• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Caroline Burckle

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  Mistrzostwa świata w pływaniu znane też jako mistrzostwa świata w sportach wodnych, to zawody pływackie. Ich organizatorem jest FINA – Światowa Federacja Pływacka. Zawody odbywają się na długim basenie (50-metrowym). Są one bardziej prestiżowe i znane niż rozgrywane co dwa lata mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie. Zawody rozgrywane są w systemie eliminacje – półfinały – finały.

  Caroline Burckle (ur. 24 czerwca 1986 w Louisville) – amerykańska pływaczka, brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni świata.

  Specjalizuje się w pływaniu stylem dowolnym. Największym osiągnięciem zawodniczki jest brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w sztafecie 4 x 200 m. Amerykańska sztafeta w składzie Allison Schmitt, Natalie Coughlin, Burckle i Katie Hoff osiągnęła czas 7.46,33 min, przegrywając nieznacznie z Australijkami i Chinkami. Jest również uczestniczką sztafety 4 x 200 m, która w 2005 roku w Montrealu zdobyła złoty medal mistrzostw świata, jednak wystąpiła jedynie w eliminacyjnym wyścigu.

  Styl dowolny – styl pływacki, w którym w tak określonej konkurencji zawodnik może płynąć dowolnym sposobem. Wyjątkiem od tej reguły jest konkurencja stylu zmiennego w konkurencji indywidualnej i sztafety zmiennej, kiedy to styl dowolny oznacza każdy inny sposób pływania niż styl motylkowy (delfin), styl grzbietowy lub styl klasyczny (żabka). Po przepłynięciu każdej długości pływalni i przy zakończeniu wyścigu, pływak musi dotknąć ściany dowolną częścią ciała. Część ciała pływaka przez cały czas trwania wyścigu musi "łamać" powierzchnię wody, z takim wyjątkiem, że dozwolone jest całkowite zanurzenie się pływaka w czasie nawrotu i na dystansie nie dłuższym niż 15 metrów po starcie i po każdym nawrocie. Przed tym punktem głowa musi "złamać" powierzchnię wody. Start w stylu dowolnym rozpoczyna się skokiem ze słupka.Louisville – miasto we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, największe miasto stanu Kentucky. Leży nad rzeką Ohio, która wyznacza granicę między stanami Kentucky i Indiana.

  Osiągnięcia[]

  ]

  ]

 • 2005 Montreal - Gold medal blank.svg złoto - 4 x 200 m stylem dowolnym
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona
 • Rekordy życiowe na swimrankings.net
 • Profil na stronie usaswimming.org
 • Przypisy

  29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).Kathryn Hoff; znana jako Katie Hoff (ur. 3 czerwca 1989 roku w Palo Alto) – amerykańska pływaczka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, rekordzistka świata.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Allison Schmitt (ur. 7 czerwca 1990 w Pittsburgh) – amerykańska pływaczka specjalizująca się w stylu dowolnym, srebrna i brązowa medalistka olimpijska, wicemistrzyni świata.
  XI Mistrzostwa Świata w Pływaniu odbyły się w dniach 16-31 lipca 2005 w Montrealu pod patronatem FINA. Początkowo odebrano organizację temu miastu ze względu na brak gwarancji finansowej, ale potem cofnięto tę decyzję (w związku z kłopotami finansowymi imprezy w lutym 2005 popełnił samobójstwo szef komitetu organizacyjnego Yvon DesRochers). Budżet mistrzostw wyniósł ostatecznie 13 milionów euro. W programie mistrzostw znalazły się konkurencje dla mężczyzn i kobiet. Oprócz pływania w Montrealu zorganizowano piłkę wodną, pływanie synchroniczne i skoki do wody.
  Natalie Anne Coughlin-Hall (ur. 23 sierpnia 1982 w Vallejo), amerykańska pływaczka, dwunastokrotna medalistka olimpijska, piętnastokrotna medalistka mistrzostw świata i rekordzistka świata.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.