• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carmen Klaschka

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Cwetana Kiriłowa Pironkowa, bułg. Цветана Кирилова Пиронкова (ur. 13 września 1987 w Płowdiwie) – bułgarska tenisistka.
  Anna Aleksandrowna Łapuszczenkowa, ros. Анна Александровна Лапущенкова (ur. 24 października 1986 w Moskwie) – rosyjska tenisistka. Jest profesjonalistką od 2003 roku.

  Carmen Klaschka (ur. 8 stycznia 1987 w Monachium), niemiecka tenisistka.

  Zawodniczka występująca głównie w turniejach cyklu ITF. Pierwszy mecz w tego typu zawodach rozegrała w 2002 roku w kwalifikacjach do niewielkiego turnieju w niemieckim Hechingen, w którym przegrała z rodaczką Claudią Kuleszka. Rok później na tym samym turnieju, również w rundzie kwalifikacyjnej wygrała swój pierwszy mecz, pokonując Austriaczkę Biancę Kamper. W 2004 roku, wspólnie ze swoją starszą siostrą Sabine Klaschka wygrała turniej deblowy w Bielefeld. W następnym roku odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w grze singlowej, wygrywając w Sztokholmie z reprezentantką gospodarzy Johanną Larsson 6:3, 6:3. W sumie, w rozgrywkach rangi ITF wygrała trzy mecze w grze singlowej i dziesięć w deblowej.

  Hechingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Tybinga, w regionie Neckar-Alb, w powiecie Zollernalb, siedziba wspólnoty administracyjnej Hechingen. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Starzel, ok. 12 km na północny wschód od Balingen.French Open, Roland Garros – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca.

  W 2008 roku po raz pierwszy wystąpiła w rundzie kwalifikacyjnej do turnieju cyklu WTA w Stuttgarcie, gdzie w pierwszych dwóch meczach pokonała zawodniczki z Ukrainy, Jewgieniję Sawrańską i Tatianę Perebyjnis a w trzecim przegrała z Bułgarką Cwetaną Pironkową. W 2009 roku udanie przeszła kwalifikacje do turnieju w Badgastein w Austrii, pokonując w nich takie zawodniczki jak: Stamatia Fafaliou, Alina Żydkowa i Nathalie Viérin, by w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrać z Pauline Parmentier z Francji.

  Bad Gastein – gmina w Austrii, w kraju związkowym Salzburg, w powiecie Sankt Johann im Pongau, w Wysokich Taurach, na wysokości 1000 metrów. Około 6 tys. mieszkańców. Największe austriackie uzdrowisko z cieplicami radioaktywnymi, znane już od czasów rzymskich, znany ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Ważne centrum kongresowe i ośrodek sportów zimowych.Pauline Parmentier (ur. 31 stycznia 1986 w Cucq) – francuska tenisistka, zwyciężczyni czterech turniejów WTA w grze pojedynczej.

  W tym samym roku, 2009, startowała także w kwalifikacjach do turniejów wielkoszlemowych: w Australian Open, gdzie przegrała z Rosjanką Anną Łapuszczenkową w pierwszej rundzie, w Roland Garros, gdzie wygrała z Florence Haring i Anną Tatiszwili a przegrała z Zuzaną Ondraskovą, w Wimbledonie - przegrana z Olivią Rogowską, w US Open - przegrana z Jeleną Czałową.

  Tetiana Perebyjnis, ukr. Тетяна Перебийніс (ur. 15 grudnia 1982 w Charkowie) – ukraińska tenisistka, finalistka Wimbledonu w grze mieszanej.Stuttgart – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica i największe miasto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, siedziba rejencji Stuttgart oraz regionu Stuttgart.


  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 21 sierpnia 2018].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 21 sierpnia 2018].
 • Wielki Szlem – w tenisie odniesienie zwycięstw przez zawodniczkę lub zawodnika we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Należą do nich następujące turnieje: międzynarodowe mistrzostwa Australii, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych.Alina Żydkowa, ros. Алина Жидкова (ur. 18 stycznia 1977 w Moskwie) – rosyjska tenisistka. Obecnie zamieszkująca Boca Raton na Florydzie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Wimbledon – tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.
  Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.
  Jelena Walerjewna Czałowa (ros. Елена Валерьевна Чалова; ur. 16 maja 1987 w Ufie), rosyjska tenisistka.
  Ana Tatiszwili (ur. 3 lutego 1990 w Tbilisi) – tenisistka reprezentująca Stany Zjednoczone, do kwietnia 2014 roku grająca dla Gruzji.
  Australian Open, AO, Aussie Open, Wielki Szlem Azji i Pacyfiku – międzynarodowe tenisowe mistrzostwa Australii, pierwszy z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywane od 1905 roku. Odbywają się corocznie w drugiej połowie stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.
  Bielefeld – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w północno-wschodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Detmold. To największe miasto w rejonie Ostwestfalen-Lippe, centrum kulturalne i gospodarcze. Położone w Lesie Teutoburskim, na wysokości 118 m n.p.m. Ośrodek przemysłowy (gł. włókienniczy, odzieżowy, spożywczy - zakłady koncentratów Dr. Oetkera, produkcja motocykli i obrabiarek). Centrum handlowe, kulturalne i naukowe (uniwersytet).

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.135 sek.