• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carole Bouquet  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Piekło (tytuł alternatywny fr. L’enfer) – film fabularny z roku 2005, produkcji belgijsko-francusko-japońsko-włoskiej i w reżyserii Danisa Tanovicia. Scenariusz został napisany przez Krzysztofa Kieślowskiego oraz Krzysztofa Piesiewicza.Moonraker – jedenasty oficjalny film o przygodach James Bonda, oparty na podstawie trzeciej powieści o Jamesie Bondzie autorstwa Iana Fleminga z 1955.
  Bouquet z Gérardem Depardieu podczas 54. MFF w Cannes (2001).

  Carole Bouquet (ur. 18 sierpnia 1957 w Neuilly-sur-Seine) – francuska aktorka, reżyserka, scenarzystka i modelka. Wystąpiła jako Melina Havelock w filmie z cyklu o Jamesie Bondzie Tylko dla twoich oczu (1981). Laureatka Cezara dla najlepszej aktorki za kreację Florence w komediodramacie Bertranda Bliera Zbyt piękna dla ciebie (1989).

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Neuilly-sur-Seine. Po separacji jej rodziców, została wychowana przez siostrę ojca. W wieku piętnastu lat dostała się na wydział filozofii na Sorbonie, jednak porzuciła uczelnię na rzecz aktorstwa. Luis Buñuel zauważył ją, gdy była w Paryżu. Debiutowała na ekranie rolą tajemniczej pokojówki Conchity, symbolizującej śmierć, w dramacie Luisa Buñuela Mroczny przedmiot pożądania (Cet obscur objet du désir, 1977).

  Luis Buñuel Portolés (ur. 22 lutego 1900 w Calandzie w Hiszpanii, zm. 29 lipca 1983 w Meksyku) – hiszpański reżyser filmowy i scenarzysta.Chanel N° 5 – perfumy wprowadzone na rynek przez francuską kreatorkę mody Gabrielle "Coco" Chanel. Kompozycję tworzy około 80 składników, z których główne to jaśmin, róża stulistna, irys, ylang ylang, wetiweria, wanilia, ambra oraz olejek sandałowy.

  Ukończyła National Conservatory of Dramatic Art w Paryżu. Początkowo miała znaleźć się w obsadzie jedenastego filmu o przygodach Jamesa Bonda Moonraker (1979), jednak ostatecznie zagrała postać Greczynki - biologa morskiego Meliny Havelock, córki zabitego archeologa, która szuka zabójców swoich rodziców w dwunastym obrazie o przygodach agenta 007 Tylko dla twoich oczu (For Your Eyes Only, 1981) u boku Rogera Moore’a.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

  Jej rola Babée Senanques w dramacie Prawy brzeg, lewy brzeg Sekwany (Rive droite, rive gauche, 1984) z Nathalie Baye i Gérardem Depardieu była nominowana do nagrody Cezara. Wystąpiła jako księżniczka Soroya w jednej z trzech nowel Francisa Forda Coppoli komedii Nowojorskie opowieści (New York Stories, 1989).

  Podwójna kreacja Florence Barthélémy i Colette w melodramacie Zbyt piękna dla ciebie (Trop belle pour toi, 1989) u boku Gérarda Depardieu i François Cluzeta przyniosła jej nagrodę Cezara.

  Grecy – naród pochodzenia indoeuropejskiego. Tworzące go plemiona dotarły na tereny Grecji w II tysiącleciu p.n.e. César (pl. Cezar) – prestiżowa, francuska nagroda filmowa przyznawana przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des Arts et Techniques du Cinema) od 1976. Jej nazwa wywodzi się od Césara Baldacciniego, francuskiego rzeźbiarza, którego postać jest wzorem wręczanej artystom statuetki.

  W latach 90. jako modelka reklamowała perfumy Chanel No. 5. Była na okładkach magazynów takich jak „Elle”, „Femina”, „Paris Match”, „L’Officiel” i „Vogue”.

  Za rolę Hélène w dramacie Czerwone latarnie (Feux rouges, 2004) odebrała nagrodę na MFF w Sztokholmie. Zasiadała w jury konkursu głównego na 67. MFF w Cannes (2014).

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Neuilly-sur-Seine – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Hauts-de-Seine. Przez miejscowość przepływa Sekwana.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Tylko dla twoich oczu – dwunasty oficjalny film o przygodach James Bonda. Fabuła filmu nawiązuje do motywów opowiadań Iana Fleminga Tylko dla twoich oczu oraz Ryzyko zamieszczonych w zbiorze Tylko dla twoich oczu. W postać brytyjskiego agenta wcielił się po raz piąty Roger Moore. 007 musi zbadać zagadkę zaginięcia brytyjskiego nadajnika ATAC, służącego do zarządzania flotą Zjednoczonego Królestwa.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Bertrand Blier (ur. 14 marca 1939 w Boulogne-Billancourt) – francuski reżyser i scenarzysta filmowy. Syn aktora Bernarda Bliera.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.048 sek.