• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carol Alt  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Postrach z jeziora (ang. Snakehead Terror, 2004) – film fabularny (horror) powstały w koprodukcji kanadyjsko-amerykańskiej.Słodka Charity – amerykański musical z 1969 roku na podstawie musicalu Neila Simona z piosenkami autosrtwa Cy Colemana (muzyka) i Dorothy Fields oraz scenariusz filmu Noce Cabirii z 1957 roku.

  Carol Ann Alt (ur. 1 grudnia 1960 na Long Island) – amerykańska modelka i aktorka filmowa i telewizyjna pochodzenia niemieckiego, belgijskiego i irlandzkiego.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się na Long Island w Nowym Jorku jako czwarte z pięciorga dzieci modelki/pracowniczki linii lotniczej Muriel Alt (z domu Burmester) i dyrektora nowojorskiej straży pożarnej Anthony’ego Alta. Dorastała z siostrą Christine w East Williston w Nowym Jorku.

  Marisa Berenson Vittoria Schiaparelli (ur. 15 lutego 1947 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka i modelka żydowskiego i włoskiego pochodzenia. Nocny patrol (ang. Baywatch Nights) – amerykański serial przygodowy realizowany w latach 1995-1997. Jest to spin-off popularnego serialu Słoneczny patrol. W Polsce był emitowany przez TVP1.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1978 roku, mając 18 lat została odkryta w restauracji na pierwszym roku studiów w Hofstra University w Hempstead. Podjęła pracę modelki na Manhattanie, początkowo dla nowojorskiego oddziału agencji Elite. W 1983 Carol podpisała kontrakt z nowojorską agencją modelek Ford i dzięki temu trafiła do Mediolanu.

  Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.Belgowie – grupa ludzi zamieszkująca Belgię, których jest ok. 10 milionów. Składają się na dwie grupy etniczne posługujące się belgijskimi odmianami języków niderlandzkiego (55%) i francuskiego (45%). Belgowie niderlandojęzyczni mieszkają przeważnie w północnej Belgii, mówią flamandzkim dialektem języka niderlandzkiego. Belgowie francuskojęzyczni zamieszkują głownie w południowej Belgii, mówią walońskim dialektem języka francuskiego.

  W latach 80. należała do najbardziej znanych modelek. Na początku swojej kariery była znana jako „Twarz” i „Najpiękniejsza kobieta na świecie”, uznana przez magazyn „Life” i „Playboy”. Związana była z domami mody Christian Dior oraz Valentino. Brała udział w wielu kampaniach reklamowych, m.in.: Coty, Cover Girl, Gandini Tessuti, General Motors, Hanes, Lancôme oraz Pepsi. Jej twarz ozdabiała okładki międzynarodowych wydań magazynów mody: „Vogue” (edycje: amerykańska, niemiecka, włoska, francuska, brytyjska), „Madame Figaro”, „Cosmopolitan” i „Harper’s Bazaar”. Aż jedenaście razy jej twarz zdobiła okładki amerykańskiego wydania magazynu mody „Mademoiselle”.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.General Motors Company (w skrócie GM) – amerykański koncern przemysłowy. Jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. General Motors, najlepiej znany jest z produkcji samochodów, lecz także obecny jest na rynku produkcji silników okrętowych, instalacji przemysłowych, technologii komunikacyjnych oraz usług finansowych. Spółka publiczna od 20 grudnia 1916 roku notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE): GM (tzw. „Wall Street”). Główna siedziba znajduje się w Detroit w stanie Michigan. Koncern zatrudnia około 212 tys. pracowników (2012 r.).

  W 1983 wystąpiła jako modelka agencji Elite w filmie Portfolio z Pauliną Porizkovą, Kelly Lynch i Terry Farrell. Potem zagrała Margheritę we włoskiej komedii Montenapoleone (Via Montenapoleone (1987) u boku Fabrizio Bentivoglio, Luca Barbareschiego i Marisy Berenson. Po występach w produkcjach europejskich, została zaangażowana do . Okazjonalnie grała w filmach produkowanych w Stanach Zjednoczonych, w tym w filmie dokumentalnym The Look (1985), przygodowym Grom w raju (Thunder in Paradise, 1993) w roli Kelly LaRue z Hulkiem Hoganem, komedii Części intymne (Private Parts, 1996), komedii romantycznej Woody’ego Allena Zakochani w Rzymie (To Rome With Love, 2012). W 1985 pojawiła się także na scenie w Los Angeles w spektaklu Słodka Charity.

  Skrzydła (tytuł oryginalny Wings) - amerykański serial telewizyjny, którego fabuła przedstawia losy mieszkańców wyspy Nantucket (Massachusetts), pracujących na miejscowym lotnisku. Joe Hackett jest właścicielem linii lotniczej Sandpiper Air, w której zatrudnia swojego beztroskiego brata Briana oraz perfekcyjną eks-stewardesę Fay Cochran. Lotnisko obsługuje równolegle linia Aeromass, własność cynicznego Roya Bigginsa, dążącego do wyeliminowania konkurencji. Obsługę lotniska stanowią ponadto gapiowaty mechanik Lowell Mather oraz właścicielka bufetu Helen Chapel, przyjaciółka braci Hackett z dzieciństwa. Z czasem ekipa powiększa się o osobę sympatycznego taksówkarza z Włoch Antonia Scarpacci. Akcja toczy się głównie na fikcyjnym lotnisku Tom Nevers Field, rzadziej w domach głównych bohaterów.Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.

  Życie osobiste[ | edytuj kod]

  W 1982 roku spotykała się z aktorem i piosenkarzem Rexem Smithem. W marcu 1982 poznała kanadyjskiego hokeistę Rona Greschnera, za którego wyszła za mąż 21 listopada 1983. Rozwiedli się w 1996 roku. Romansowała z aktorem Warrenem Beatty (1990). W latach 1990-94 była związana z brazylijskim kierowcą wyścigowym Ayrtonem Senną. W 2002 roku związała się z rosyjskim hokeistą Aleksiejem Jaszynem.

  Terrence Gene Bollea, znany jako Hulk Hogan (ur. 11 sierpnia 1953 w Augusta) – amerykański zawodowy zapaśnik oraz aktor. Jako wrestler występował w World Wrestling Entertainment, World Championship Wrestling, New Japan Pro Wrestling oraz American Wrestling Association, obecnie Total Nonstop Action Wrestling.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Części intymne - film biograficzny z 1997 roku w reżyserii Betty Thomas, nakręcony na podstawie książki pod tym samym tytułem, opisującej życie Howarda Sterna.
  Luca Giorgio Barbareschi (ur. 28 lipca 1958 w Montevideo) – włoski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, a także polityk.
  Aleksiej Walerjewicz Jaszyn (ros. Алексей Валерьевич Яшин; ur. 5 listopada 1973 w Swierdłowsku w Związku Radzieckim) – rosyjski hokeista, reprezentant Rosji, trzykrotny olimpijczyk, działacz hokejowy.
  Fabrizio Bentivoglio (ur. 4 stycznia 1957 roku w Mediolanie) – włoski aktor filmowy i teatralny, okazjonalnie również reżyser i scenarzysta.
  Pepsi – popularny gazowany napój bezalkoholowy, napój cola produkowany przez koncern PepsiCo, sprzedawany w wielu krajach świata, w tym w Polsce i w USA, gdzie ma największą popularność. Głównym rywalem Pepsi na rynku jest Coca-Cola.
  Kelly Colleen Lynch, lepiej znana jako Kelly Lynch (ur. 31 stycznia 1959 roku w Golden Valley, w stanie Minnesota) – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, modelka.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.