• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • CCTV-F

  Przeczytaj także...
  Intelsat 1R - satelita telekomunikacyjny należący do operatora Intelsat, międzynarodowego giganta w tej dziedzinie, który od 1965 roku wyniósł na orbitę przeszło 70 satelitów. Pierwotnie nazywał się PanAmSat 1R (PAS-1R). Na początku 2007 operator PanAmSat został przejęty przez Intelsata.Telewizja satelitarna – telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. Cechą charakterystyczną tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.

  CGTN-F (CGTN-Français) – niekodowany (FTA) kanał telewizji satelitarnej w języku francuskim należący do Centralnej Telewizji Chińskiej.

  FTA (skrót z ang. Free-to-air) – termin oznaczający telewizję oraz radio nadające w sygnale wolnym (potocznie: niezakodowanym, precyzyjniej: niezaszyfrowanym), który może być odbierany przez dowolny odbiornik przystosowany do odbioru danego typu sygnału. Specyfiką mediów oznaczonych jako FTA jest to, iż odbieranie sygnału jest całkowicie bezpłatne.Zhongxing 6B – geostacjonarny satelita telekomunikacyjny chińskiego operatora ChinaSatcom, stacjonujący nad południkiem 115,5°E. Zbudowany przez Thales Alenia Space, na bazie platformy SC-4000C2, przenosi 38 transponderów pasma C do transmisji około 300 kanałów telewizyjnych na terenie Chin, przez około 15 lat.

  Nadawany przez satelity Galaxy 3C, Intelsat 1R, Intelsat 9, Intelsat 10, ChinaSat 6B na obszar Europy, Afryki, Azji i Pacyfiku, Ameryki Północnej i Południowej.

  Intelsat 10 (ang. International Telecommunications Satellite) - satelita telekomunikacyjny należący do operatora Intelsat, międzynarodowego giganta w tej dziedzinie, który od 1965 roku wyniósł na orbitę przeszło 70 satelitów. Pierwotnie nazywał się PanAmSat 10 (PAS-10), ale na początku 2007 operator PanAmSat został przejęty przez Intelsata.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona kanału CGTN-F • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.663 sek.