• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Camilla Herrem

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet 2016 – dwunaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez EHF, mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w Europie. Odbędzie się w Szwecji w terminie od 4 do 18 grudnia 2016 roku. W turnieju wystąpi szesnaście zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się reprezentacja Szwecji jako gospodarz imprezy. O pozostałe miejsca toczyły się eliminacje. O pozostałe piętnaście miejsc rywalizowano w eliminacjach od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku. Turniej służył jako jedna z kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2017.Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  Skrzydłowy - jedna z pozycji w piłce ręcznej. Zespół liczy sześciu zawodników w polu - kołowego (obrotowego), trzech rozgrywających oraz właśnie skrzydłowych. Wyróżnia się lewego i prawego skrzydłowego, są oni ustawieni przy linii bocznej boiska, na tzw. "skrzydłach". Najczęściej wykonują rzuty z ostrego kata, ale także mogą wbiegać na tzw. "koło" czy obiegać rozgrywających. Skrzydłowi najczęściej wykonują rzuty z autu i rzuty rożne. Zawodnicy grający na tej pozycji są zazwyczaj najniżsi i najszybsi na boisku, więc jako pierwsi biegają do kontrataku.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Camilla Herrem (ur. 8 października 1986 roku w Stavanger) – norweska piłkarka ręczna reprezentantka kraju, grająca na pozycji lewoskrzydłowej. W drużynie narodowej zadebiutowała 5 kwietnia 2006 roku. Obecnie występuje w Macedońskiej drużynie Wardar Skopje.

  19. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet – zawody sportowe, które odbyły się w Chinach w dniach 5 - 20 grudnia. Miastami goszczącymi zawodniczki z całego świata były Nankinie, Suzhou, Wuxi, Changzhou, Yangzhou, Zhangjiagang. Tytułu z 2007 roku broniły Rosjanki.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  W lipcu 2013 roku wyszła za mąż za norweskiego piłkarza ręcznego Steffena Stegavika.

  Macedonia (maced. Македонија, alb. Maqedonia), Republika Macedonii (maced. Република Македонија, alb. Republika e Maqedonisë), na forum międzynarodowym państwo określane jest tymczasową nazwą Była Jugosłowiańska Republika Macedonii – BJRM, (ang. Former Yugoslav Republic of Macedonia – FYROM, mac. Поранешна Југословенска Република Македонија – ПЈРМ, transliteracja Poranešna Jugoslovenska Republika Makedonija – PJRM, alb. Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë – IRJM) – państwo powstałe po rozpadzie Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, leżące na Półwyspie Bałkańskim i zajmujące ok. 38% regionu historycznego i geograficznego Macedonia.VIII Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet odbyły się w dniach 2 - 14 grudnia 2008 roku w Macedonii. W turnieju uczestniczyło 16 żeńskich reprezentacji. 20 lipca 2008 w Ochrydzie roku dokonano losowania grup. W turnieju nie wystąpiła reprezentacja Polski. Mistrzem Europy została Norwegia, która w finale pokonała Hiszpanię 34-21. Natomiast brązowy medal wywalczyła reprezentacja Rosji. MVP turnieju wybrano Kristine Lunde-Borgersen z Norwegii. Najwięcej bramek zdobyła Linn Kristin Riegelhuth także z Norwegii.

  Osiągnięcia reprezentacyjne[]

 • Igrzyska Olimpijskie:
 • Gold medal.svg 2012
 • Bronze medal.svg 2016
 • Mistrzostwa Świata:
 • Gold medal world centered-2.svg 2015
 • Bronze medal world centered-2.svg 2009
 • Mistrzostwa Europy:
 • Gold medal europe.svg 2008, 2010, 2014, 2016
 • Silver medal europe.svg 2012
 • Osiągnięcia klubowe[]

 • Mistrzostwa Norwegii:
 • Silver medal with cup.svg 2007, 2008, 2009, 2011
 • Puchar Norwegii:
 • Simple gold cup.svg 2007
 • Puchar Zdobywców Pucharów:
 • Silver medal with cup.svg 2007
 • Nagrody indywidualne[]

 • 2009: najlepsza lewoskrzydłowa mistrzostw świata (Chiny)
 • 2016- najlepsza lewoskrzydłowa Mistrzostw Europy (Szwecja)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet - turniej najlepszych, europejskich, żeńskich reprezentacji krajowych w piłce ręcznej, rozgrywany co 2 lata, od 1994.ŻRK Wardar Skopje (maced. ЖРК Вардар Скопје) − macedoński żeński klub piłki ręcznej powstały w 1961 z bazą w Skopju pod nazwą Żenski rakometen kłub Wardar Skopje. Obecnie drużyna występuje w rozgrywkach Skopsko Super League - najwyższy poziom rozgrywek macedońskiej żeńskiej piłki ręcznej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet – oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej organizowany przez IHF cyklicznie od 1957 roku mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu na świecie.
  Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.
  22. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet – zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez IHF, które odbędą się w Danii w grudniu 2015.
  Piłka ręczna na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro rozgrywana będzie pomiędzy 6 a 21 lipca 2016 roku. Tytułów mistrza olimpijskiego bronić będą Norweżki i Francuzi.
  IX Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet – zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez EHF, które odbyły się w dniach od 7 do 19 grudnia 2010 roku w Danii i w Norwegii. W turnieju wystąpiło 16 zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowali się gospodarze – Norweżki (dodatkowo mistrz Europy z 2008) i Dunki. O pozostałe miejsca odbyły się turnieje eliminacyjne. Grupy turnieju finałowego rozlosowano 5 czerwca 2010 roku.
  X Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet – zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez EHF, które odbywały się w Serbii od 4 do 16 grudnia 2012 roku. W turnieju wystąpiło 16 zespołów, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się reprezentacja Norwegii jako mistrz Europy z 2010, o pozostałe miejsca zaś odbywały się eliminacje. Turniej służył również jako kwalifikacja do Mistrzostw Świata 2013.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.058 sek.