• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • California Rhinoplasty

  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Matmos to duet z San Francisco grający muzykę elektroniczną, nagrywający dla Matador Records. Projekt tworzą M. C. (Martin) Schmidt i Drew Daniel, ale współpracują też z innymi artystami, zwłaszcza z J Lesserem. Większość ich twórczości jest klasyfikowana jako popowa odmiana muzyki konkretnej.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  California Rhinoplastyminialbum duetu Matmos. Utwór został pierwotnie zamieszczony na albumie z 2001 roku A Chance to Cut Is a Chance to Cure. W nagraniu kompozycji wykorzystano sample dźwięków nagranych podczas przeprowadzonych w Kalifornii operacji plastycznych (plastyki nosa, endoskopowego podniesienia czoła, wszczepiania implantów podbródka) oraz fletu nosowego. Na EPce oprócz utworu tytułowego i dwóch remiksów znalazło się ich wykonanie utworu "Disco Hospital" z płyty Love's Secret Domain Coil.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "California Rhinoplasty" (Drew Daniel, Martin C. Schmidt) – 10:06
  2. "Disco Hospital" (John Balance, Peter Christopherson) – 2:28
  3. "California Rhinoplasty (Doctor Rockit's Surgery With Complications)" (Daniel, Schmidt) – 7:58
  4. "California Rhinoplasty (Surgeon's Second Opinion)" (Daniel, Schmidt) – 6:43

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • http://web.archive.org/web/*/http://www.brainwashed.com/matmos/discog/ole501.html
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.638 sek.