• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carl Zimmerer

  Przeczytaj także...
  Wolna Partia Demokratyczna (niem. Freie Demokratische Partei, FDP) – centroprawicowa liberalna partia polityczna w Niemczech.Commerzbank AG jest drugim co do wielkości bankiem w Niemczech (zaraz po Deutsche Bank) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Założony przez kupców i bankowców 26 lutego 1870 w Hamburgu jako Commerz- und Disconto-Bank.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Carl Zimmerer (ur. 4 grudnia 1926 w Bad Berneck im Fichtelgebirge, zm. 23 kwietnia 2001) - niemiecki ekonomista, bankowiec, menadżer.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Bad Berneck im Fichtelgebirge, Bad Berneck i.Fichtelgebirge – miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, w regionie Oberfranken-Ost, w powiecie Bayreuth. Leży nad rzeką Biały Men, przy autostradzie A9, drodze B2, B303 i linii kolejowej Monachium – Drezno. Położone jest ok. 15 km na północ od Bayreuth, 78 km na północny wschód od Norymbergi i ok. 33 km na południowy zachód od Hof.

  Studiował politologię na uczelniach w Erlangen, Frankfurcie nad Menem i Genewie. Doktorat napisał pod kierunkiem Wilhelma Röpke. Po studiach pracował na uniwersytetach w Mannheim i Kolonii. Potem pracował w Düsseldorfie w Commerzbanku. Działał w branży finansowej, zasiadając w radzie nadzorczej Agrippina Rückversicherungs AG. Opublikował około 20 książek i liczne artykuły. Politycznie był zwolennikiem FDP. Wyrażał poglądy prawicowo-konserwatywne. Publikował w czasopismach "Criticon", "Nation und Europa" oraz "Jungen Freiheit".

  Erlangen – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Środkowa Frankonia, w regionie Industrieregion Mittelfranken. Siedziba powiatu Erlangen-Höchstadt, chociaż do niego nie należy. Leży nad rzekami Schwabach i Regnitz. Razem z miastami Norymberga i Fürth tworzy region metropolitarny Norymberga. W mieście odbywa się doroczny festiwal piwny Bergkirchweih. Leży 280 m n.p.m.Mannheim – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, siedziba regionu Rhein-Neckar. Leży u ujścia Neckaru do Renu, na wysokości 97 m n.p.m., ok. 70 km na południe od Frankfurtu nad Menem, naprzeciwko Ludwigshafen am Rhein, z którym między innymi tworzy jeden organizm miejski i przemysłowy. Liczy 315 278 mieszkańców (stan na 30 września 2011), powierzchnia miasta wynosi 144,9 km².

  Dzieła[]

 • "Kompendium der VWL". Düsseldorf 1960.
 • "Handbuch der Vermögensanlage", Frankfurt nad Menem 1964.
 • "Industriebilanzen lesen und beurteilen", Monachium 1967 (siódme wydanie 1991).
 • "Neuere Entwicklungen in Betriebswirtschaftslehre und Praxis" Frankfurt nad Menem 1968.
 • "Die Bilanzwahrheit und die Bilanzlüge", Wiesbaden 1979.
 • "Hammer sein, nicht Amboß: Nachdenkenswertes und Heiteres über Manager und Unternehmer", Herford 1985.
 • "Wir Wirtschaftswunderkinder sind älter geworden" Herford 1987.
 • "Anmerkungen eines liberal Gebliebenen" Herford 1990.
 • Bibliografia[]

 • Werte, Wettbewerb und Wandel: Botschaften für morgen - Gedenkschrift für Carl Zimmerer, red. Horst Albach i Willy Kraus, Deutscher Universitäts-Verlag, 2003
 • Genewa (niem. Genf, fr. Genève, wł. Ginevra, romansz Genevra) – miasto w Szwajcarii, drugie pod względem liczby mieszkańców.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wilhelm Röpke (ur. 10 sierpnia 1899 w Schwarmstedt koło Hanoweru, zm. 12 lutego 1966 w Genewie) – niemiecki ekonomista, uważany za ojca społecznej gospodarki rynkowej.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.