• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Całkiem nowe lata miodowe

  Przeczytaj także...
  Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.Wawer - dzielnica Warszawy położona w południowo-wschodniej części miasta nad prawym brzegiem Wisły. Dzielnica położona jest na obszarze Niżu Środkowopolskiego, znaczną jej część stanowią tereny zielone. Do 1951 roku miejscowość należała do gminy Wawer. Jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy i drugą od końca (po Wilanowie) pod względem gęstości zaludnienia. Dzielnicę charakteryzuje niska zabudowa głównie willowa (Anin), brak dużych blokowisk i skupisk osiedli.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Całkiem nowe lata miodowepolski serial komediowy. Serial emitowany był przez Polsat od 4 września do 25 grudnia 2004 w soboty o 20.00.

  Serial jest kontynuacją sitcomu Miodowe lata. Zrezygnowano z udziału publiczności, a zdjęcia były realizowane w plenerach. Nakręcono 17 odcinków (Miodowe lata miały 131 odcinków).

  W czerwcu 2016 roku pojawiła się informacja, że telewizja Polsat ma zamiar kontynuować serial w 2017 roku, a zdjęcia mają ruszyć jesienią 2016 roku.

  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.Wojciech Pokora (ur. 2 października 1934 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, występujący głównie w repertuarze komediowym.

  Fabuła[]

  Krawczykowie i Norkowie sprzedali swoje mieszkania na Woli i przeprowadzili się do domów bliźniaczych w Radości w dzielnicy Wawer. Panowie myślą o zmianie pracy, a panie oczekują potomków. Tak jak w Miodowych latach, obydwaj mężczyźni mają głowy pełne pomysłów na ulepszenie swego życia, jednak nie zawsze kończy się to pomyślnie. W dodatku muszą troskliwie opiekować się ciężarnymi żonami, które niebawem mają urodzić dzieci. Te właśnie założyły firmę szwacką "Bejbuś"

  Miodowe lata – serial komediowy, a zarazem spektakl teatralny wyświetlany przez Polsat od 13 października 1998 roku do zimy 2004 roku. Jest licencyjną wersją amerykańskiego sitcomu z lat pięćdziesiątych The Honeymooners. Sztuka kręcona była na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie, na specjalnej obrotowej scenie, dzięki której możliwa była szybka zmiana scenografii pomiędzy scenami.Katarzyna Żak (ur. 19 października 1963 w Toruniu) – polska aktorka. Znana z ról w serialach: Miodowe lata, jego kontynuacji Całkiem nowe lata miodowe oraz Ranczo.

  W ostatnim – siedemnastym – odcinku serialu, Alinie i Karolowi urodziła się córeczka, a Danucie i Tadeuszowi urodził się syn.

  Obsada[]

 • Cezary Żak – Karol Krawczyk
 • Artur Barciś – Tadeusz Norek
 • Katarzyna Żak – Alina Krawczyk
 • Dorota Chotecka – Danuta Norek
 • Radosław Pazura – Rafał Zagórski
 • Sylwia Juszczak – Agnieszka Malinowska
 • Marta Lipińska – mama Aliny (Zofia Rudnik)
 • Marek Barbasiewicz – Jan Marszałek
 • Agnieszka Różańska – Pamela Marszałek
 • Piotr Bąkdzielnicowy
 • Adam Biedrzycki – bankowiec
 • Jarosław Gajewski – doktor Zawisza
 • Wojciech Pokora – Edward Rudnik, tatuś Aliny
 • Joanna Ziułkowska-Neuburger – córka Krawczyków
 • Emil Kardel – syn Norków
 • Witold Bieliński – kloszard Ryszard Trzeci
 • Spis odcinków serialu[]

  Przypisy

  1. "Miodowe lata" wracają!, www.se.pl [dostęp 2016-06-08].

  Linki zewnętrzne[]

 • Całkiem nowe lata miodowe w bazie filmpolski.pl
 • Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Ciąża, brzemienność – okres od zapłodnienia do porodu oraz całokształt zmian zachodzących w tym okresie w organizmie zapłodnionej kobiety.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cezary Żak (ur. 22 sierpnia 1961 w Brzegu Dolnym) – polski aktor, znany z ról w serialach telewizyjnych Miodowe lata, Ranczo oraz Ludzie Chudego. Jest mężem Katarzyny Żak (aktorki), z którą ma dwie córki, Aleksandrę i Zuzannę. Cioteczny brat satyryka Tadeusza Drozdy. Właściciel szkoły językowej w Gliwicach.
  Sitcom (ang. situation comedy) – rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Nazwa sitcom pochodzi od angielskiego wyrażenia situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną.
  Bezdomność – w ujęciu socjologicznym – problem społeczny (zjawisko społeczne), charakteryzujący się brakiem miejsca stałego zamieszkania (brakiem domu).
  Sylwia Arnesen, właściwie Sylwia Juszczak-Arnesen, wcześniej Sylwia Juszczak-Pągowska (ur. 17 czerwca 1977 we Wrocławiu) – polska aktorka.
  Radość (Warszawa) – prawobrzeżne osiedle warszawskie, część dzielnicy Wawra, dawniej samodzielna miejscowość. Położone w okolicy torów w kierunku Otwocka, między Miedzeszynem na południu a Międzylesiem na północy oraz na wschód od Wisły.
  Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
  Dzielnicowy – funkcjonariusz policji pionu prewencji, zazwyczaj w stopniu od posterunkowego do aspiranta sztabowego. Prowadzi rozpoznanie w wyznaczonym rejonie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.