• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.Strajk scenarzystów w Stanach Zjednoczonych (listopad 2007– luty 2008) - strajk scenarzystów zrzeszonych w organizacjach Writers Guild of America, East (WGAE) oraz Writers Guild of America, West (WGAW) rozpoczęty 5 listopada 2007 roku.

  CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (tytuł oryginalny: C.S.I.: Crime Scene Investigation) – amerykański serial telewizyjny emitowany od 2 października 2000 do 27 października 2015 przez stację CBS. Opowiada o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas.

  W trzeciej serii do CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas dołączył serial poboczny CSI: Kryminalne zagadki Miami, w piątej serii – CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, a w 15 serii – CSI: Cyber.

  Jamiroquai – angielski zespół muzyczny. Został założony w 1992 roku w Londynie. Do 2010 roku nagrania formacji znalazły na świecie 20 mln nabywców. Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.

  Spis treści

 • 1 Opis
 • 2 Reżyseria
 • 3 Produkcja
 • 4 Muzyka
 • 5 Powiązania z innymi serialami
 • 6 Postacie
 • 7 Obsada
 • 8 Lista odcinków
 • 9 CSI - Uniwersum
 • 10 Nagrody
 • 11 Linki zewnętrzne
 • 12 Przypisy
 • Opis[]

  Marg Helgenberger grała Catherine Willows

  Serial przedstawia pracę detektywów działu policji zajmujących się badaniem miejsca zbrodni. Używają oni najnowszych zdobyczy nauki i technologii, aby rozwikłać najtrudniejsze zagadki kryminalne.

  Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Od 1991 roku zespół występuje pod obecną nazwą.The Stone Roses – brytyjska grupa muzyczna, działająca w Anglii w późnych latach osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych. Wraz z Happy Mondays zaliczana przez dziennikarzy do nurtu madchester, wbrew opinii członków zespołu, szczególnie wokalisty Iana Browna. Grupa wywarła wielki wpływ na późniejszą scenę britpopową (m.in. na zespół Oasis).

  Scenariusz serialu powstał na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych przez organy ścigania na miejscu zbrodni. Autorzy czerpali inspiracje z autentycznych doświadczeń ekipy kryminalistyków współpracujących z policją. Serial przedstawia trudną i odpowiedzialną pracę techników policyjnych pracujących w jednym z najlepszych laboratoriów w Las Vegas. Łapią oni przestępców wnikliwie badając wszystkie ślady zostawione na miejscu zbrodni, bo to od nich zależy najczęściej wynik śledztwa. Kierownikiem zespołu pracującego na nocną zmianę jest Gil Grissom, samotnik i ekscentryk, ceniony przez podwładnych za niesamowitą wiedzę. Do jego zespołu należą: Catherine Willows, była striptizerka i samotna matka, która stara się pogodzić pracę z macierzyństwem, Nick Stokes i Warrick Brown, obaj kawalerowie, zawsze gotowi podjąć nowe wyzwanie, Sara Sidle, najmłodsza z drużyny i kapitan Jim Brass z wydziału zabójstw, który wcześniej był szefem nocnej zmiany. Pomagają im: technik laboratoryjny Greg Sanders, koroner Dr. Al Robbins i sierżant O'Riley. Serial jest wyświetlany w wielu krajach i uczynił gwiazdy z aktorów w nim występujących. Intrygująca akcja połączona z atmosferą Las Vegas zapewnia serialowi wiernych widzów i wysoką oglądalność.

  Pilot serialu lub odcinek pilotażowy – najczęściej pojedynczy, próbny odcinek serialu telewizyjnego, w który stacja telewizyjna zamierza zainwestować (najczęściej zostać jego producentem, a następnie go emitować).62. ceremonia wręczenia nagród Emmy odbyła się 29 sierpnia 2010 roku w Nokia Theatre w Los Angeles w Kalifornii. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 8 lipca 2010. Ceremonię poprowadził amerykański komik Jimmy Fallon.

  W serialu często zmieniała się obsada. W sezonach 1 - 9 główną postacią i zarazem szefem zespołu był Gil Grissom (na zdj.), w 9 sezonie zespół objęła Catherine Willows, jednak główną postacią serialu był tak naprawdę Ray Langston, który odszedł z końcem 11 sezonu. Od 12 sezonu główną postacią jest D.B. Russel, zarazem nowy szef zespołu. Catherine Willows, przez większość serialu asystentka szefa laboratorium, odeszła w połowie 12 sezonu. Została zastąpiona przez Julie Finlay. Poza Nickiem Stokesem, obecnym na ekranie nieprzerwanie od 2000 roku, reszta ekipy zmienia się nieregularnie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Czołówka – początkowa sekwencja filmu, prezentująca logotypy producenckie i napisy wstępne (tytuł obrazu, nazwiska najważniejszych twórców: reżysera, scenarzysty, operatora, głównych aktorów, producenta), lub piosenkę otwierającą film (najczęściej animowany). Natomiast końcowa sekwencja z napisami zwana jest „tyłówką”.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.
  Catherine Willows (ur. 26 marca 1963) - postać z serialu Kryminalne zagadki Las Vegas grana przez Marg Helgenberger. Catherine urodziła się na ranczo w Montanie. Najstarsza ze swojego licznego rodzeństwa; już jako nastolatka mieszkała sama z chłopakiem w mieście. Po utracie rancza przez rodziców musiała radzić sobie sama, bez ich pomocy. Przeniosła się do Las Vegas. Początkowo pracowała jako kelnerka, jednak krótki czas potem odkryła bardziej lukratywne sposoby zarabiania pieniędzy, a mianowicie taniec egzotyczny. Była uwielbiana przez męską część widowni. Tak zarabiała na studia medyczne. W Las Vegas poznała Ediego, swojego przyszłego męża, z którym się jednak rozwiodła. Jest samotną matką nastoletniej Lindsey. Specjalistka od analiz krwi. Przez 4 lata zastępczyni Grissoma, potem kierowała swoim zespołem, w 6 roku wróciła na poprzednie stanowisko. W 7 serii zostaje ponownie szefową grupy z powodu wyjazdu Gilla w celach zdrowotnych. W drugim odcinku 7 serii zrozpaczony bankrut zabija jej ojca, Sama, a Catherine jest świadkiem zabójstwa.
  KMFDM (oficjalnie skrót od Kein Mehrheit Für Die Mitleid) – niemiecki zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 29 lutego 1984 przez Saschę Konietzko w Paryżu we Francji. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Konietzko jest jedynym stałym członkiem zespołu. KMFDM sprzedało ponad 2 milionów płyt na całym świecie.
  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.
  Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Kryminalne zagadki Las Vegas – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną CBS od 6 października 2000 roku. W Polsce jest emitowany na AXN, Polsat oraz TVP2. Premierowe odcinki sezonów są najpierw emitowane na AXN, który ma pierwszeństwo w emisji.
  Ministry – amerykański zespół muzyczny wykonujący industrial metal z wpływami szeroko pojętej muzyki rockowej. Został założony w 1981 roku w Chicago.
  Matt Earl Beesley jest amerykańskim reżyserem telewizyjnym. Jest twórcą niektórych odcinków seriali, takich jak CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, Skazany na śmierć, Zagubieni, CSI: Kryminalne zagadki Miami, Zemsta i innych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.