• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cannibal Corpse  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Hammer Smashed Face – minialbum amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydawnictwo ukazało się 23 marca 1993 roku nakładem wytwórni muzycznej Metal Blade Records. Do sprzedaży została wprowadzona także trzyutworowa edycja, wydana jako singel ze zmienioną oprawą graficzną.Origin – amerykańska grupa muzyczna wykonująca techniczny brutal death metal. Powstała w 1997 roku w Topeka w stanie Kansas w USA.

  Cannibal Corpse - amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1988 roku w Buffalo w stanie New York. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 558 929 egzemplarzy. Jednym z najsłynniejszych fanów zespołu jest Jim Carrey, dzięki któremu Cannibal Corpse wystąpili w filmie Ace Ventura: Psi detektyw wykonując w nim utwór "Hammer Smashed Face".

  Alex Webster (ur. 25 października 1969 w Akron) - amerykański muzyk, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. Alex Webster znany jest przede wszystkim jako basista i współzałożyciel grupy muzycznej Cannibal Corpse. Od 2005 roku członek formacji Blotted Science. Webster współpracował ponadto z takimi grupami jak: Hate Eternal, Beyond Death, Unmerciful oraz Alas. Muzyk gra m.in. na instrumentach firmy Modulus. W 2011 roku firma Spector wprowadziła do sprzedaży sygnowany przez muzyka instrument pod nazwą Spector Alex Webster Signature Bass będący pochodną modelu Euro5LX.George "Corpsegrinder" Fisher (ur. 8 lipca 1969 w Baltimore, Maryland) – amerykański muzyk i wokalista, znany z występów w grupach muzycznych Cannibal Corpse, Paths of Possession oraz Monstrosity. W 1991 roku wystąpił gościnnie na albumie Effigy of the Forgotten formacji Suffocation. Natomiast w 2001 roku zaśpiewał gościnnie na albumie grupy Disgorge pt. Forensick.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy studyjne
 • 3.2 Inne
 • 4 Wideografia
 • 5 Teledyski
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Pat O'Brien podczas koncertu 21 lutego 2010

  Grupa powstała w 1988 roku w Buffalo w stanie New York na kanwie trzech lokalnych zespołów Tirant Sin, Beyond Death oraz Leviathan. Zespół utworzyli: wokalista Chris Barnes, gitarzyści Bob Rusay i Jack Owen, basista Alex Webster oraz perkusista Paul Mazurkiewicz. Wkrótce muzycy zarejestrowali pierwsze utwory, które ukazały się 2 maja 1989 roku na kasecie demo pt. Cannibal Corpse. Materiał wzbudził zainteresowanie wytwórni Metal Blade Records z którą grupa podpisała kontrakt. 17 sierpnia 1990 roku ukazał się pierwszy album studyjny formacji zatytułowany Eaten Back to Life. Gościnnie w nagraniach wziął udział Glen Benton - wokalista i basista formacji Deicide. Muzyk zaśpiewał w utworach "Mangled" i "A Skull Full Of Maggots". Druga płyta zespołu pt. Butchered at Birth ukazała się 1 lipca 1991 roku. Gościnnie na płycie ponownie wystąpił Glen Benton. Okładka wydawnictwa wywołała kontrowersje przyczyniając się m.in. do całkowitego zakazu sprzedaży w Niemczech. 22 września 1992 roku został wydany trzeci album Cannibal Corpse pt. Tomb of the Mutilated.

  Jack Owen (ur. 14 grudnia 1967 w Akron) - amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, znany głównie jako gitarzysta. Jack Owen znany jest przede wszystkim z występów w deathmetalowej formacji Cannibal Corpse, której był współzałożycielem. Z zespołu odszedł w 2004 roku po nagraniu dziewięciu albumów studyjnych. Tego samego roku dołączył do grupy Deicide.Metal Blade Records - niezależna wytwórnia płytowa, powstała 1982 roku z inicjatywy Briana Slagela. Jej biura znajdują się m.in. w USA, Japonii i Niemczech. Dystrybucję wydawnictw w USA prowadzi Sony BMG Music Entertainment/RED Distribution.

