 1. miejsce.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. sports-reference.com
  2. Copyright WorldRowing.com: WorldRowing.com (ang.). [dostęp 27 lipca 2010].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.