• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Cadstar

  Przeczytaj także...
  Mentor Graphics, Inc – międzynarodowa firma, handlująca narzędziami do projektowania i tworzenia systemów PCB. Jest jedyną firmą z branży EDA dostarczającą rozwiązania programowe dla układów wbudowanych. Firma została założona w 1981 roku. Swoją główną siedzibę ma w Wilsonville, w stanie Oregon. Obecnie zatrudnia ponad 4000 pracowników z całego świata.Obwód drukowany (ang. Printed Circuit Board, PCB) – płytka z materiału izolacyjnego z połączeniami elektrycznymi (tzw. ścieżkami) i punktami lutowniczymi (tzw. padami), przeznaczona do montażu podzespołów elektronicznych. Płytki obwodów drukowanych projektowane są pod kątem budowanego układu elektronicznego i wykonywane są techniką trawienia. Płytki obwodów drukowanych wytwarza się z płytek pokrytych warstwą miedzi, na które różnymi technikami nanoszony (drukowany) jest wzór ścieżek, a następnie celem otrzymania pożądanego wzoru wykonuje się obróbkę chemiczną. Farby pokrywające warstwę miedzi mogą być nanoszone sitodrukiem lub offsetem. Możliwe jest też wykonanie obwodu drukowanego przez nałożenie srebrnych farb przewodzących metodą sitodruku.
  AutoCAD – program tworzony i rozpowszechniany przez firmę Autodesk, wykorzystywany do dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania. Specjalizowane wersje AutoCADa (np. AutoCAD Mechanical) umożliwiają również wykonywanie grafiki inżynierskiej 2,5D, metodą FBM.

  Cadstar - system projektowania PCB produkowany przez konsorcjum Zuken. Młodszy brat flagowego produktu tej firmy - CR-5000 najdroższego i zarazem najbardziej zaawansowanego systemu EDA, używanego przez czołowe i duże firmy produkujące elektronikę.

  Cadstar aktualnie w wersji 10 dysponuje modułami zaimplementowanymi z CR-5000. Jest jednym z 3 wiodących na świecie systemów EDA, obok Mentor Graphics i Cadence. Intensywnie rozwijany przez angielski oddział Zukena (firma japońska) mieszczący się w Bristolu. Cadstar ma ujednolicone środowisko graficzne, bardzo rozbudowane definicje reguł PCB już na etapie rysowania schematu, wiele niespotykanych u konkurencji funkcji. Wyposażony w dodatkowe moduły staje się potężnym systemem projektowym.

  Bristol (wal. Bryste, IPA /ˈbrɪstəl/) – miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. Z populacją 428,2 tys. mieszkańców (2011) Bristol zajmuje szóste miejsce w Anglii i dziewiąte w Wielkiej Brytanii. Formalnie stanowi on jednolitą jednostkę administracyjną i zarazem samodzielne hrabstwo ceremonialne. Miasto jest największym ośrodkiem regionu South West England. Do nadejścia rewolucji przemysłowej, przez trzy stulecia Bristol był drugim lub trzecim pod względem wielkości angielskim miastem. Podstawą zamożności mieszkańców był port, obecnie przeniesiony z centrum do ujścia Avonu. Miasto szczyci się ponad setką zabytków należących do klasy I, najstarsze pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Bristol jest prężnym ośrodkiem kulturalnym, a także naukowym – dzięki swoim dwóm uniwersytetom. W mieście znajduje się najstarszy w Anglii nieprzerwanie działający teatr oraz najstarszy ogród zoologiczny założony poza miastem stołecznym. W XX wieku najważniejszą gałęzią produkcji w Bristolu stał się przemysł lotniczy. Miasto dysponuje też międzynarodowym portem lotniczym.Graficzny interfejs użytkownika, środowisko graficzne (ang. Graphical User Interface, GUI) – ogólne określenie sposobu prezentacji informacji przez komputer oraz interakcji z użytkownikiem, polegające na rysowaniu i obsługiwaniu widżetów.


  Moduły dodatkowe[ | edytuj kod]

  Cadstar 3D[ | edytuj kod]

  - służy nie tylko do wizualizacji w trzech wymiarach projektu płytki ale również do wprowadzania zmian w tej płytce i dostosowywaniu jej do obudowy, której projekt można zaimportować w jednym z kilku standardowych formatów programów projektowych typu AutoCAD, z serii Solid, itp. Zmiany wprowadzone są przenoszone wstecz do projektu PCB dzięki funkcji Auto ECO.

  P.R. Editor[ | edytuj kod]

  - zaawansowany moduł placementu i routingu PCB z wieloma funkcjami typu Push and springback (popychania elementu bądź ścieżki będącej na trasie kolizji lub przeszkadzającej w poprowadzeniu czy ułożeniu ścieżki/elementu.

  P.R.Editor HS[ | edytuj kod]

  - wersja modułu P.R. Editor dla układów szybkich.

  Adviser[ | edytuj kod]

  - moduł testujący projekt pod względem kompatybilności elektromagnetycznej - podatność na zakłócenia projektu i jego emisja zakłóceń.

  Signal Integrity[ | edytuj kod]

  - moduł kontroli i weryfikacji sygnałowej projektu.

  Oprócz tego od niedawna dostępny jest moduł projektowy dla układów scalonych programowalnych napisany dla Cadstara przez firmę Aldec, symulator A/D porównywalny lub identyczny z najlepszymi tego typu symulatorami.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.864 sek.