• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Canadian Hot 100

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Billboard Canadian Hot 100 (dawniej Canadian Hot 100) – publikowana od 6 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kanadyjskim odpowiednikiem Hot 100.

  "Umbrella" (pl. Parasol) - to piosenka stworzona przez Shawna Cartera, Teriusa Nasha i Christophera Stewarta na trzeci studyjny album Rihanny, Good Girl Gone Bad (2007). W piosence gościnnie wystąpił raper Jay-Z.Jay Z, właściwie Shawn Corey Carter (ur. 4 grudnia 1969) – amerykański raper i biznesmen, jeden z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda dolarów. Według prognoz magazynu Forbes, w 2015 roku Jay Z może znaleźć się na liście Forbes 400, prezentującej 400 najbogatszych postaci w Stanach Zjednoczonych. Jego albumy rozeszły się w niemalże 50 milionach egzemplarzy, zaś sam artysta zdobył piętnaście nagród Grammy.

  Podobnie jak Hot 100, notowanie oparte jest na sprzedaży cyfrowej oraz częstotliwości nadawania poszczególnych utworów na antenach stacji radiowych. Z Canadian Hot 100 współpracuje obecnie ponad 100 stacji.

  Canadian Hot 100 jest pierwszym zestawieniem Billboardu działającym poza granicami Stanów Zjednoczonych.

  Pierwszą piosenką, która uplasowała się na szczycie notowania była „UmbrellaRihanny i Jaya Z.

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Canadian Singles Chart – kanadyjska lista przebojów sporządzana i publikowana przez Nielsen SoundScan. Lista sporządzana jest co środę, a publikowana w każdy czwartek na stronie Canoe Jam!. Pierwsza lista została opublikowana w 1996 i zawierała 200 pozycji (w tym pierwszych 50 publikowanych przez Jam!). Aby pojawić się na liście utwór musi sprzedać się w nakładzie co najmniej dziesięciu kopii.

  Zobacz też[]

 • Canadian Singles Chart
 • Billboard Canadian Albums
 • Music Canada
 • Linki zewnętrzne[]

 • Lista na oficjalnej stronie Billboard (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Billboard Canadian Albums – oficjalna lista najpopularniejszych albumów w Kanadzie. Rankingi powstają w każdą środę na podstawie opracowań amerykańskiego systemu Nielsen Soundscan, który bada cotygodniową sprzedaż albumów. Zestawienie było tworzone i podawane oficjalnie do wiadomości publicznej przez przez portale Jam!, Canoe.ca oraz magazyn Billboard w każdy czwartek, wraz ze spisem najpopularniejszych singli w Kanadzie Canadian Singles Chart. Zestawienie powstaje na podstawie danych z ostatniego tygodnia.
  Music Canada – kanadyjska organizacja non-profit promująca interesy swoich członków, jak i ich partnerów, i artystów, założona w 1964 roku. Członkami organizacji jest kilkanaście wytwórni płytowych m.in. Sony Music Entertainment Canada, Universal Music Canada i Warner Music Canada. Music Canada współpracuje ściśle z studiami nagrań, salami i promotorami koncertowymi i menedżerami w promocji i rozwoju klastra muzycznego. Organizacja współpracuje również z innymi organizacjami branżowymi, w celu ograniczenia piractwa komputerowego i podrabiania towarów i zbudować, a także w celu utworzenia wartościowego rynku muzycznego w Kanadzie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.