• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Camp Rock  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Grzegorz Pawlak (ur. 19 lutego 1961 w Kutnie) – polski aktor teatralny i głosowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Jest też lektorem.
  Bohaterowie[ | edytuj kod]

  Główni[ | edytuj kod]

 • Mitchie Torres (Demi Lovato) to główna żeńska bohaterka w filmie. Nie jest bogata, ale zawsze marzyła o tym, żeby pojechać na Camp Rock. Aby spełnić swoje pragnienia, pomaga swojej mamie (Maria Canals Barrera) w pracy w kuchni. Rychło na jaw wychodzi jej kłamstwo o tym, że jej matka jest prezenterką „Hitów i Newsów” w Chinach - gdy w rzeczywistości jest ona kucharką na obozie. Gdy Mitchie zostaje posądzona przez Tess o kradzież bransoletki, ona i Caitlyn zostają pozbawione możliwości wystąpienia w Wielkim Finale obozowym, lecz w końcu śpiewa piosenkę („This is me”), którą słyszy Shane Gray i dodaje swoje zakończenie („Gotta find you”).
 • Shane Gray (Joe Jonas) to główny bohater męski w filmie. Jest wokalistą zespołu Connect Three. Na początku filmu ukazany jest jako kapryśny gwiazdor, któremu nie podoba się pobyt na Camp Rock. Shane przypadkiem słyszy dziewczynę, Mitchie Torres, której śpiew przypomina mu muzykę, jaką kiedyś lubił. Przebywał na Camp Rock trzy lata wcześniej.
 • Nate Gray (Nick Jonas) jest bratem Shane’a i Jasona oraz członkiem zespołu. Jest gitarzystą i wokalistą w zespole Connect Three.
 • Jason Gray (Kevin Jonas) jest bratem Shane’a i Nate’a oraz członkiem zespołu. Jest głównym gitarzystą w zespole Connect Three. Nie grzeszy inteligencją. Pragnął, aby Shane zrobił mu na warsztatach karmnik.
 • Caitlyn Geller (Alyson Stoner) jest najlepszą koleżanką Mitchie, którą spotkała na obozie. Jest jedyną osobą, która nigdy nie była złośliwa w stosunku do niej. Caitlyn chce zostać producentem muzycznym i wszędzie nosi ze sobą laptopa. Dawno temu przyjaźniła się z Tess.
 • Tess Tyler (Meaghan Jette Martin) jest negatywną bohaterką. Jedzie na obóz, bo planuje zostać gwiazdą. W związku z tym jest złośliwa w stosunku do innych osób, np. Mitchie. Dawno temu przyjaźniła się z Caitlyn, ale uznała ją za wroga, gdy okazało się, że dziewczyna ma talent.
 • Ella Pador (Anna Maria Perez de Taglé) jest przyjaciółką Tess, wszędzie za nią chodzi i robi wszystko, co Tess jej każe. Nie ma w niej tyle zawiści, co w Tess, ale przyjaźni się z nią, bo chce być popularna. Pod koniec sprzeciwia się Tess.
 • Margaret „Peggy” Dupree (Jasmine Richards) jest przyjaciółką Tess, wszędzie za nią chodzi i robi wszystko, co Tess jej każe. Nie ma w niej tyle zawiści, co w Tess, ale przyjaźni się z nią, bo chce być popularna. Pod koniec sprzeciwia się Tess, tak jak Ella.
 • Lola Scott (Aaryn Doyle) od dawna jeździ na Camp Rock i zaprzyjaźnia się z Mitchie i Caitlyn. Świetnie śpiewa.
 • Pozostali[ | edytuj kod]