  23 marca 1993 roku ukazał się minialbum pt. Hammer Smashed Face. Na płycie znalazły się m.in. interpretacja utworów: "The Exorcist" grupy Possessed oraz "Zero The Hero" z repertuaru Black Sabbath. 18 kwietnia muzycy wystąpili w Zabrzu w ramach festiwalu Metalmania. Również w 1993 roku grupę opuścił Bob Rusay, którego zastąpił Rob Barrett były członek Malevolent Creation. 10 kwietnia 1994 roku zespół wystąpił po raz drugi na festiwalu Metalmania w Zabrzu. 12 kwietnia tego samego roku ukazał się czwarty album studyjny formacji zatytułowany The Bleeding. W 1995 roku z zespołu odszedł Chris Barnes, który skoncentrował się na wstępach w Six Feet Under. Nowym wokalistą został znany z Monstrosity - George "Corpsegrinder" Fisher. Piąty album grupy pt. Vile został wydany 21 maja 1996 roku. Wydawnictwo dotarło do 151. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. W ramach promocji grupy odbyła trasę koncertową w USA poprzedzając występy Anthrax. Następnie Cannibal Corpse wystąpił w Europie wraz z grupami Immolation i Vader. 25 listopada 1997 roku ukazała się kaseta VHS pt. Monolith of Death. Również w 1997 roku z zespołu odszedł Rob Barrett, który ponownie dołączył do grupy Malevolent Creation. Nowym gitarzystą został znany z występów w Nevermore - Pat O’Brien. 21 kwietnia 1998 roku ukazał się szósty album studyjny Cannibal Corpse pt. Gallery of Suicide. 19 października 1999 roku został wydany siódmy album studyjny zespołu pt. Bloodthirst.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.
  Rob Barrett podczas koncertu 21 lutego 2010

  26 września 2000 ukazało się koncertowe wydawnictwo Live Cannibalism. Na wydanym na płytach CD, DVD oraz kasecie VHS albumie znalazł się zapis koncertu grupy w Milwaukee w USA. Ósmy album studyjny zespołu pt. Gore Obsessed ukazała się 26 lutego 2002 roku. Nagrania cieszyły się popularnością m.in. w Niemczech gdzie dotarły 71. miejsca tamtejszej listy sprzedaży. Z kolei 16 marca tego samego roku zespół wystąpił po raz trzeci na festiwalu Metalmania. 22 kwietnia 2003 muzycy wystąpili w warszawskim klubie Proxima. 1 lipca tego samego roku ukazał się minialbum pt. Worm Infested. Na płycie znalazły się m.in. interpretacje utworów "Demon’s Night" z repertuaru Accept i "No Remorse" formacji - Metallica. Natomiast 4 listopada został wydany wielopłytowy box nagrań Cannibal Corpse pt. 15 Year Killing Spree. W międzyczasie George Fisher objął stanowisko wokalisty w melodic deathmetalowym zespole Paths of Possession. 24 lutego 2004 roku został wydany dziewiąty album studyjny formacji pt. The Wretched Spawn. Było to ostatnie wydawnictwo nagrane z udziałem Jacka Owena, który dołączył do zespołu Deicide. Stanowisko nowego gitarzysty Cannibal Corpse objął Jeremy Turner były członek Origin. 8 września tego samego roku grupa wystąpiła w warszawskim klubie Proxima.

  The Bleeding – album amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został w 1994 roku nakładem Metal Blade Records. Według danych z 2003 roku płyta w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w nakładzie 98 319 egzemplarzy.Jim Carrey, właśc. James Eugene Carrey (ur. 17 stycznia 1962 w Newmarket) – kanadyjsko-amerykański aktor i komik filmowy.

