• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bydgoszcz Wschód - osiedle w Bydgoszczy  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Linia kolejowa nr 18 – linia kolejowa łącząca stację Kutno ze stacją Piła Główna. Przebiega przez obszar województwa łódzkiego, województwa kujawsko-pomorskiego i województwo wielkopolskiego, zaliczona do linii o znaczeniu państwowym.Osiedle Leśne – bydgoskie osiedle położone na północnym skraju miasta obok Zawiszy, Bocianowa, Bielaw, Bartodziejów oraz Myślęcinka.
  Sklejka Multi S.A. na terenie osiedla Bydgoszcz-Wschód

  Bydgoszcz Wschód – osiedle Bydgoszczy położone na tzw. Dolnym Tarasie. Sąsiaduje z osiedlami: Bartodzieje, Leśne, Siernieczek, Zimne Wody i Kapuściska.

  Osiedle składa się z dwóch części – południowej i północnej:

 • granice południowej części osiedla stanowi od zachodu ul. Łęczycka, od południa rzeka Brda, od wschodu Wiadukty Warszawskie (do ich wschodniego krańca), a od północy ul. Kamienna i tory kolejowe.
 • północna część osiedla ograniczona jest od południa i wschodu torami kolejowymi i Wiaduktami Warszawskimi, od północy Lasem Gdańskim, a od zachodu wiaduktem na ul. Armii Krajowej (wąski pas osiedla znajduje się zatem na północ od osiedla Bartodzieje i Leśnego).
 • Osiedle ma charakter składowo-przemysłowy. Znajduje się tu także sporo hurtowni, punktów handlowych i usługowych, a także hipermarketów. Zabudowa mieszkalna jest nieliczna, stanowią ją głównie domy jednorodzinne i trochę wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych.

  Ignacy Mościcki (ur. 1 grudnia 1867 w Mierzanowie, zm. 2 października 1946 w Versoix) – polski polityk i chemik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1926–1939. Naukowiec, wynalazca, budowniczy polskiego przemysłu chemicznego.Kapuściska – dzielnica w Bydgoszczy (część Górnego Tarasu), znajdująca się między rzeką Brdą (wzdłuż ul. Toruńskiej), a ulicami Bełzy, Szpitalną i Zakładami Chemicznymi Zachem. Jest piątym bydgoskim osiedlem pod względem ilości mieszkańców. Sąsiaduje z osiedlami: Wyżyny, Glinki, Łęgnowo i Zimne Wody.

  Spis treści

 • 1 Nazwa osiedla
 • 2 Historia
 • 3 Ważniejsze obiekty
 • 4 Komunikacja
 • 5 Linki zewnętrzne
 • 6 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Siernieczek - osiedle Bydgoszczy znajdujące się między "starą" częścią miasta, a Fordonem przyłączonym do niego w 1973 r. Sąsiaduje z osiedlami: Bydgoszcz Wschód, Zimne Wody, Brdyujście i Lasem Gdańskim.
  Dolny Taras – bydgoska dzielnica, licząca około 100 tys. mieszkańców, położona na północnym brzegu Brdy w centralnej części miasta.
  Wielki kryzys, określany też mianem wielkiej depresji – najprawdopodobniej największy kryzys gospodarczy w XX wieku, który, według większości historyków, miał miejsce w latach 1929-1933 i objął, zgodnie z opinią większości ekspertów, praktycznie wszystkie kraje (oprócz ZSRR) oraz praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki.
  Bydgoszcz Wschód – stacja kolejowa w Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim, w Polsce. Zatrzymują się tu wszystkie pociągi osobowe i wybrane pociągi TLK.
  Las Gdański - osiedle położone w granicach miasta Bydgoszczy, mieści kompleks leśny o tej samej nazwie oraz niewielkie enklawy zabudowy mieszkaniowej.
  Zimne Wody (niem. Kaltwasser) - osiedle Bydgoszczy położone pod Skarpą Południową. Ze względu na to, że osiedle przecina droga krajowa ulokowało się tu wiele biur firm i hurtowni. Zabudowę stanowią domy jednorodzinne, ogrody działkowe i obiekty przemysłowe.
  Kościół Klarysek pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (początkowo Św. Ducha, św. Wojciecha, św. Klary i św. Barbary) – zabytkowy kościół położony w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.