• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CF Pachuca  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Copa Merconorte – piłkarskie rozgrywki klubowe w Ameryce Południowej, rozgrywane w latach 1998–2001 pomiędzy klubami z Boliwii, Ekwadoru, Kolumbii, Peru i Wenezueli. Były odpowiednikiem rozgrywanego w tym samym okresie Copa Mercosur, do którego kluby z krajów biorących udział w Copa Merconorte nie miały dostępu. Później do turnieju dołączyły kluby z USA, Kostaryki i Meksyku. W roku 2002 wraz z konkurencyjnym Copa Mercosur zastąpiony został przez Copa Sudamericana.Club de Fútbol Atlante – meksykański klub piłkarski z siedzibą w Cancún (do 14 maja 2007 w stołecznym mieście Meksyk), w stanie Quintana Roo. Obecnie występuje na pierwszym szczeblu rozgrywek – Liga MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Andrés Quintana Roo.

  Club de Fútbol Pachucameksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Pachuca, w stanie Hidalgo. Obecnie występuje na pierwszym szczeblu rozgrywek – Liga MX. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Hidalgo. Najstarszy klub piłkarski w Meksyku.

  InterLiga – nieistniejące już coroczne rozgrywki piłkarskie w Meksyku mające na celu wyłonienie dwóch z trzech meksykańskich klubów mogących brać udział w Copa Libertadores. Były toczone w latach 2004–2010.SuperLiga – nieistniejące już coroczne klubowe rozgrywki piłkarskie, toczone pomiędzy pierwszoligowymi zespołami z USA (ewentualnie z Kanady, gdyż obydwa kraje posiadają wspólną ligę) i Meksyku. SuperLiga była traktowana jako subregionalny puchar Ameryki Północnej, tak jak CFU Club Championship na Karaibach i Copa Interclubes UNCAF w Ameryce Środkowej. Do SuperLigi w 2007 zespoły były zaproszone do rozgrywek, a później występowały w niej najlepsze drużyny z ligi amerykańskiej, które nie zakwalifikowały się do Pucharu Mistrzów CONCACAF oraz najlepsze w danym sezonie meksykańskie zespoły.

  Spis treści

 • 1 Osiągnięcia
 • 1.1 Krajowe
 • 1.2 Międzynarodowe
 • 2 Historia
 • 2.1 Rywalizacje
 • 3 Aktualny skład
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hidalgo – stan położony w środkowym Meksyku. Graniczy ze stanami Tlaxcala, México, Querétaro, San Luis Potosí, Veracruz oraz Pueblą. Stolicą stanu jest miasto Pachuca. Nazwa stanu pochodzi od przywódcy walk o niepodległość Meksyku – księdza Miguela Hidalgo y Costilli.
  Javier Aguirre Onaindía (ur. 1 grudnia 1958 w Meksyku) – meksykański trener piłkarski i były piłkarz grający na pozycji napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 173 cm wzrostu, ważył 73 kg.Obecnie jest trenerem Espanyolu Barcelona.
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Recopa Sudamericana – piłkarskie rozgrywki klubowe w Ameryce Południowej, w latach 1989-1998 rozgrywane pomiędzy zdobywcą Copa Libertadores i zdobywcą Supercopa Sudamericana, obecnie – po przerwie w latach 1999-2002 – rozgrywane pomiędzy zdobywcą Copa Libertadores i zdobywcą Copa Sudamericana. Sponsorem rozgrywek o Recopa Sudamericana jest Visa.
  XVII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku zostały rozegrane w dniach 31 maja–30 czerwca w Korei Południowej i Japonii, którym przyznano organizację imprezy w maju 1996 roku. Pierwszy raz w historii mistrzostwa zorganizowane zostały przez dwa kraje i po raz pierwszy poza Europą i Ameryką.
  Pablo Hernán Gómez Manzanella (ur. 20 grudnia 1977 w Mendozie, zm. 29 stycznia 2001 w Ixmiquilpan) – argentyński piłkarz występujący najczęściej na pozycji napastnika. Posiadał także obywatelstwo meksykańskie.
  José Luis Trejo Montoya (ur. 4 sierpnia 1951 w Tepeji) – były meksykański piłkarz występujący najczęściej na pozycji środkowego obrońcy. Obecnie trener.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.