• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Carl Davis

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.International Boxing Organization (IBO) – organizacja, która sankcjonuje walki boksu zawodowego, prowadzi rankingi oraz przyznaje tytuły mistrzowskie.
  16 listopada jest 320. (w latach przestępnych 321.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 45 dni.

  Carl Davis (ur. 16 listopada 1973 roku) – amerykański bokser wagi junior ciężkiej oraz ciężkiej.

  Kariera amatorska[ | edytuj kod]

  W 2000 roku Carl Davis wygrał turniej Golden Gloves dla początkujących w Chicago, nokautując wszystkich czterech rywali już w pierwszej rundzie. W 2002 roku Davis również zwyciężył w turnieju Golden Gloves, w kategorii ciężkiej.

  Arthur Williams (ur 12 listopada 1964 w Pensacola), amerykański bokser, były mistrz świata federacji IBF w wadze junior ciężkiej.Mateusz Masternak (ur. 2 maja 1987 w Iwaniskach) – polski bokser, były mistrz Europy federacji EBU, żołnierz zawodowy.

  Kariera zawodowa[ | edytuj kod]

  25 kwietnia 2003 Carl Davis zadebiutował jako bokser zawodowy. W pierwszej rundzie, przez nokaut, pokonał Michaela Shanksa.

  24 kwietnia 2009 Davis przegrał w piątej rundzie, przez techniczny nokaut, z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata w kategorii ciężkiej, federacji IBF, DaVarrylem Williamsonem.

  17 grudnia 2010 Carl Davis zdobył swój pierwszy pas w zawodowej karierze. Po dziesięciorundowym pojedynku z Arthurem Williamsem, zwyciężył jednogłośnie na punkty, stosunkiem 97:93 i dwukrotnie 96:93, zostając mistrzem Stanów Zjednoczonych federacji IBO.

  International Boxing Federation (IBF) - międzynarodowa organizacja boksu zawodowego utworzona w 1983 roku na bazie USBA (United States Boxing Association) oraz kilku organizacji z Europy i Ameryki Południowej. Założył ją Bob Lee, który przegrał wybory na prezydenta innej organizacji bokserskiej - WBA i razem z grupą działaczy postanowił założyć nową federację.Nokaut (ang. knockout; skrót KO) – w niektórych sportach walki, takich jak boks, kickboxing, boks tajski, wyeliminowanie przeciwnika poprzez spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki w określonym czasie, najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania, bądź kontuzji. Zwykle jest to czas dziesięciu sekund, odliczany przez sędziego ringowego.

  10 września 2011 Amerykanin, na gali we Wrocławiu, uległ w trzeciej rundzie, przez techniczny nokaut, Mateuszowi Masternakowi.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Carl Davis (ang.). boxrec.com. [dostęp 23 lipca 2012].
  2. Wokół wagi ciężkiej (24-26.04.2009) (pol.). bokser.org. [dostęp 23 lipca 2012].
  3. Carl Davis vs. Arthur Williams (ang.). boxrec.com. [dostęp 23 lipca 2012].
  4. Masternak nokautuje (pol.). bokser.org. [dostęp 23 lipca 2012].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Profil Carla Davisa na boxrec.com
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.808 sek.