  W 2005 roku w miejsce Turnera do zespołu powrócił Rob Barrett. Natomiast Alex Webster uzupełnił skład instrumentalnego tria Blotted Science. 21 marca 2006 roku został wydany dziesiąty album studyjny grupy pt. Kill. Album dotarł do 170. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. 12 marca 2007 roku zespół dał koncert w krakowskim klubie Loch Ness. 8 lipca 2008 roku zostało wydane DVD pt. Centuries of Torment: The First 20 Years. 3 lutego 2009 roku ukazał się jedenasty album studyjny zespołu pt. Evisceration Plague. Wydawnictwo dotarło do 66. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu tytułowego który wyreżyserował Dale Resteghini znany ze współpracy z Hatebreed czy Cypress Hill. 20 października tego samego roku formacja wystąpiła w krakowskim klubie Studio. 15 marca 2011 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo pt. Global Evisceration. Na płycie DVD wydanej nakładem Metal Blade Records znalazły się dwa koncerty zarejestrowane w maju 2010 roku. Materiał wyreżyserowała Denise Korycki.

  Chris Barnes (ur. 29 grudnia 1966) – amerykański wokalista i autor tekstów, a także producent muzyczny. Były członek i współzałożyciel deathmetalowego zespołu Cannibal Corpse. Barnes opuścił zespół w 1995 roku z powodu różnicy zdań między muzykami, co do kierunku rozwoju jaki obrała grupa i skupił całą swoją uwagę na zespole Six Feet Under (SFU), który założył jeszcze w 1994 roku. Barnes zaprojektował logo obu formacji.Vile – album amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został 21 maja 1996 roku nakładem Metal Blade Records. Płyta zadebiutowała na 151. miejscu listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie około 6100 egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kill - dziesiąty album studyjny amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został 21 marca 2006 roku nakładem Metal Blade Records na CD oraz w edycji specjalnej z dodatkiem w postaci koncertu na DVD. Płyta zadebiutowała na 170. miejscu listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie ponad 6000 egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. Do 2009 roku nagrania osiągnęły sprzedaż na poziomie 55 000 kopii.
  Six Feet Under - amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza groove i death metalu. Powstała w 1994 roku w miejscowości Tampa w stanie Floryda z inicjatywy wokalisty Chrisa Barnesa, ówczesnego wokalisty Cannibal Corpse i gitarzysty Obituary Allena Westa. W swej twórczości zespół nawiązywał do takich zagadnień jak śmierć, morderstwo, przemoc, polityka i marihuana.
  15 Year Killing Spree – kompilacyjny box amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został w 4 listopada 2003 roku nakładem Metal Blade Records. Na wydawnictwo złożyło się 3 płyty CD oraz jedna płyta DVD. Na płytach CD znalazły się nagrania demo, utwory koncertowe a także interpretacje utworów takich jak: Black Sabbath, Razor czy Kreator. Z kolei na płycie DVD znalazł się m.in. pierwszy wstęp na żywo zespołu z 1989 roku, a także koncerty z Moskwy z 1993 i Hollywood z 2002 roku.
  Butchered At Birth – drugi album amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został w 1991 roku nakładem Metal Blade Records.
  Rob Barrett (ur. 11 stycznia 1969) - amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. Rob Barrett znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Cannibal Corpse. Jest także członkiem formacji Eulogy. Wcześniej występował z zespołach Solstice i Malevolent Creation. W międzyczasie był także członkiem HatePlow. Wystąpił ponadto gościnnie na płytach takich zespołów jak: Infernäl Mäjesty, Pro-Pain czy Unearthed. Brak także udział w nagraniach okolicznościowej kompilacji różnych wykonawców Roadrunner United.
  The Wretched Spawn – studyjny album amerykańskiej grupy deathmetalowej Cannibal Corpse. Wydany został w 2004 roku nakładem Metal Blade Records. Do albumu została dołączona płyta DVD dokumentująca proces realizacji nagrań.
  Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.066 sek.