• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.Strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych (listopad 2007– luty 2008) - strajk scenarzystów zrzeszonych w organizacjach Writers Guild of America, East (WGAE) oraz Writers Guild of America, West (WGAW) rozpoczęty 5 listopada 2007 roku.

  CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (tytuł oryginalny: C.S.I.: Crime Scene Investigation) – amerykański serial telewizyjny emitowany od 2 października 2000 do 27 października 2015 przez stację CBS. Opowiada o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas.

  W trzeciej serii do CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas dołączył serial poboczny CSI: Kryminalne zagadki Miami, w piątej serii – CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, a w 15 serii – CSI: Cyber.

  Jamiroquai – angielski zespół muzyczny. Został założony w 1992 roku w Londynie. Do 2010 roku nagrania formacji znalazły na świecie 20 mln nabywców. Raymond „Ray” Langston – lekarz medycyny, postać odgrywana przez Laurence’a Fishburne’a w serialu telewizyjnym CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Dr Ray Langston dołączył do ekipy kryminalistyków w sezonie 9 serialu, kiedy odchodzi Gil Grissom.

  Opis[ | edytuj kod]

  Marg Helgenberger grała Catherine Willows

  Serial przedstawia pracę detektywów działu policji zajmujących się badaniem miejsca zbrodni. Używają oni najnowszych zdobyczy nauki i technologii, aby rozwikłać najtrudniejsze zagadki kryminalne.

  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Od 1991 roku zespół występuje pod obecną nazwą.

  Scenariusz serialu powstał na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych przez organy ścigania na miejscu zbrodni. Autorzy czerpali inspiracje z autentycznych doświadczeń ekipy kryminalistyków współpracujących z policją. Serial przedstawia trudną i odpowiedzialną pracę techników policyjnych pracujących w jednym z najlepszych laboratoriów w Las Vegas. Łapią oni przestępców wnikliwie badając wszystkie ślady zostawione na miejscu zbrodni, bo to od nich zależy najczęściej wynik śledztwa. Kierownikiem zespołu pracującego na nocną zmianę jest Gil Grissom, samotnik i ekscentryk, ceniony przez podwładnych za niesamowitą wiedzę. Do jego zespołu należą: Catherine Willows, była striptizerka i samotna matka, która stara się pogodzić pracę z macierzyństwem, Nick Stokes i Warrick Brown, obaj kawalerowie, zawsze gotowi podjąć nowe wyzwanie, Sara Sidle, najmłodsza z drużyny i kapitan Jim Brass z wydziału zabójstw, który wcześniej był szefem nocnej zmiany. Pomagają im: technik laboratoryjny Greg Sanders, koroner Dr. Al Robbins i sierżant O’Riley. Serial jest wyświetlany w wielu krajach i uczynił gwiazdy z aktorów w nim występujących. Intrygująca akcja połączona z atmosferą Las Vegas zapewnia serialowi wiernych widzów i wysoką oglądalność.

  The Stone Roses – brytyjska grupa muzyczna, działająca w Anglii w późnych latach osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych. Wraz z Happy Mondays zaliczana przez dziennikarzy do nurtu madchester, wbrew opinii członków zespołu, szczególnie wokalisty Iana Browna. Grupa wywarła wielki wpływ na późniejszą scenę britpopową (m.in. na zespół Oasis).Pilot serialu lub odcinek pilotażowy – najczęściej pojedynczy, próbny odcinek serialu telewizyjnego, w który stacja telewizyjna zamierza zainwestować (najczęściej zostać jego producentem, a następnie go emitować).

  W serialu często zmieniała się obsada. W sezonach 1 – 9 główną postacią i zarazem szefem zespołu był Gil Grissom (na zdj.), w 9 sezonie zespół objęła Catherine Willows, jednak główną postacią serialu był tak naprawdę Ray Langston, który odszedł z końcem 11 sezonu. Od 12 sezonu główną postacią jest D.B. Russel, zarazem nowy szef zespołu. Catherine Willows, przez większość serialu asystentka szefa laboratorium, odeszła w połowie 12 sezonu. Została zastąpiona przez Julie Finlay. Poza Nickiem Stokesem, obecnym na ekranie nieprzerwanie od 2000 roku, reszta ekipy zmienia się nieregularnie.

  62. ceremonia wręczenia nagród Emmy odbyła się 29 sierpnia 2010 roku w Nokia Theatre w Los Angeles w Kalifornii. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 8 lipca 2010. Ceremonię poprowadził amerykański komik Jimmy Fallon.The Black Eyed Peas (do 2003 „Black Eyed Peas” i ponownie od 2018) – amerykańska grupa hip-hopowa, powstała w Los Angeles w 1995 roku. W skład zespołu wchodzą: Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap. W zespole od 1998 do 2000 występowała Kim Hill, a w latach 2003-2018 Fergie.

  Reżyseria[ | edytuj kod]

  Między innymi byli to:

 • Kenneth Fink
 • Richard J. Lewis
 • Danny Cannon
 • Jeffrey G. Hunt
 • Alec Smight
 • David Grossman
 • Duane Clark
 • Bill Eagles
 • Terrence O’Hara
 • Lou Antonio
 • Thomas J. Wright
 • Charles Correll
 • Peter Markle
 • Deran Sarafian
 • Michael Slovis
 • Matt Earl Beesley
 • Rob Bailey
 • Quentin Tarantino
 • Martha Coolidge
 • Christopher Leitch
 • Paris Barclay


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Czołówka – początkowa sekwencja filmu, prezentująca logotypy producenckie i napisy wstępne (tytuł obrazu, nazwiska najważniejszych twórców: reżysera, scenarzysty, operatora, głównych aktorów, producenta), lub piosenkę otwierającą film (najczęściej animowany). Natomiast końcowa sekwencja z napisami zwana jest „tyłówką”.
  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.
  Catherine Willows (ur. 26 marca 1963) - postać z serialu Kryminalne zagadki Las Vegas grana przez Marg Helgenberger. Catherine urodziła się na ranczo w Montanie. Najstarsza ze swojego licznego rodzeństwa; już jako nastolatka mieszkała sama z chłopakiem w mieście. Po utracie rancza przez rodziców musiała radzić sobie sama, bez ich pomocy. Przeniosła się do Las Vegas. Początkowo pracowała jako kelnerka, jednak krótki czas potem odkryła bardziej lukratywne sposoby zarabiania pieniędzy, a mianowicie taniec egzotyczny. Była uwielbiana przez męską część widowni. Tak zarabiała na studia medyczne. W Las Vegas poznała Ediego, swojego przyszłego męża, z którym się jednak rozwiodła. Jest samotną matką nastoletniej Lindsey. Specjalistka od analiz krwi. Przez 4 lata zastępczyni Grissoma, potem kierowała swoim zespołem, w 6 roku wróciła na poprzednie stanowisko. W 7 serii zostaje ponownie szefową grupy z powodu wyjazdu Gilla w celach zdrowotnych. W drugim odcinku 7 serii zrozpaczony bankrut zabija jej ojca, Sama, a Catherine jest świadkiem zabójstwa.
  Nick Stokes (ur. 18 sierpnia 1971) – postać z serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas grana przez George’a Eadsa.
  KMFDM (oficjalnie skrót od Kein Mehrheit Für Die Mitleid) – niemiecki zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 29 lutego 1984 przez Saschę Konietzko w Paryżu we Francji. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Konietzko jest jedynym stałym członkiem zespołu. KMFDM sprzedało ponad 2 milionów płyt na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.955 sek.