• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CJ Group  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  CJ CGV (Hangul: 씨제이 씨지브이) – największa sieć kin wielosalowych w Korei Południowej, która posiada swoje oddziały także w Chinach, Wietnamie, Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Mjanmie i Turcji. CGV to piąta co do wielkości sieć multipleksów na świecie, CJ CGV obsługuje 3033 ekrany w 401 miejscach w siedmiu krajach, w tym w 1031 ekrany w 139 miejscach w Korei Południowej (stan na czerwiec 2017 r.). CGV bierze swoją nazwę od pierwszych liter trzech angielskich słów: „Cultural”, „Great” i „Vital”. Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. History – About CJ – CJ For Better Life (ang.). english.cj.net. [dostęp 2016-04-10].
  2. Kim So-hyun: CJ rises as beacon of Korean food, shopping, pop culture (ang.). koreaherald.com. [dostęp 2016-04-10].
  3. Samsung holds memorial service for late founder (ang.). koreaherald.com. [dostęp 2016-04-10].
  4. History – About CJ – CJ For Better Life – Global (ang.). english.cj.net. [dostęp 2016-04-10].
  5. South Korea's CJ Corp. Acquires Feed Plant in Turkey (ang.). efeedlink.com. [dostęp 2016-04-10].
  6. Sung-jin Yang. CJ Group Beats Out Posco-Samsung for Korea Express Stake; Stock Plunges. „The Korea Herald”, 2009. 
  7. Kyung-hee Park. CJ Group Beats Out Posco-Samsung for Korea Express Stake; Stock Plunges. „Bloomberg”, 2011-06-28. [dostęp 2016-04-10]. 
  8. CJ For Better Life (ang.). english.cj.net. [dostęp 2016-04-10].
  9. Hyo-sik Lee: Retailers leave China for Southeast Asia. Korea Time. [dostęp 2016-04-10].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona CJ Group (kor.)
 • Angielskojęzyczna strona firmy (ang.)
 • Okinawa (jap. 沖縄市, Okinawa-shi) – miasto w środkowej części japońskiej wyspy Okinawa, przylegające do amerykańskiej bazy lotniczej Kadena. Okinawa powstała w 1974 r. w wyniku fuzji miasta Koza (jap. コザ, Koza) i wsi Misato (jap. 美里, Misato). Okinawa liczy 126 tys. mieszkańców (czerwiec 2006), co czyni ją drugim, co do liczby ludności, miastem w prefekturze.Grupa Samsung (kor. Samseong – trzy gwiazdy) – jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych (czeboli) zrzeszających firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe. Założona w 1938 roku przez Lee Byung-Chula jako firma eksportowa, wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Superstar K – połodniowokoreański program typu muzyczny talent show nadawany na kanale Mnet, organizowany jest co roku. Pierwsza edycja Superstar K odbyła się w 2009 roku i wraz z kolejnymi konkurs zyskał większą uwagę. Jest jednym z pierwszych programów wyszukujących talenty w Korei Południowej. Celem Superstar K jest znalezienie kolejnej „supergwiazdy”, a zwycięzca edycji wybierany jest za pomocą łącznych ocen jurorów, głosów od widzów i głosowania na stronie online.
  Lizyna (nazwa skrótowa Lys, skrót jednoliterowy K) jest organicznym związkiem chemicznym, polarnym aminokwasem należącym do 20 aminokwasów białkowych, najbardziej rozpowszechnionych na Ziemi. Należy też do grupy aminokwasów niezbędnych (liczącej 8 - 10 substancji), które nie mogą być syntetyzowane w organizmie człowieka i muszą być dostarczane z dietą.
  Mnet (skrót od Music Network) – południowokoreański kanał muzyczny założony przez CJ E&M, spółki zależnej CJ Group.
  Interferon (IFN) – ogólna nazwa białka wytwarzanego i uwalnianego przez komórki ciała, jako odpowiedź na obecność patogenów (np. wirusy, bakterie, pasożyty jak również komórki nowotworowe) wewnątrz organizmu. Interferony zapewniają komunikacje pomiędzy komórkami ciała, w celu zwalczenia patogenów, poprzez uruchomienie mechanizmów obronnych systemu immunologicznego.
  Hangul, hangŭl, hangeul, hangyl (koreańskie 한글) to alfabet koreański; składa się z 24 znaków: 14 spółgłosek i 10 samogłosek. Jest jednym z niewielu alfabetów, który został stworzony sztucznie a nie wyewoluował z hieroglifów czy ideogramów, jak to się działo w przypadku większości nowoczesnych języków. Każda sylaba zapisywana jest jako blok, na polu kwadratu, składający się ze znaków alfabetu (tzw. jamo). Słowa w tym alfabecie zapisywać można poziomo lub pionowo.
  Zapalenie wątroby (łac. hepatitis) – grupa chorób wątroby o różnej etiologii, których wspólnym mianownikiem jest stan zapalny tego narządu.
  Koreańska fala (Hangul: 한류; hancha: 韓流; RR: hallyu; MR: hallyu, neologizm dosłownie oznacza „przypływ Korei”) – wzrost globalnej popularności kultury Korei Południowej zauważalny od 1990 roku. Początkowo napędzana przez rozprzestrzenianie się seriali koreańskich i K-popu po całej Wschodniej, Południowej i Południowo-Wschodniej Azji w swoich początkowych etapach, koreańska fala rozwinęła się wraz z rozwojem regionalnym na zjawisko globalne, rozprzestrzeniane przez Internet, media społecznościowe i proliferację teledysków K-popowych w serwisie YouTube.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.