• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CL Smooth

  Przeczytaj także...
  DJ Premier, właściwie Christopher Edward Martin (ur. 21 marca 1966) – amerykański producent i DJ hip-hopowy. Razem z raperem Guru tworzył grupę Gang Starr. Urodził się w Houston, ale już za młodu przeprowadził się do Brooklynu. Portal About.com uznał DJ Premiera za pierwszego spośród 50 najlepszych producentów hip-hopowych w historii. Jego muzyka opiera się głównie o sampling.Pete Rock, właściwie Peter Phillips (ur. 21 czerwca 1970 r. w Nowym Jorku) – amerykański raper, DJ i producent muzyczny. Współtwórca duetu Pete Rock & CL Smooth.
  John Legend, właściwie John Stephens (ur. 28 grudnia 1978 w Springfield) – amerykański piosenkarz R&B, kompozytor i pianista. Piosenka "Glory" z filmu Selma, nagrana z raperem Commonem, otrzymał Oscara za najlepszy utwór.

  CL Smooth, właściwie Corey Brent Penn, Sr. (ur. 8 października 1968) – amerykański raper i producent muzyczny pochodzący z New Rochelle, w stanie Nowy Jork.

  W latach 1991-1995 członek duetu Pete Rock & CL Smooth, w którym występował jako raper. Wspólnie z Petem Rockiem wydał trzy albumy. Zespół rozpadł się w 1995 roku. Kiedy duet reaktywował się dziesięć lat później na pewien czas, Rock i Smooth nagrali tylko kilka utworów. Była nadzieja na nagranie na kolejnego albumu w 2004 r. jednak obie strony wycofały się z realizacji tego pomysłu.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Run–D.M.C. – zespół hip-hopowy powstały w 1981 roku w Nowym Jorku. W 2009 roku jako druga grupa hip-hopowa została włączona w poczet Rock and Roll Hall of Fame.

  W ciągu swojej kariery CL Smooth wystąpił gościnnie u takich artystów jak: AZ, DJ Krush, Nujabes, J.R. Writer z The Diplomats, DJ Premier, Run-D.M.C., Mary Jane Blige, Heavy D & the Boyz czy The Roots.

  Swój debiutancki album solowy American Me wydał w 2006 roku. W celu promocji rok wcześniej wspólnie z DJ-em J.Period wydał mixtape Man On Fire. Solowy album zawierał 17 utworów. Singlami zostały utwory: „American Me” i „Smoke in the Air”. Rok później ukazał się drugi album Smootha zatytułowany The Outsider. Produkcją albumu zajęli się między innymi John Legend, Pete Rock, The Heatmakerz i Just Blaze.

  Jun Seba (せばじゅん Seba Jun) (ur. 7 lutego 1974 r., zm. – 26 lutego 2010 r.) - japoński producent hip-hopowy, nagrywający pod pseudonimem Nujabes. Nujabes jest anagramem jego pierwszego imienia (Jun) i nazwiska (Seba); wyrazy są odwrócone i połączone. Jego muzyka była mocno inspirowana muzyką jazzową, głównie wykonaniami fortepianowymi i saksofonowymi, z których wielokrotnie korzystał w swoich utworach.The Roots – wielokrotnie nagradzany amerykański zespół hip-hopowy. Styl grupy, oprócz hip-hopu, silnie związany jest z muzyką jazzową i rockową.

  W 2010 roku CL Smooth wystąpił wspólnie z Petem Rockiem na trasie koncertowej „Clean Energy Tour”, która objęła między innymi Kalifornię.

  Dyskografia[]

 • American Me (2006)
 • The Outsider (2007)
 • Przypisy

  1. Cyril Cordor: Biografia CL Smooth (ang.). Allmusic. [dostęp 2012-06-06-06].
  2. American Me (ang.). Allmusic. [dostęp 2012-06-06].
  3. The Outsider (ang.). Allmusic. [dostęp 2012-06-06].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalny profil artysty na MySpace (ang.).
 • 8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.Mixtape (mikstejp) – taśma nagrana przez didżeja, najczęściej za pomocą dwóch gramofonów i miksera. Kiedyś mikstejpy pojawiały się wyłącznie na kasetach magnetofonowych, teraz trafiają także na krążki CD. Pierwotnie mikstejpy miały ukazywać umiejętności DJ i były nagrywane podczas jednej sesji. Obecnie w większości są zaaranżowane przy użyciu komputerów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Just Blaze, właściwie Justin Smith (ur. 14 stycznia 1978 w Paterson, New Jersey) – amerykański producent hip-hopowy.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Mary Jane Blige (ur. 11 stycznia 1971 w Bronksie, Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka R&B, sprzedała ponad 40 milionów swoich płyt na całym świecie. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu piosenki "We are the World" na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.