• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carolina Kostner

  Przeczytaj także...
  Isolde Kostner (ur. 20 marca 1975 w Bozen) – była włoska narciarka alpejska, 3-krotna medalistka olimpijska, 2-krotna mistrzyni świata. Specjalistka konkurencji szybkościowych. Swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata odniosła w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen (podczas tych zawodów śmiertelnemu wypadkowi uległa mistrzyni świata w gigancie Ulrike Maier). Kuzynka łyżwiarki figurowej Caroliny Kostner.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Hokej na lodzie był jedną z konkurencji rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich. Do turnieju zgłoszono 12 zespołów. Turniej został rozegrany w dniach 7 - 19 lutego 1984 roku W turnieju wzięło udział 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Rywalizacja w grupach odbywała się w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy utworzyły grupę finałową, w której zaliczono wyniki meczów drużyn, które awansowały. Drużyny które zajęły trzecie miejsc spotkały się w pojedynku o 5. miejsce, a drużyny z czwartych miejsc - w spotkaniu o 7.miejsce. W klasyfikacji kanadyjskiej zwyciężył reprezentant Niemiec Erich Kühnhackl zdobywca 8 bramek i 6 asyst

  Carolina Kostner (ur. 8 lutego 1987 w Bolzano) – włoska łyżwiarka figurowa, startująca w konkurencji solistek. Brązowa medalistka olimpijska z Soczi (2014) i uczestniczka igrzysk olimpijskich (2006, 2010, 2018), mistrzyni świata (2012), pięciokrotna mistrzyni Europy (2007, 2008, 2010, 2012, 2013), zwyciężczyni finału Grand Prix (2011) oraz 9-krotna mistrzyni Włoch.

  Bolzano (niem. Bozen) – miasto i gmina we Włoszech (Trydent-Górna Adyga) nad rzeką Eisack (wł. Isarco). Stolica autonomicznej prowincji Autonome Provinz Bozen-Südtirol/Alto Adige.Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk w dniach 9–25 lutego 2018 w Gangneung, w Korei Południowej. Zawody odbyły się w pięciu konkurencjach: solistów i solistek, par sportowych i tanecznych.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jej matka Patricia w latach 70. XX w. była łyżwiarką figurową, zaś ojciec Erwin Kostner był hokeistą, członkiem reprezentacji Włoch i Olimpijczykiem z Sarajewa (1984). Carolina jest kuzynką i chrześnicą włoskiej narciarki alpejskiej Isoldy Kostner.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

  Rekordy życiowe[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Sports Reference – Erwin Kostner (ang.). Sports Reference. [dostęp 2018-09-17].
  2. International Skating Union Biography – Carolina Kostner (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-17].
  3. Competition Results – Carolina KOSTNER (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-17].
  4. Personal Bests (Historic Record achieved before 2018/2019 season) – Carolina KOSTNER (ang.). ISU. [dostęp 2018-09-17].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • International Skating Union Biography – Carolina Kostner (ang.). ISU. [dostęp 2018-05-04].
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa Caroliny Kostner (ang. • ros. • wł.). [dostęp 2018-05-04].
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Jazda indywidualna kobiet i mężczyzn, to dwie indywidualne konkurencje rozgrywane w ramach jazdy figurowej na lodzie oraz wrotkarstwa artystycznego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Rywalizacja łyżwiarzy figurowych na Igrzyskach Olimpijskich 2006 rozgrywana była na tafli lodowiska Palavela w Turynie.
  Łyżwiarstwo figurowe – zimowa dyscyplina sportu, polegająca na jeździe na łyżwach oraz wykonywaniu dodatkowych elementów: skoków, piruetów, kroków, spiral oraz podnoszeń. Często łączy się je w sekwencje i kombinacje. Jest to sport podobny do gimnastyki artystycznej, więc wymaga również zdolności tanecznych, poczucia rytmu, dobrej giętkości ciała oraz koordynacji ruchów. Dlatego łyżwiarze trenują też balet i gimnastykę. Zawody rozgrywane są indywidualnie, w parach bądź w zespołach (tzw. formacjach). Łyżwiarstwo figurowe jest jedną z dyscyplin zimowych igrzysk olimpijskich. Jest ono jednym z najpopularniejszych sportów zimowych.
  Rywalizacja łyżwiarzy figurowych na Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbywała się w hali Pacific Coliseum w Vancouver. Medale w czterech konkurencjach zostały rozdane po raz dwudziesty pierwszy na zimowych igrzyskach olimpijskich. Wystartowało 30 solistów, 30 solistek, 23 pary taneczne i 20 par sportowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.