• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Camel - papierosy

  Przeczytaj także...
  Promocja jest to oddziaływanie na odbiorców produktów danej firmy, polegające na przekazaniu im informacji, które mają w odpowiednim stopniu zwiększyć wiedzę na temat produktów lub usług oraz samej firmy w celu stworzenia dla nich preferencji na rynku.R. J. Reynolds Tobacco Company (RJR) – drugie pod względem wielkości przedsiębiorstwo tytoniowe w Stanach Zjednoczonych (za Altria Group). Siedziba firmy mieści się w Winston-Salem, w Karolinie Północnej. Przedsiębiorstwo zostało założone przez R. J. Reynoldsa w 1874 roku.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Camel – marka papierosów produkowana przez koncern tytoniowy R. J. Reynolds Tobacco.

  Do ich produkcji używa się mieszanki tytoniów pochodzenia głównie tureckiego i amerykańskiego. Produkcję cameli rozpoczęto w 1913. Umieszczony na ich opakowaniu wielbłąd jednogarbny to maskotka marki, znana jako Joe Camel. Wielbłąd ten występuje w reklamach marki.

  W latach 90. producent w ramach akcji promocyjnej w Polsce wprowadził postać pluszowego wielbłąda. Ponieważ sprzedaż spadała, niedługo potem papierosy Camel zostały wycofane z rynku polskiego.

  Mentol – alkohol z grupy terpenów, o ostrym, przenikliwym zapachu miętowym, stosowany masowo w przemyśle kosmetycznym i pomocniczych środkach farmaceutycznych. Mentol jest wyodrębniany głównie z mięty pieprzowej i innych gatunków mięty. Jest on jednym ze składników wielu olejków eterycznych innych roślin.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Obecnie marka powróciła na rynek wspierana (marketing i sprzedaż) przez firmę Gallaher Polska S.A.. Obecnie marka Camel należy do koncernu JTI - Japan International Tobacco. Są sprzedawane w czterech wersjach - niebieskiej (zmniejszona zawartość nikotyny i ciał smolistych), srebrnej (super-light), zielonej (mentolowe) oraz oryginalnej żółtej.

  Producent – osoba lub przedsiębiorstwo produkujące towary w celu ich sprzedaży na rynku. Celem producenta jest zwykle maksymalizacja udziału jego produktów w rynku, a co za tym idzie maksymalizacja zysków.Nikotyna – organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów pirydynowych. Naturalnie występuje w liściach i korzeniach tytoniu szlachetnego (Nicotiana tabacum).

  Warianty[]

  Na polskim rynku papierosy te są dostępne w pięciu wariantach smakowych:

 • Filters – standardowe żółte
 • Blue – niebieskie, o mniejszej zawartości nikotyny
 • Blue Superslims – niebieskie, superslims, o najmniejszej zawartości nikotyny
 • Superslim Menthol – zielone, superslims, o mniejszej zawartości nikotyny oraz mentolowym aromacie
 • Activate - czarne o bardzo niskiej zawartości nikotyny z możliwością zmiany aromatu na mentholowy.
 • Natural flavor Filters- brązowe które są z naturalnego tytoniu bez dodatku chemii.
 • Natural flavor Blue- brązowe które są z naturalnego tytoniu bez dodatku chemii, o mniejszej zawartości nikotyny
 • Evolution
 • Poza tym, raz na jakiś czas (szczególnie w wakacje) Camel wypuszcza na rynek limitowane edycje paczek.

  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).Wielbłąd jednogarbny, dromedar, dromader (Camelus dromedarius) – gatunek dużego, udomowionego ssaka lądowego z rodziny wielbłądowatych (Camelidae), blisko spokrewniony z wielbłądem dwugarbnym (baktrianem) oraz z gwanako i wigoniem. Jest wszechstronnie użytkowany: jako wierzchowiec, zwierzę juczne, źródło mleka, wełny, mięsa i skóry, a także do celów rozrywkowych. Wyhodowano liczne rasy.

  Galeria[]

 • Paczka Cameli, z ostrzeżeniem "Palenie zabija"

 • Limitowana paczka Camel Filters na lato 2009 roku

 • Linki zewnętrzne[]

 • JTI
 • Camel w Cigarettespedia
 • Czy wyraz CAMEL oznaczający markę papierosów jest w języku polskim wyrazem odmiennym?. Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego

 • Tytoń – produkt tworzony z liści tytoniu, który można skonsumować, używać jako formy pestycydów lub jako lekarstwa. Najczęściej jest wykorzystywany w formie używki, a najpopularniejsze sposoby spożywania tytoniu to palenie (np. w formie papierosa), zażywanie doustne (snus) lub wdychanie przez śluzówkę nosa (tabaka).Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego mieści się w tym samym budynku co Wydział Historyczny. Do 1 września 2008, tworzyły Wydział Filologiczno-Historyczny.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Papieros - wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki (gilzy) o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm (zwykle 85 mm), wewnątrz której znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.