• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cap Lopez

  Przeczytaj także...
  Port-Gentil – miasto w Gabonie, ośrodek administracyjny prowincji Ogowe Górne, u ujścia rzeki Ogowe do Oceanu Atlantyckiego. Miasto jest połóżone w pobliżu przylądka Cap Lopez - najbardziej na zachód wysuniętego punktu kraju. Port-Gentil jest drugim co to wielkości miastem Gabonu.Zatoka Gwinejska (ang. Gulf of Guinea, fr. Golfe de Guinée) - rozległa, otwarta zatoka Oceanu Atlantyckiego u zachodniego wybrzeża Afryki, między przylądkami Palmas (Liberia) i Lopez (Gabon). W jej obrębie znajdują się 2 mniejsze zatoki drugorzędne: Zatoka Beninu i Bonny (Biafra).
  Bartholomew Roberts znany także jako Black Bart i Bart Roberts (ur. 17 maja 1682, zm. 10 lutego 1722) – walijski pirat, w dwa i pół roku obrabował 200 statków (inna legenda mówi o 400 statkach).
  Carte gabon.png

  Cap Lopez – przylądek znajdujący się na terenie państwa Gabon. Oblewają go wody Zatoki Gwinejskiej. Przylądek znajduje się w delcie rzeki Ogowe, a na nim znajduje się Port-Gentil.

  Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.Gabon, Republika Gabońska (franc. République Gabonaise) – państwo położone w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Gwineą Równikową, Kamerunem (na północy) i Kongiem (na wschodzie). Stolicą i największym miastem Gabonu jest Libreville.

  Cap Lopez był miejscem, gdzie 9 lutego 1722 roku piraci pod wodzą Bartholomew Robertsa po łupieżczych rejsach u wybrzeży Afryki, zakotwiczyli w zatoce u przylądka i podzielili łupy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.