• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bungie

  Przeczytaj także...
  W branży gier komputerowych mianem producenta określa się studio bądź zespół zajmujący się tworzeniem dzieł elektronicznej rozrywki, rzadziej natomiast określenie to jest stosowane do osoby kierującej produkcją danej gry. Producent gry może działać na zlecenie przedsiębiorstwa ją wydającego lub działać samodzielnie jako niezależne studio. Studia produkujące gry mogą tworzyć swe dzieła na liczne platformy sprzętowe (np. Windows, konsole Xbox 360, PlayStation 3) lub specjalizować się w produkcji gier na jedną platformę.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Halo – seria gier komputerowych z gatunku first-person shooter tworzonych początkowo przez Bungie Software później Ensemble Studios i 343 Industries. Polskim dystrybutorem jest firma CD Projekt.

  Bungieamerykański producent gier komputerowych. Firma została założona w maju 1991 roku przez Alexa Seropiana, do którego później dołączył Jason Jones. Firma, która pierwotnie miała siedzibę w Chicago w stanie Illinois, pierwotnie koncentrowała się na produkowaniu gier na komputery Macintosh i stworzyła dwie odnoszące sukcesy serie gier wideo o nazwie Marathon i Myth.

  First-person shooter (FPS) – rodzaj gry komputerowej, w której gracz wciela się w postać, a wirtualny świat widzi jej oczami.Destiny – gra akcji osadzona w perspektywie pierwszej osoby. Tytuł wyprodukowało znane z serii gier Halo studio Bungie, a wydawcą został Activision Blizzard. Grę w Polsce dystrybuuje Licomp Empirical Multimedia. Gra Destiny ukazała się na całym świecie w dniu 9 września 2014 roku, a tworzono ją na konsole Xbox 360, Xbox One, Playstation 3 i Playstation 4.

  Microsoft przejął Bungie w 2000 roku, a jego projekt Halo: Combat Evolved został wykorzystany jako tytuł startowy konsoli Xbox Microsoftu. Halo stało się przełomową grą dla Xboksa, sprzedając miliony kopii i zapoczątkowując serię Halo. W dniu 5 października 2007 r. Bungie ogłosiło, że ​​oddzieliło się od firmy Microsoft i stało się niezależną firmą. Prawa do serii Halo zachował jednak Microsoft.

  Bungie podpisał dziesięcioletnią umowę wydawniczą z Activision w kwietniu 2010 roku. Ich pierwszym projektem była wydana w 2014 roku gra first-person shooter, Destiny, a następnie Destiny 2 w 2017 roku. W styczniu 2019 roku Bungie ogłosiło, że skończyło współpracę z Activision i przejęło kontrolę nad wydawaniem Destiny 2.

  Gry wydane przez Bungie[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Geoff Keighley.: "The Future of Bungie and Destiny 2". 2019-06-11 język = en. [dostęp 2013-01-25].
  2. Peter Cohen, Bungie CEO talks Microsoft deal, ZDNet [dostęp 2020-11-05] (ang.).
  3. Our Destiny > News, Bungie.net [dostęp 2020-11-05] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Bungie (ang.). [dostęp 2013-01-25].
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.897 sek.