• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CM Punk  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Harley Leland Race (ur. 11 kwietnia 1943 w Quitman, Missouri) – były profesjonalny zapaśnik. Zajmuje się promowaniem federacji i bookowaniem walk na galach. Ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata wagi ciężkiej w federacji National Wrestling Alliance (NWA). Pracował w: American Wrestling Association (AWA), World Wrestling Federation (WWF) oraz w World Championship Wrestling (WCW).Dean Ambrose, właśc. Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985 w Cincinnati) – profesjonalny zapaśnik występujący w federacji WWE jako członek stajni The Shield. Good jest też znany z występów na wielu scenach niezależnych m.in. CHIKARA, Dragon Gate USA czy Combat Zone Wrestling przeważnie jako Jon Moxley. Obecnie Dean posiada tytuł United States Championship.

  Phillip Jack Brooks (ur. 26 października 1978 w Chicago) – amerykański wrestler, zawodnik MMA i komentator, lepiej znany pod swoim pseudonimem ringowym jako CM Punk. W młodości urządzał pokazy backyard wrestlingu. Debiutował jako zawodowy wrestler w 1999. Od 2005 występował w WWE, gdzie wykreował swój gimmick straight edge i osiągnął Triple Crown Championship. W 2011 wygłosił słynne promo, które zacierało granicę między kayfabe, a rzeczywistością i jako pierwsze w historii zostało określone mianem Pipe bomb. W 2014 został zwolniony z powodu fiaska negocjacji nowej umowy z WWE i podpisał kontrakt z organizacją mieszanych sztuk walki Ultimate Fighting Championship (UFC). Stoczył dwie walki MMA i obie przegrał. Od 2018 jest komentatorem walk MMA w organizacji Cage Fury Fighting Championships (CFFC).

  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Night of Champions jest corocznym cyklem gal profesjonalnego wrestlingu produkowanym przez federację WWE i nadawanym na żywo w systemie pay-per-view oraz na WWE Network. Cykl gal był wcześniej znany pod nazwą Vengeance, gdzie gala w 2001 była inauguracyjną galą mającą miejsce 9 grudnia 2001 i wyjątkowo zastępując WWE Armageddon dla owego roku. Na gali gali w 2002 wystąpili wrestlerzy z brandów Raw i SmackDown!. Cykl stał się ekskluzywny dla brandu SmackDown w 2003, lecz rok później stał się ekskluzywny dla Raw. W 2007 po WrestleManii, wszystkie gale PPV stały się dostępne dla każdego brandu. Vengeance zabrało miejsce cyklowi WWF Fully Loaded w lipcu 2002 i później zostało przeniesione na slot czerwcowy w 2005, zamieniając się miejscami z The Great American Bash.

  Wczesne życie[ | edytuj kod]

  Urodził się 28 października 1978 w Chicago w stanie Illinois jako Phillip Jack Brooks.

  Amy Christine Dumas, znana jako Lita (ur. 14 kwietnia 1975) – była amerykańska wrestlerka oraz wokalistka zespołu The Luchagors. Występowała w amerykańskiej federacji wrestlingu WWE (World Wrestling Entertainment). Czterokrotna mistrzyni WWE Divas Championship.SummerSlam 2008 odbyło się w Conseco Fieldhouse, Indianapolis. Odbyły się tam walki między zawodnikami WWE. Największą atrakcją była walka między The Undertakererem i Edgem.

  Od najmłodszych lat był fanem wrestlingu i razem z braćmi oraz przyjaciółmi urządzał na swoim podwórku pokazy backyard wrestlingu prezentowane pod nazwą The Lunatic Wrestling Federation. W tym czasie zyskał pseudonim ringowy CM Punk, którego później używał przez całą swoją profesjonalną karierę wrestlerską. CM oznacza Magnes na laski (ang. Chick Magnet), a Punk odnosi się do subkultury Punku. Pseudonim ten został mu nadany, gdy musiał zastępować partnera tag teamowego wrestlera o pseudonimie CM Venom. Punk zrezygnował z uczestnictwa w przedsięwzięciu The Lunatic Wrestling Federation, oskarżając swojego brata, Marka Brooksa, o defraudację.

  Eduardo Gory Guerrero, znany jako Eddie Guerrero (ur. 9 października 1967 w El Paso, zm. 13 listopada 2005 w Minneapolis) – meksykański wrestler.Kult religijny – integralny składnik religii, który w szerokim tego pojęcia znaczeniu oznacza czynności, dokonywane z pobudek religijnych, zaś w wąskim znaczeniu oznacza ustalone rytuały, odprawiane ku czci wobec sacrum.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Living Colour - grupa afroamerykańskich muzyków, powstała w 1984 r. w Nowym Jorku, grająca trudną do zaklasyfikowania mieszankę heavy metalu, rocka, free jazzu, funky, hip-hopu i innych stylów - określaną nieraz jako crossover.
  Jeffrey Nero "Jeff" Hardy (ur. 31 sierpnia 1977 w Cameron, Karolina Północna) – amerykański wrestler, występujący w federacji World Wrestling Federation / Entertainment w latach 1998–2003 oraz 2006–2009. W 2010 podpisał kontrakt z TNA.
  Lista rodzajów walk w wrestlingu – rodzaje walk w wrestlingu mogą być definiowane ze względu na liczbę uczestniczących zawodników, dodatkowe zasady lub specjalne warunki zwycięstwa. Czasem walki mogą się zaliczać do więcej, niż jednej kategorii. Na przykład Tables, Ladders and Chairs match może być dodatkowo singles matchem jeśli biorą w nim udział dwie osoby lub triple threat matchem jeśli biorą w nim udział trzy osoby. W liście nie uwzględniono rodzajów walk, które miały miejsce tylko raz, chyba że w ramach przykładu lub uznania za prekursora innych rodzajów.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.
  National Wrestling Alliance – amerykańska federacja wrestlingu oraz liga zrzeszająca inne niezależne federacje, która została założona w 1948 roku.
  WWE Hell in a Cell jest corocznym cyklem gal profesjonalnego wrestlingu produkowanym przez federację WWE i nadawanym na żywo w systemie pay-per-view oraz na WWE Network. Cykl został wprowadzony w 2009, zastępując WWE No Mercy w slocie wczesnego października w kalendarzu gal pay-per-view WWE. W 2012, WWE poinformowało, że Hell in a Cell zostanie przeniesione na koniec października, pozostawiając ten cykl jako jedyny prowadzony w październiku. Jednakże, w 2013 dodało Battleground (oryginalnie miało być to Over the Limit) na wczesno-październikowy slot.
  José Alberto Rodríguez (ur. 25 maja 1977 w San Luis Potosí) – meksykański wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walk. Obecnie zakontraktowany w federacji Impact Wrestling, gdzie pod pseudonimem Alberto El Patrón jest w pierwszym posiadaniu pasa GFW Global Championship.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.116 sek.