• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cannock

  Przeczytaj także...
  Heath Hayes and Wimblebury – gmina (civil parish) w Anglii, w hrabstwie Staffordshire, w dystrykcie Cannock Chase. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Stafford i 183 km na północny zachód od Londynu.Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.
  Huntington – wieś w Anglii, w hrabstwie Staffordshire, w dystrykcie South Staffordshire. Leży 12 km na południowy wschód od miasta Stafford i 188 km na północny zachód od Londynu. Miejscowość liczy 3720 mieszkańców.

  Cannock – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie Staffordshire, w dystrykcie Cannock Chase, położone na północ od aglomeracji Birmingham. W 2011 roku miasto liczyło 86 121 mieszkańców.

  Hednesford – miasto w Anglii, w hrabstwie Staffordshire, w dystrykcie Cannock Chase. Leży 14 km na południowy wschód od miasta Stafford i 186 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 16 598 mieszkańców.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Miasta partnerskie[]

 • Niemcy Datteln
 • Uwagi

  1. Dane dotyczą Cannock built-up area (obszaru zabudowanego), obejmującego także Hazelslade, Heath Hayes and Wimblebury, Hednesford, Rawnsley, Huntington oraz Wedges Mills (mapa)

  Przypisy

  1. 2011 Census – Built-up areas (ang.). Nomis – official labour market statistics. [dostęp 2013-09-25].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.