• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carlos Pena Jr.

  Przeczytaj także...
  Titanic – film fabularny produkcji amerykańskiej z 1997, oparty na historycznym wydarzeniu – zatonięciu Titanica w 1912 roku. Zdobył jedenaście Oscarów (Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej), w tym za najlepszy film.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.
  Grease – musical z 1972 roku autorstwa Jima Jacobsa oraz Warrena Caseya. Na podstawie tego musicalu powstał w 1978 roku głośny film w reżyserii Randala Kleisera o tym samym tytule.

  Carlos Roberto PenaVega (ur. 15 sierpnia 1989) – amerykański aktor, piosenkarz, autor tekstów, tancerz i reżyser. Najbardziej znany z roli Carlosa Garcíi w serialu Big Time Rush na kanale Nickelodeon; był wokalistą zespołu o tej samej nazwie.

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w mieście Columbia, w stanie Missouri. Wychowywał się w Weston na Florydzie. Jego ojciec jest pochodzenia wenezuelskiego, a jego matka – dominikańskiego. Uczęszczał do Sagemont Upper School, gdzie był cheerleaderem.

  Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Pojawił się w lokalnych produkcjach Grease i Człowiek z La Manchy. Dostał rolę również w American Heritage School, gdzie uczęszczał przed wyjazdem do Los Angeles, aby realizować karierę aktorską, i wziąć udział w produkcji Titanica. W 2004 roku zagrał Alro Escobara w serialu Ostry dyżur. W latach 2009-2013 wcielał się w postać Carlosa Garcii w produkcjach Big Time Rush i Big Time Rush w akcji.

  Big Time Rush w akcji (ang. Big Time Movie) – amerykański film komediowy z 2012 roku w reżyserii Savage’a Steve’a Hollanda, powstały na podstawie serialu Big Time Rush. Wyprodukowany przez Nickelodeon i Pacific Bay Entertainment. International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  4 stycznia 2014 poślubił Alexę Vega, zmieniając przy tym nazwisko na PenaVega. Mają dwóch synów, Oceana Kinga (ur. 7 grudnia 2016) i Kingstona Jamesa (ur. 2 lipca 2019).

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Ostry dyżur (2004) jako Arlo Escobar
 • Szkolny poradnik przetrwania (2004) jako King Bee
 • Potyczki Amy (2005) jako Diego Valdesera
 • Summerland (2005) jako Student
 • Big Time Rush (2009-2013) jako Carlos Garcia
 • Little Birds (2012) Jako Louis
 • Big Time Rush w akcji (2012) jako Carlos Garcia
 • Code Academy (2014) jako Marcos
 • Spare Parts (2015) jako Oscar Vasquez
 • Life Sentence (2018) jako Darrius
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Andrew Leahey: Big Time Rush Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-05-08].
  Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Szkolny poradnik przetrwania (ang. Ned’s Declassified School Survival Guide, czasami skrócone do Ned’s Declassified, 2004-2007) – amerykański serial komediowy stworzony przez Scotta Fellowsa oraz wyprodukowany przez Jack Mackie Pictures, Apollo ProMovie i Nickelodeon Productions.
  Potyczki Amy (ang. Judging Amy)- amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 19 września 1999 roku do 3 maja 2005 roku. Główna bohaterka, Amy Gray (Brenneman), jest sędzią Sądu rodzinnego w Hartford (Connecticut). Serial opowiada o jej pracy, życiu prywatnym i relacjach z bliskimi.
  Nickelodeon (w skrócie Nick) – amerykański kanał telewizyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, uruchomiony 1 kwietnia 1979 roku. Do roku 1981 istniał pod nazwą Pinwheel. Emitowany również w innych krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Australii, a także w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.087 sek.