 • Barron (Jordan Francis) Przyjaciel Loli i Sandera.
 • Sander (Roshon Fegan) Przyjaciel Loli i Barrona.
 • Connie Torres (Maria Canals Barrera) jest mamą Mitchie. Wspiera ją w realizacji marzeń i załatwia jej pracę na Camp Rock.
 • Andy (Giovanni Spina) Bębniarz, którego Shane uczy tańczyć.
 • Steve Torres (Ed Jaunz) tata Mitchie.
 • Brown Cessario (Daniel Fathers) właściciel obozu Camp Rock.
 • Dee La Duke (Julie Brown) właścicielka obozu Camp Rock.
 • TJ Tyler (Jennifer Ricci) jest mamą Tess.
 • Sierra (Bailey Stocker) przyjaciółka Mitchie ze szkoły.
 • Ścieżka dźwiękowa[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Camp Rock (album).

  Ścieżka dźwiękowa ukazała się w USA 20 czerwca 2008.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Meaghan Jette Martin (ur. 17 lutego 1992 r. w Las Vegas, Nevada) – amerykańska aktorka i piosenkarka, zdobyła sławę dzięki roli w Camp Rock jako Tess Tyler. Zagrała też w jednym z odcinków serialu Nie ma to jak hotel. Zaśpiewała piosenkę do filmu Pinokio.

  1. We Rock – Obsada Camp Rock
  2. Play My Music – Connect 3
  3. Gotta Find You – Shane Gray
  4. Start The Party – Barron i Sander
  5. Who Will I Be – Mitchie Torres
  6. This is Me – Mitchie i Shane
  7. Hasta La Vista – Barron, Sander, Ella
  8. Here I Am – Peggy
  9. Too Cool – Tess
  10. Our Time Is Here (Utwór Bonusowy) – Mitchie, Lola, Tess, Peggy & Ella
  11. Two Stars – Tess
  12. What It Takes – Lola

  Jakub Tolak (ur. 9 marca 1982 w Warszawie) – polski aktor i współtwórca kanału Foxes in Eden na YouTube. W związku małżeńskim z Zofią Samsel od czerwca 2021 r. Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.

  W Polsce premiera płyty odbyła się 15 września 2008 roku.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Marcin Bosak (ur. 9 września 1979 w Łodzi) – polski aktor filmowy, teatralny i teatru telewizji. Aktor Teatru Studio w Warszawie.
  Anna Maria Francesca Enriquez Perez de Tagle (ur. 23 grudnia 1990 w San Francisco, Kalifornia) – amerykańska aktorka i modelka.
  Jan Jakub Wecsile, również Kuba Wecsile (ur. 1975) – polski dialogista (debiut – "Iniemamocni"), scenarzysta (m.in. Hela w opałach, Niania) i autor tłumaczeń. W wieku 5 lat zagrał rolę brata Kaśki w Tylko Kaśka. Współpracuje głównie ze studiem Master Film, SDI Media Polska i Studiem PRL. Jest uważany razem z Bartoszem Wierzbiętą za jednego z najlepszych polskich dialogistów.
  Paul Kevin Jonas II (ur. 5 listopada 1987 w Teaneck), bardziej znany jako Kevin Jonas, K2 - wokalista, członek zespołu Jonas Brothers. Zespół założył wraz z braćmi Nickiem i Joe.
  Artur Kaczmarski (ur. 12 września 1962 w Lublinie) – polski aktor filmowy i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu, dziennikarz telewizyjny – był prezenterem Dziennika, Flesza i Wydarzeń w TV 4. 8 czerwca 2008 roku pojawił się na antenie nowo powstałej stacji informacyjnej Polsat News, gdzie pracował do 2011 roku. Ukończył studia w 1987 roku. Podkładał głos między innymi Włóczykijowi w polskiej wersji Muminków oraz Farmerowi i Klakierowi w nowszych odcinkach Smerfów.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Julia Kołakowska (ur. 2 stycznia 1981 w Olsztynie) – polska aktorka dubbingowa, absolwentka Studia Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie w 2004 roku. Jest także jednym z głosów telewizji Disney Channel.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.906 sek.